Ar artėjantys šalčiai pristabdys COVID-19?

Naujausios žinios

Visoje Lietuvoje temperatūra krenta ir panašu jog tai šiek tiek užsitęs, tačiau COVID-19 atvejai vis dar išlieka labai dideli, kol kas užsikrėtimų skaičius vis dar perkopia 1.000 ir daugiau atvejų per parą. Taip pat daugėja hospitalizacijų ir mirčių daugelyje miestų. Kyla klausimas: ar dėl šalto oro daugėja infekcijų, ir ar artėjantys šalčiai pristabdys COVID-19 plitimą tarp žmonių?

Korona virusas, ko jau išmokome?

Remiantis Teksaso universiteto Ostine atliktais tyrimais, temperatūra ir drėgmė reikšmingos įtakos koronaviruso plitimui neturi. Tačiau tai, kas daro tam poveikį, yra faktoriai, ir mūsų elgesys bei reakcija į šaltą orą. Palyginus infekciją sukėlusius veiksnius, oras prie rezultato prisidėjo mažiau nei 3 proc. Tačiau gyventojai ir bendruomenių tankumas suvaidino labai reikšmingą vaidmenį.

Girdėjome daug žmonių sakant, kad virusas išnyks vasarą, ir akivaizdu, kad taip nenutiko. Tai yra naujas virusas, kuris ir toliau nepaiso lūkesčių. Kol kas jokie temperatūros pokyčiai nesustabdė viruso plitimo, todėl ir toliau turime labai rimtai žiūrėti į atstumą, rankų plovimą ir kaukių dėvėjimą.

Kodėl šaltas oras gali padidinti infekcijas?

Kodėl žiemos orai greičiausiai padidins infekcijas? Atkreipkime dėmesį į tai, kad kuo šalčiau tuo daugiau laiko žmonės praleidžia uždarose patalpose, kur temperatūra yra kur kas švelnesnė nei kitose vietose. Dėl šios bendros dinamikos daugėja susirinkimų ir padidėja viruso plitimo tikimybė. Šaltas oras ir sniegas NEGALI užmušti naujojo korona viruso. Nėra jokio pagrindo manyti, kad šaltas oras gali sunaikinti naująjį korona virusą įskaitant ir kitas ligas.

Ką daryti ir kaip išvengti susirgimų?

Šioje situacijoje neišgirsite nieko naujo. Jei nuspręsite susirinkti su artimaisiais, nepamirškite dėvėti veido dangą, plauti rankas ir laikytis visų vietinių saugos nurodymų. Virusui visiškai nerūpi ar Jūs jau pavargote dėvėti veido kaukes, ar plautis rankas, šis virusas yra negailestingas ir kaip jau žinome gali palikti sunkius padarinius mūsų organizmuose juo net ir persirgus, todėl išlikime stiprūs ir toliau dėkime visas pastangas, kad Korona virusas neplistų dar plačiau.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e