Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Santaros klinikose mirusios penkiametės mergaitės. Istorija sukrečia, praneša LNK.
Sunkiai suvokiamas šeimos skausmas mirus penkiametei dukrai. Tėvui ir motinai kalbėti į kamerą per sunkų. Apie tragediją pasakojo jų advokatas.
„Iš esmės ji buvo pristatyta su laringito požymiais. Tai pagrindinė liga, kuri tą dieną buvo vertinama ir tiriama“, – pasakojo advokatas Olegas Šibkovas.
Penkiametė maždaug prieš pusmetį mirė Santaros klinikose. Šeima kelia prielaidą – mažametės gyvybė užgeso nesulaukus tinkamos pagalbos.
„Kiek žinau, vaiką apžiūrėjo tik rezidentai. Tik jie nusprendė, ką daryti toliau su vaiku“, – tęsė pasakojimą advokatas.
Anot advokato, paradoksalu – šeima į Klinikas tą pačią dieną pateko net du kartus. Po pirmojo vizito ryte šeima išleista namo, bet būklė negerėjo, teko grįžti atgal. Mergaitė tuo metu skaičiavo jau paskutines gyvenimo akimirkas.
„Ligoninėje buvo pasakyta, kad nieko rimto. Jeigu norite, jus paliekame“, – dėstė advokatas.
Vaiko gyvybė užgeso naktį, šalia būnant mamai.
„Kiek man žinoma iš tėvų, reanimacijos darbuotojai arba gydytojai atvyko, tik kai vaikui buvo konstatuota mirtis“, – stebėjosi O. Šibkovas.
Ar personalas padarė viską, ką galėjo, kad vaikas išgyventų? Šeima nori, kad veiksmai būtų įvertinti teisėsaugos.
„Pirmiausia, prokuratūra nuoširdžiai užjaučia vaiko netekusią šeimą. Tai labai jautri situacija“, – apgailestavo Generalinės prokuratūros atstovė Gintarė Vitkauskaitė-Šatkauskienė.
Prokurorai tyrimo jau ėmėsi.
„Siekiant atsakyti ir į artimiesiems kylančius klausimus, ir objektyviai ištirti pačią situaciją, Vilniaus apygardos prokuratūroje sausio 17 d. buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas“, – sakė G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė.
Advokatas kalba ir apie dar vieną detalę.
„Medicininiame dokumente yra požymių arba tai, kad tam tikri skaičiai išbraukti, ištrinti ir ant jų parašyti kiti skaičiai. Tai apie deguonies kiekį kraujyje. Jeigu bus nustatyta, kad kažkokiu būdu duomenys taisyti ar suklastota ligos istorija, bus įvertinta prokuratūros“, – klausimų keliantį medicininį dokumentą akcentavo O. Šibkovas.
„Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 229 str., t. y. dėl įtariamo tarnybos pareigų neatlikimo. Ikiteisminis tyrimas dar tik pradinės stadijos ir įtarimai jame kol kas tikrai niekam nepareikšti“, – pažymėjo G. Vitkauskaitė-Šatkauskienė.
„Viena pagrindinių priežasčių, kodėl buvo nuspręsta kreiptis į prokuratūrą, – kad tokia situacija daugiau nepasikartotų“, – dėstė advokatas.
Tyrimą pradėjo ir gydymo įstaigas prižiūrinti tarnyba.
„Ministerija žino apie šį skaudų įvykį. Būtent dėl jo praeitų metų rugpjūčio mėnesį kreipėmės į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prašydami atlikti neplaninį patikrinimą“, – sakė sveikatos apsaugos ministro patarėja Eglė Butkevičienė.
„Patikrinimo metu bus įvertinti pacientei teiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kokybė ir atsakyta į pareiškėjų pateiktus klausimus dėl nustatytos diagnozės pagrįstumo, pacientės apžiūros bei būklės įvertinimo tinkamumo, gydytojų įrašų korektiškumo bei išsamumo, gydytojų rezidentų teikiamų paslaugų koordinavimo tinkamumo, paskirto gydymo / priežiūros tinkamumo, pacientės gaivinimo veiksmų tinkamumo ir kt.“, – Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos komentaras.
Priklausomai nuo rezultatų gali būti taikomos ir priemonės.
„Jeigu būtų nustatyti teisės aktų pažeidimai, susiję su įstaigos neveikimu, neužtikrinant sveikatos paslaugų priežiūros teikimui keliamų reikalavimų, ir įstaigai pažeidimų neištaisius, iš tiesų galėtų būti pritaikoma kraštutinė priemonė – sankcija stabdyti dalį ar visų įstaigos paslaugų teikimą“, – situaciją komentavo E. Butkevičienė.
Patikrinimą planuojama atlikti iki balandžio. Ar šeima ketina reikalauti žalos atlyginimo?
„Ne kompensacija jiems galvoje dabar“, – pažymėjo advokatas.
Santaros klinikos situacijos nekomentuoja.
Šaltinis: kauno.diena.lt