Vievio gyventojo košmaras: norėjo patraukti automobilį, o gavo 4 metus už grotų ir 18 tūkst. eurų baudą

Kriminalai ir nusikaltimai

Vairavimas išgėrus yra grubus pažeidimas, o jei taip pasielgia žmogus, kuriam jau buvo pritaikyta lygtinė bausmė – viskas gali baigtis pagal juodžiausią scenarijų.

Taip nutiko Vievio gyventojui Andriui K. (vardas pakeistas – aut. past.). Jis buvo kaltinamas tuo, kad Vievyje apsvaigęs nuo alkoholio vairavo bendrovei „Citybee Solutions“ nuosavybės teise priklausantį automobilį „BMW 118i“.

Policijos pareigūnai tikrinimo metu nustatė, kad vyro iškvėptame ore yra 1,65 promilės etilo alkoholio koncentracija. Kaltinamasis savo kaltės neneigė. Vyras greičiausia nė nenujautė, kas jo laukia.

Norėjo perstatyti automobilį

Andrius K. teismo posėdžio metu nurodė, kad norėjo mašiną patraukti, nes ši trukdė pravažiuoti. Bet vos tik pabandė ją perstatyti, iškart prisistatė policija. Vyras teigė, kad tai netyčinis nusikaltimas, jis nenorėjo nieko blogo.

Anot jo, automobiliui nieko neatsitiko, jis jo nesudaužė. Andrius K. pridūrė, kad vairuotojo pažymėjimo neturi. Kartu su juo automobilyje buvo dar 3 asmenys. Visi jie buvo išgėrę. Kaltinamasis pagalvojo, kad pavažiuos tris metrus ir viskas.

Teisme vyras išreiškė apgaislestavimą, kad nutiko toks nemalonus dalykas. Verta paminėti, kad 1,65 promilės girtumas nustatytas tikrinant pirmą kartą, o antrąjį kartą alkotesteris parodė 1,91 promilės.

Pranešė kaimynė

Policijoje 2022 metų gegužės 15-ąją buvo registruotas pranešimas nurodant, kad pranešėja mato pro langą kaip Citybee „BMW“ pajudėjo link Vilniaus gatvės.

Anot moters, visi 4 automobiliu vykstantys asmenys yra neblaivūs. Pranešė namo gyventoja. Informacijos patikrinimo metu nustatyta, kad automobilį vairavęs asmuo yra apsvaigęs nuo alkoholio.

Vairuotojas buvo laiku sustabdytas, o jo vairuotas automobilis „BMW 118i“ priverstinai nuvežtas į saugojimo aikštelę. Be nustatytų promilių, Andriui K. taip pat buvo nustatyti neblaivumo požymiai: iš burnos sklindantis alkoholio kvapas, neadekvati elgsena, nerišli kalba ir nekoordinuoti judesiai.

Ankstesnės bausmės įtaka

Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmų teisėjai Andrių K. pripažino kaltu dėl vairavimo išgėrus ir paskyrė jam 75 parų arešto bausmę. Dėl visiško kaltės pripažinimo, bausmė iškart sušvelninta trečdaliu – iki 50 parų. Bet tuo viskas nesibaigė.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Mat sumažinta galutinė 50 parų arešto bausmė subendrinta visiško bausmių sudėjimo būdu su Vilniaus regiono apylinkės teismo 2021-ųjų lapkričio nuosprendžiu.

Tad vyrui paskirta galutinė 4 metų laisvės atėmimo ir 50 parų arešto bausmė. Jam taip pat 4 metus uždrausta vairuoti transporto priemones.

Taip pat Andriui K. nuspręsta paskirti baudžiamojo poveikio priemonę – turto konfiskavimą. Nuspręsta iš jo konfiskuoti 70 proc. bendrovei „Citybee Solutions“ nuosavybės teise priklausančio automobilio „BMW 118i“ piniginės vertės – 17 962 eurus.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui paduodant apeliacinį skundą per Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmus.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e