Iš miško lietuviai grybus neša kibirais: atskleidė, kur randa

Įdomybės

Lietuviai miške džiaugiasi ne tik ošiančiais medžiais ir sužaliavusia gamta, bet ten jau gali prisirinkti ir maisto – grybų. Nors grybus mums įprasta rinkti rudenį, tačiau jau ir vasarą galime pasidžiaugti šia lietuvių vis labiau mėgstama veikla.

Grybų jau galima rasti įvairiuose mūsų šalies kampeliuose. Štai grybautoja Skaistė, gyvenanti Dzūkijoje, Varėnos rajone prieš kelias dienas miške rado pusę pintinės voveraičių ir vieną raudonikį.

Ne veltui sakoma, jog Varėna yra grybų sostinė. Rasa Baublytė, taip pat Varėnos rajone, Perlojos kaime namo šeštadienį grįžo su tikru laimikiu – voveraitėmis bei vienu raudonikiu. Laimikis beveik toks pat kaip ir Skaistės, tačiau Rasa prisirinko net 2,478 kg voveraičių, o iš pirmųjų grybų išsivirė sriubos.

Grybų galima rasti ne tik Varėnoje, tačiau ir mūsų sostinėje. Vilnietė Larisa, Naujosios Vilnios pakraštyje rado raudonikių. Moteris džiaugiasi, kad net į mišką eiti nereikėjo, o juos rado tiesiog prie tvenkinio.

Džiaugtis gali ir Panevėžio rajone gyvenantys žmonės, nes Nerijus Jakaitis Panevėžio rajone rado net 23 raudonikius ir tikina, kad už 2 dienų jų jau bus dar daugiau.

Nerijui paantrina ir panevėžietis Donatas, kuris aplink Jotainių kaimą, miškuose rado raudonviršių, lepšių ir net gi baravykų.

O Vacius Ukmergės rajone, lapuočių miške rado ne tik voveraičių, raudonikių ir lepšių, bet ir jau pievoje, ant saulutės sirpstančių žemuogių.

Miškai net traška nuo sausros

Džiugi žinia išsiilgusiems šviežių grybų: miškuose pasirodė pirmosios voveraitės, žmonės jau randa ir kitokių grybų, sako, net vasarinį baravyką pavyko aptikti. TV3 žinių reportaže, patyrę grybautojai tikino, kad taip anksti išdygusių voveraičių dar neteko matyti ir jų rinkti gegužės mėnesį.

Tik štai bėda – miškuose labai sausa ir grybai neauga taip greitai, kaip norėtųsi. Alytiškė Gražina su bičiule išsiruošė, kaip pačios sakė, į grybų žvalgybą. Moterys žino vietas, kur auga voveraitės, tad nusprendė patikrinti ar galima skelbti grybavimo sezono atidarymą. 

Gražina grybauja daugybę metų ir nors faktas akivaizdus – voveraičių pilnas miškas – patyrusi grybautoja vis tiek stebisi: nėra tekę taip anksti jų rinkti


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Anot moters, įprastai voveraičių sezonas prasideda apie birželio vidurį. 

„Jau jų nemažai yra, tik kad dar labai mažos. Neverta imti didelių krepšių ar kibirų ir lėkti į mišką su dalgiais, nes dar tik sriubytei galima menkai pasirinkti“, – TV3 žinioms pasakojo grybautoja iš Alytaus Gražina Bubienė. 

Vaizdas miškuose grybautojus ir džiugina, bet ir neramina. Saulė užkepino, miške net traška nuo sausros. 

Gražina sakė, kad jei dabar gerai užlytų – voveraitės atsigautų ir derlius būtų tikrai geras. Miškuose jų daug, bet nuo kaitros susitraukusios ir nustojo augti. Moteris sako, kad jau yra ir kitokių grybų, bet irgi sausra trukdo augti.

„Tiesa, radau vieną padžiovintą lepšiuką, su gyventojais, ir porą kazlėkiukų. Tokia šiandienos apžvalga miškų“, – sakė Gražina. 

Dalinasi prognozėmis apie artėjantį sezoną

Dzūkė sakė, kad prasidėjęs grybų sezonas jai ne tik smagus pasivaikščiojimas po mišką ir gardūs pietūs, bet ir pragyvenimo šaltinis. Moteris visą vasarą ir rudenį renka miško gėrybes bei jas pardavinėja. 

„Ir valgau, daugiausiai, kaip būna sezonas, renku ir į turgų. Papildomos lėšos, nes pensija maža. Ką jau duoda miškas, tuo ir naudojuosi“, – pasakojo grybautoja. 

Gražina turi vilčių, kad lietaus gamta nepagailės ir šiemet grybų sezonas bus neblogas. Sako, daug metų stebi vieną reiškinį ir jis dar niekada nenuvylė. Jei yra bobausių – esą bus ir kitokių grybų. O bobausių šiemet buvo nemažai.

„Grybauji, susitinki kokį senolį. Na, ir pasikalbi. Tai man vienas senolis sakė: jei miške yra bobausių, tai žinokit bus ir baravykų, ir šilbaravykių. Jei nėra bobausių – tai ir tų nebus“, – teigė Gražina. 

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e