SVARBU: A. Veryga įvardijo tolimesnius žingsnius, kurie laukia po privalomų kaukių grąžinimo

Naujausios žinios

Reagentų tyrimams dėl koronaviruso šalyje šiuo metu užtenka, o nauji užsakymai atliekami nuolat, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Ir planuojami, ir perkami yra reagentai, dabar tikrai nepasakyčiau, kokiam laikui jau yra nupirkta, reikėtų pasitikslinti, bet tikrai jų turim“, – ketvirtadienį žurnalistams Kaune teigė ministras.

„Dar tuos pačius tebenaudojam, kur anksčiau nupirkti. Jų, kiek žinau, yra iki rugsėjo gal net pabaigos ir jų galiojimas, bent jau dalies, tada ir baigiasi. Pirkimai nuolat vyksta. Vyksta tas procesas nuolat“, – pridūrė jis.

A. Veryga taip pat sakė, kad nuo šeštadienio sugrąžinus privalomą kaukių dėvėjimą, toliau bus svarstoma apie rodiklius, pagal kuriuos būtų imamasi sprendimų didinti tyrimų apimtis ar įvesti tam tikrus režimus gydymo įstaigose.

„Sekantys rodikliai bus susiję su testavimo intensyvinimu, su ligoninių režimais ir panašiais dalykais“, – aiškino ministras.

Šalies sienų uždarymas, pasak A. Verygos, kol kas neplanuojamas.

„Aš labai tikiuosi, kad ir Europa kaip bendrija truputį bendresnę turės strategiją, nebus taip, kad šalys visiškai pavieniui, atskirai darys. Bet jeigu reikės, mes priiminėsim ir greičiau sprendimus“, – komentavo jis.

Be kita ko, ministras teigė, kad vis augantys nauji koronaviruso atvejai kelia nerimą, tačiau Seimo rinkimų, nukelti neplanuojama. „Tikėkimės, kad nereiks. Sudėtingas yra rinkimų planavimo procesas, plius mes žinome priemones, kokias galima panaudoti, kad žmonės maksimaliai saugiai galėtų ateiti“, – sakė A. Veryga.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, nuo šeštadienio grąžinama prievolė dėvėti kaukes viešose uždarose patalpose, įskaitant prekybos centrus ir viešąjį transportą.

Apsauginių veido kaukių dėvėjimas šalyje buvo privalomas tam tikru metu per karantiną, šį pavasarį įvestą dėl koronaviruso grėsmės.

Šiuo metu kaukės yra rekomenduojamos.

Šaltinis: diena.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e