BLOGOS ŽINIOS! I. Šimonytė: Prie griežtų suvaržymų teks grįžti šiais dviem atvejais

Naujausios žinios

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad Covid-19 šiek tiek atsitraukė, tačiau epidemiologai perspėja, kad Delta atmaina grūmoja kumščiu. Premjerė Ingrida Šimonytė nurodė, kad yra du scenarijai, kuriems išsipildžius, įsigaliotų sugriežtinti saugumo ribojimai Lietuvoje.

Pirmuoju atveju, tektų griežtinti saugumo reikalavimus, jei ligoninės sparčiai pildytųsi. Antruoju atveju – jei susirgimų skaičius staigiai šautų į viršų.

Vyriausybės vadovė I. Šimonytė LRT radijo laidoje „Ryto garsai“ paaiškino, kokie galimi ribojimai gali grįžti, jei Lietuvoje pradės plisti Delta atmaina.

Ji teigė nenorinti nieko gąsdinti, bet tuo pat metu skatino racionaliai įvertinti Covid-19 rodiklius šalyje.

„Pasitvirtina, kad situacijos gerėjimas yra sustojęs ir jau galima galvoti, kad yra šioks toks situacijos prastėjimas, sakyčiau, kad tą galima iš savaitės duomenų jau patvirtinti. Akivaizdu, kad atvejų skaičius didės“, – minėjo Ministrė Pirmininkė.

Tačiau, jos teigimu, derėtų dėmesį kreipti ne vien į susirgimų skaičių.

„Svarbu, kokią situaciją matysime ligoninėse. Kol kas ligoninėse dar iš inercijos situacija gerėja, nes visą laiką ligoninių dinamika atsilieka maždaug porą savaičių“, – sakė I. Šimonytė.

Visgi kitose valstybėse, kur daugėja Covid-19 atvejų, kol kas sudėtinga matyti vienareikšmišką vaizdą, sakė premjerė.

„Jungtinėje Karalystėje kol kas nepanašu, kad ligoninės labai sparčiai pildytųsi. Tačiau <…> kitose valstybėse, kuriose atvejų skaičius didėja sparčiai, nepaisant to, kad visuomenė yra gana stipriu mastu paskiepyta, ligoninės pildosi gerokai sparčiau“, – teigė ji.

Todėl Ministrė Pirmininkė kvietė gyventojus nelikti abejingus ir pasiskiepyti nuo Covid-19.

„Mūsų pagrindinis uždavinys yra šitas kelias savaites <…> išnaudoti tam, kad žmonės, kurie abejojo, mąstė, ar čia skiepytis, ar nesiskiepyti, vis dėlto pasiskiepytų“, – sakė I. Šimonytė.

„Labai akivaizdu, kad daugiausiai užsikrečia žmonės toje grupėje, kurie yra prasčiausiai pasiskiepijusi. Tai yra žmonės tarp 20 ir maždaug 45 metų. Jeigu mes žiūrime, kokia dalis šių žmonių yra pasiskiepijusi, tai tikrai gerokai mažesnė negu 65 m. +“, – lygino politikė.

Šitaip pavyktų bent iš dalies sustabdyti viruso plitimą, išvengti mirtingumo, hospitalizacijų, sakė I. Šimonytė.

„Bet jeigu atvejų skaičius spartės labai greitai ir matysime, kad ligoninės taip pat pildosi iš paskos, man labai gaila, bet <…> prie vienokių ar kitokių suvaržymų, prie veiklų, kurios galimos tik naudojant Galimybių pasą, mums teks vėl sugrįžti“, – apibendrino I. Šimonytė.

Primename, kad Lietuvoje nuo liepos 1 d. baigėsi beveik 8 mėnesius trukęs karantinas. Vis dėlto liko galioti Ekstremalioji padėtis ir tam tikri saugumo reikalavimai.

Praėjusią parą nustatyti 22 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios ligos mirė du žmonės, pirmadienį pranešė Statistikos departamentas.

14 dienų naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 18,6, teigiamų diagnostinių testų dalis per parą nepasikeitė ir liko 0,7 procento.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e