Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ ir partneriai „Premia KPC“ bei Lietuvos jūrų muziejus vasarai einant į pabaigą kviečia gyventojus vis dar suspėti prisidėti prie prasmingos iniciatyvos „Tau ledai, o jiems delfinų pagalba“ ir rudenį 15-ai šeimų, auginančių atžalas su specialiaisiais poreikiais, padovanoti unikalią delfinų terapiją.
Sustiprėjusi fizinė ir emocinė sveikata, išaugęs pasitikėjimas savimi, susitelkimas, atsiradęs smalsumas – tai tik dalis privalumų, kurią specialiuosius poreikius turintiems vaikams suteikia delfinų terapija.
Pastarąją jau septintus metus iš eilės dovanoja minėto lietuviško prekybos tinklo pirkėjai, rinkdamiesi vasaros laikotarpiu gaivintis socialinėje akcijoje dalyvaujančiais valgomaisiais ledais „Klasika“ porcijomis.
Prioritetas – šeimos, gaunančios mažas pajamas ir auginančios vaikus, turinčius negalia
Minėto prekybos tinklo Komunikacijos ir korporatyvinių ryšių departamento direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė dalinasi, kad šiųmetinė akcija pradžiugins jau 105-tąją Lietuvos šeimą per visą akcijos gyvavimo istoriją, rašoma pranešime spaudai.
„Šeimų, auginančių vaikus su specialiaisiais poreikiais, kasdienybę dažniausiai lydi iššūkiai, tad tiek mažiesiems, tiek ir jų artimiesiems prireikia daug vidinės stiprybės įveikti šiuos išbandymus.
Kiekvienais metais po „Tau ledai, o jiems delfinų pagalba“ akcijos girdimos pozityvios ir širdį sujaudinančios istorijos neleidžia abejoti šio projekto prasme, o to dalimi galime būti išties kiekvienas“, – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė taip pat pridurdama, kad prie prasmingos iniciatyvos prekybos tinklo pirkėjai vasaros metu prisideda pasirinkę atsigaivinti būtent minėto ženklo valgomaisiais ledais porcijomis.
Minėto vieno žinomiausių ledų gamintojų marketingo vadovė Lina Pogoželskė priduria, kad ilgametė minėtų ledų draugystė su partneriais atneša nuostabių rezultatų, kai šeimoms, auginančioms ypatingus vaikus, suteikiama pagalba.
„Kaskart po bendravimo su šiomis šeimomis matome didelę vaikų pažangą ir dėkingas tėvų šypsenas, todėl tai mums yra didelė paskata veiklą tęsti toliau. Suprantame, kad ne kiekvienas turi galimybę įsigyti šias terapijas, tad šeimos, gaunančios mažas pajamas, yra mūsų prioritetas“, – sako ji.
Delfinų terapijos nauda
Daugiametė Lietuvos jūrų muziejaus patirtis rodo, kad delfinų terapija ypač svarbi vaikams, sergantiems neurologinėmis ligomis, patyrusiems psicho-emocines traumas ar turintiems raidos sutrikimų. Užmegzta draugystė su šiais žinduoliais padeda vaikams įgyti pasitikėjimo, teigiamai paveikia jų saviraišką, fizinius ir bendravimo gebėjimus.
„Tyrinėjant delfinų asistuojamos terapijos poveikį nustatyta teigiama nauda padedant sumažinti vaikams baimę būti nesuprastiems, stiprinant pasitikėjimą savimi ir kitais, tobulinant bendravimo įgūdžius.
Susitikimas su šiais gyvūnais gali tapti nepamirštama ir gyvenimą keičiančia patirtimi ne tik vaikams, bet ir jų artimiesiems – tai padeda formuoti naują, dar tvirtesnį bei artimesnį ryšį, pažinti savo vaiką iš naujo.
Delfinų terapiją patyrusios šeimos dalinasi po programos pastebėjusios akivaizdžius pokyčius, kai atžaloms pagerėja ir emocinė, ir fizinė sveikata. Pavyzdžiui, po terapijų judėjimo negalią turintys vaikai lengviau valdo savo kūną, gerėja jų ištvermė, smulkioji ir stambioji motorika.
Pasak šeimų, po šių terapijų vaikai tampa dar labiau savarankiškesni, kas anksčiau jiems atrodė neįmanoma“, – pasakoja I. Trakimaitė-Šeškuvienė.
Šių žinduolių terapija Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume pradėta taikyti dar 2001-aisiais. „Jau ne vienerius metus dešimtys vaikų apsilanko čia, delfinariume, ir patiria ne tik džiaugsmą, ne tik atsipalaidavimą, bet ir iš tiesų tikrą pagalbą“, – antrina Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.
Šeimas kviečia ruoštis dalyvauti atrankoje
I. Trakimaitė-Šeškuvienė pabaigai priduria, kad jau visai netrukus prasidės kitas socialinės akcijos etapas.
„Rugsėjo 9–13 dienomis bus galima siųsti anketas ir dokumentus norint dalyvauti atrankoje dėl terapijų programų. Daugiau apie atrankos kriterijus ir būtinus dokumentus kviečiame skaityti mūsų partnerių tinklalapyje“, – sako ji.
Atrankoje dalyvauti galės šeimos, auginančios specialiųjų poreikių turintį vaiką iki 17 metų amžiaus (imtinai) bei susiduriančios su finansiniais sunkumais. Sužinoti daugiau apie atrankas galite čia.