16-metę išprievartavusio jurbarkiečio bylą atvertė Aukščiausiasis teismas: prašoma skirti realų įkalinimą

Naujausios žinios

Aukščiausiasis teismas pirmadienį atvertė skundus byloje dėl 18-mečio Jurbarko politikų sūnaus Manto Icikevičiaus išprievartautos ir itin žiauriai sumuštos merginos – jos šeima ir prokuratūra prašo skirti visoje šalyje liūdnai pagarsėjusiam skriaudikui realią laisvės atėmimo bausmę.

Žemės instancijos Tauragės ir Klaipėdos teismai kančioms savo 16-metę auką pasmerkusį prievartautoją paliko laisvėje, skirdami jam lygtinį 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimą.

Pirmadienio ryte prieš pat posėdį moksleivės ir jos artimųjų advokatas Mindaugas Vasiliauskas naujienų portalui lrytas.lt pranešė, jog posėdžio metu pasisakys bylos dalyviai – nukentėjusiosios ir nuteistojo advokatai, kaltinimą palaikantis prokuroras.

Mergina posėdyje nedalyvavo – jai būtų sunku matyti savo skriaudiką, prisiminti kraupius išgyvenimus.

Skundas buvo išnagrinėtas per vieną posėdį, o sprendimas bus skelbiamas gegužės 5 dieną.

Svarbiausi šeimos ir pareigūnų motyvai – nusikaltimas sunkus, itin brutalus, sukėlęs merginai sunkias dvasines ir fizines pasekmes. Be to, prievartautojas prisipažino tik prispirtas įkalčių, ir tai neturi būti vertinama kaip lengvinanti aplinkybė. Nusikaltimą jis įvykdė, būdamas neblaivus.

Smurtautojas aukai žalą šiuo metu atlygina vėžlio tempais, kas mėnesį pervesdamas vos po 100 eurų. 

LAT posėdžio metu pirmadienį pasisakė ne tik prievartautojo, jo aukos advokatai, prokuroras, bet ir pats M.Icikevičius. Rytų kovos menų turnyrų prizininkas aiškino, jog gailisi dėl padaryto nusikaltimo, prašė palikti galioti švelnų žemesnės instancijos teismo verdiktą, leidusį jam išvengti belangės.

Tačiau paauglės artimieji netiki, kad atgaila yra nuoširdi. 

Būklė pablogėjo

Paauglės sveikatos būklė pastaruoju metu pablogėjo – netrukus dar kartą gali prireikti kreiptis į medikus dėl žandikaulio, kurį smurtautojas sulaužė daužydamas auką, gydymo.

Apie tai naujienų portalui papasakojo jos tėvas, sunerimęs dėl atsinaujinusių simptomų.

Jurbarko rajone gyvenančią moksleivę vėl kamuoja stiprus traumuotos vietos skausmas.

Po dvigubo žandikaulio lūžio operacijos ir reabilitacijos būklė buvo pagerėjusi, tačiau neseniai ji vėl ėmė jausti skausmą, negali smarkiau praverti burnos. Skausmas apima ir valgant, tad greičiausiai teks tęsti žandikaulio gydymo procedūras, neatmestina ir pakartotinė operacija.

Ne vienerius metus trunka ir odontologinis gydymas – išmušto danties vietoje planuojama įdėti implantą, atlikti dantų korekcijas, kitas reikalingas procedūras. Po smūgių vienas dantis buvo išmuštas, o kiti – pažeisti, kraujo klane rasta 16-metė atsidūrė reanimacijoje.

Dvasinė trauma – didžiulė


Mergina iki šiol jaučia ir didžiulius dvasinius išgyvenimus – ateityje ketinama pratęsti vizitus pas Kauno psichologus, kurie buvo nutrūkę per pandemijos piką.

„Taip žiauriai prieš dukrą nusikaltęs skriaudikas turi sulaukti griežtesnės atsakomybės. Sprendimas palikti jį laisvėje, manau, yra tikrai per švelnus“, – lrytas.lt pasakojo moksleivės tėtis.

Savo skunde Aukščiausiajam teismui paauglės šeima prašo padidinti neturtinę žalą iki 30 tūkst. eurų. Iš prievartautojo buvo priteista 10 tūkst. eurų, dar 5 tūkst. eurų jo tėvai sumokėjo iki nuosprendžio. Tačiau jis iki šiol moka savo aukai kas mėnesį vos po 100 eurų.

„Materialiniai dalykai, suprantama, ne patys svarbiausi, bet tai atrodo kaip pasityčiojimas. Už tokias sumas, aišku, nebūtų galima padengti platesnės apimties medicininių išlaidų, atsiradusių dėl šiurpaus išpuolio prieš dukrą pasekmių.

Vien kiek kainuoja kelionės pas gydytojus iš Jurbarko krašto į Kauną, kurių valstybė nekompensuoja“, – piktinosi merginos tėvas.

Skausmas – nuolatinis palydovas

M.Icikevičius buvo pripažintas kaltu dėl dviejų lytinių nusikaltimų epizodų – įvykdyto seksualinio prievartavimo ir pasikėsinimo išžaginti.

Bendramoksliai per moksleivių šventę 16-metę rado visą sudažytą, veide nebuvo sveikos vietos.

Po itin sudėtingo dvigubo lūžio operacijos, atliktos Kauno klinikose, sekė mėnesiais trukęs skausmas, valgymas pro šiaudelį.

Medikai nustatė, jog dusulys, kurį iki šiol patiria mergina – streso pasekmė.

Tai – tik maža dalis to, ką teko ir dar teks ištverti moksleivei.

Neįžvelgia pastangų

Po nusikaltimo baigęs gimnaziją, M.Icikevičius šiuo metu studijuoja. Savo vardu turto jis neturi, todėl žalos atlyginimo tempai priklauso tik nuo jo pajamų.

Kalėjimo išvengęs M.Icikevičius prieš nuosprendį teismui sakė, jog šiuo metu mokosi, todėl neturi galimybės pilnai atlyginti žalos – tai esą padarys, kai pradės dirbti.

„Sunku tikėtis, kad dabar realiais terminais jis atlygins tokią žalą, nes jau dabar faktiškai nededa jokių pastangų. Jis juk galėtų pradėti dirbti – studentai įsidarbina kuo puikiausiai.

Taip pat nerealu buvo teigti, kad merginai buvo atlyginta pakankamai didelė žalos suma“, – teigė advokatas M.Vasiliauskas.

Vaizdai klasiokus privertė verkti

Nusikaltimas buvo įvykdytas 2019 metų gegužės pabaigoje per Jurbarko krašto vyresniųjų klasių moksleivių vakarėlį Tauragės rajone esančioje kaimo turizmo sodyboje, kuriame skirtingų mokyklų auklėtiniai šventė mokslo metų pabaigtuves.

Portalo lrytas.lt žiniomis, M.Icikevičius vaikščiodamas sodybos teritorijoje ėmė priekabiauti prie merginos, o atstumtas įvykdė itin brutalų išpuolį. Jiedu nebuvo pažįstami.

Prievartautojui tuo metu buvo 17 metų, o jo aukai – 16 metų.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e