Blogos žinios: Ekspertai teigia, jog per 2 mėnesius visa Europa bus okupuota delta atmainos

Naujausios žinios

Vyriausybei nusprendus nuo liepos baigti dėl COVID–19 įvestą karantiną, bus sprendžiama, kada jis vėl būtų skelbiamas, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Pasibaigus karantinui, kaukės liks privalomos vietose, kur teikiant paslaugas yra kontaktuojama su kitais žmonėmis. Bet iš karto užsiminta ir apie naujo karantino galimybę – jei delta atmaina Lietuvoje išplis labiau ir paveiks rodiklius. Kaip elgtis vasarą – ką sau leisti, o ko geriau ne, Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ diskutavo ekspertai.

Dalyje pasaulio didėja nerimas dėl sparčiau plintančios Delta atmainos, Lietuvoje vakcinacijos tempai lėtėja ir neaišku kada pasieksime norimą 70 procentų visuomenės imunitetą.

Rudenį delta atmaina taps dominuojančia

Duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys–Balevičius laidoje kalbėjo, kad tik kelionių būdu delta atmaina į šalį bus atvežama didesniais skaičiais. „Kodėl sako nevažiuoti. Keliavimas yra vienintelis variantas, kaip galima atvežti delta atmainą į Lietuvą. Virusas negali keliauti oru, jį perduoda žmones.

Jeigu važiuoji į svetimą šalį, net jei pasiskiepijęs pilna schema, yra rizika parsivežti šią atmainą, net jei esi pasiskiepijęs, net nepajusi, kad sergi. Kiek ta rizika yra didelė priklauso nuo žmonių kiekio, padauginti tas galimybes“, – laidoje kalbėjo duomenų mokslininkas. V. Zemlys–Balevičius kalbėjo, jog jei pasirenkama saugi šalis – keliauti galima. „Čia geras klausimas. Kai mes šnekame apie tokias rizikas, mes turime gyventi su tuo virusu. Jeigu esi pilnai paskiepytas ir važiuoji į vietas, kur situacija kontroliuojama – iškeliauji iš saugaus burbulo ir į tokį patį grįžti. Jokių problemų“, – tikino jis. Duomenų mokslininkas Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ tikino, jog rudenį Lietuvoje jau turėtų dominuoti delta atmaina. „Žiūrint į istoriją, kaip plito alfa variantas, kaip plinta delta ir dar žiūrint į sezoniškumą. Tai ar keliautojai atveš, vis tiek rudenį tas delta variantas bus dominuojantis su visomis pasekmėmis. Ir čia tik laiko klausimas. Laiką perka klausimą, tai valstybės sprendimas“, – Žinių radijo laidoje „Dienos klausimas“ teigė V. Zemlys–Balevičius.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e