Baisu – Alaus mėgėją Panevėžyje koronavirusas pasiuntė į reanimaciją

Naujausios žinios

Pavojaus varpai skambina dėl Panevėžyje, Parko gatvėje, veikiančio alaus baro. Greičiausiai ten pavojinguoju virusu užsikrėtė du lankytojai, paskui perdavė kitiems. Iš visos apskrities labiausiai neramu tik Kupiškyje.

Noras atsigaivinti alumi Parko gatvės alubaryje „Lotenė“ dviem panevėžiečiams – vienam vyrui ir vienai moteriai tapo lemtingas, jie abu užsikrėtė koronavirusu. Pirmuosius simptomus vyras pajuto praėjusį ketvirtadienį, paskui viskas staigiai klostėsi baisyn – kitą dieną jis jau atsidūrė Respublikinės Panevėžio ligoninės reanimacijoje.

Pasak ligoninės direktoriaus pavaduotojo Mindaugo Vaitkaus, jo būklė pakankamai sudėtinga, medikų terminais – stabiliai sunki. Ligoninės atstovas sakė, kad ligonis priklauso rizikos grupei, o jo gyvenimo būdas – nepriimtinas. Iš to galima suprasti, kad vyras piktnaudžiavo alkoholiu.

Apie antrąjį – moters atvejį žinių mažiau. Žinoma tik, kad moteris su reanimacijoje gulinčiu vyru yra pažįstami. Tačiau ar jie lankėsi alubaryje kartu, ar tą pačią dieną, nežinoma. Vakar patvirtinta, kad koronavirusu užsikrėtė ir moters tėvas. Jie abu gydosi namie. Baras buvo uždarytas, dabar vėl veikia. Alaus baro savininkei buvo nurodyta dezinfekuoti patalpas, atlikti tyrimus dviem baro darbuotojams. Tyrimų rezultatai dar nežinomi.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento Užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja Dovilė Brajinskienė teigė, kad net neįmanoma atsekti, kur apsikrėtė alaus mėgėjai, taigi ir nustatyti kontaktų.

„Mums nesisekė prakalbinti šitų žmonių, jie slepia, su kuo bendravo ir kada bendravo. Neturime kitų priemonių juos išklausinėti, tuo labiau kad vyriškis sunkus ligonis, gydomas reanimacijoje. Kalbėjome su jo gyvenimo drauge, tačiau ir ji nieko nežino. Neaišku, ar jie aludėje jau lankėsi sergantys, ar užsikrėtė būtent ten“, – sakė vedėja. Pasak D.Brajinskienės, profilaktiškai kviečiami pasitikrinti visi, kurie nuo liepos 30 dienos lankėsi vienu adresu Parko gatvėje 33A esančiuose alaus bare, prekybos centre „Kubas“ ir picerijoje. Taip pat siūloma išsitirti visiems pageidaujantiems Parko gatvės gyventojams.

Dar vienas atvejis praėjusią parą nustatytas Panevėžio gyventojai. Mergina blogai pasijuto praėjusį pirmadienį. Pakilo temperatūra, skaudėjo galvą ir raumenis. Pas merginą į svečius buvo atvykusi draugė iš Didžiosios Britanijos. Dabar draugė jau išvykusi. Susirgusi mergina sakė, kad ji savo šalyje darysis tyrimą. Merginos poilsiavo Klaipėdoje, linksminosi naktiniame klube „Bardakas“.

Pasak D.Brajinskienės, ji galėjo užsikrėsti klube, nes ten nebuvo laikomasi atsargos priemonių. Mergina gydosi namie. Kartu gyvenantiems tėvams nurodyta izoliuotis ir atlikti tyrimus. Infekcinių ligų klinikoje šiuo metu gydomi anksčiau susirgę 4 asmenys, jų būklė stabili. „Jie nesunkūs ligoniai, bet turi simptomų, todėl išleisti namo dar negalime“, – sakė M.Vaitkus.

Praėjusį šeštadienį koronavirusas nustatytas Panevėžio rajono gyventojai, dalyvavusiai krikštynose Panevėžio rajone. Šventė vyko namuose. Praėjus kelioms dienoms pasijuto blogai, skundėsi pakilusia temperatūra iki 37,5 laipsnio, galvos skausmu. Moteris gydosi namie, izoliavosi kartu su šeima. Šventėje dalyvavo 12 asmenų, jie saviizoliavosi. Pageidaujantieji bus ištirti. Apsikrėtusių kol kas nenustatyta.

Vėliau buvo nustatytas įvežtinis atvejis Kupiškio rajono gyventojui. Islandijoje dirbantis vyras grįžęs pas tėvus namuose nesėdėjo. Kaune susitiko su draugais vokiečiais, linksminosi naktiniame klube „MOJO Lounge“. Grįžęs pas tėvus pasijuto blogai, karščiavo, skundėsi raumenų ir galvos skausmais. Jis gydosi namuose. Kontaktiniai asmenys nustatyti. Ar apsikrėtė jo draugė, tėvai ir draugai iš Vokietijos, paaiškės gavus tyrimo rezultatus. Pasak D.Brajinskienės, kol kas neaišku, ar atvejis įvežtinis iš Vokietijos ir Islandijos, ar kompanija apsikrėtė naktiniame klube.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapįTikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e