COVID-19 protrūkis Lietuvos ligoninėje: įtaria, kad 8 pacientus užkrėtė skiepo atsisakiusi valytoja

Naujausios žinios

Psichiatrijos ligoninei – jau trečias viruso smūgis. Koronaviruso giltinė išlieka labai pavojinga seniems ir ligotiems žmonėms. Ligoninėse mirė dar 8 „covidu“ sirgę Panevėžio krašto žmonės: 7 panevėžiečiai ir biržietis.

Pasiglemžė operuotą vyrą

Epidemiologai mano, kad per 80 metų rajono gyventojas virusu galėjo užsikrėsti Panevėžio ligoninėje. Čia operuotam vyrui kovo 13-ąją buvo nustatytas „covidas“, o užvakar jis užgeso.

Per 90 metų rajono gyventoją virusas griebė Krekenavos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Nustačius „covidą“ senutė buvo perkelta į Panevėžio ligoninę ir penktadienį mirė.

Ligoninėje užgeso ir du panašaus amžiaus panevėžiečiai – moteris ir vyras. Per 80 metų rajono gyventoja kovo pradžioje dėl kitos ligos buvo paguldyta į ligoninės Geriatrijos skyrių, diagnozavus virusą perkelta į Infekcinių ligų kliniką, kur ir pasitiko mirtį.

Biržų medikams nepavyko išgelbėti ne tik „covido“, bet ir kitų ligų kamuojamo per 60 metų vyro gyvybės.

Užnešė neskiepyta valytoja

Per pastarąsias 4 dienas apskrityje nustatyti 105 nauji viruso atvejai, iš jų Panevėžio mieste 61, rajone – 25, Rokiškyje – 6, Kupiškyje ir Pasvalyje – po 5, Biržuose – 3.

Virusas jau trečiąsyk smogė Rokiškio psichiatrijos ligoninei: susirgo 8 sunkių psichikos sutrikimų turintys ligoniai ir 2 darbuotojai.

Infekcija čia buvo įsisukusi maždaug prieš metus ir pernai gruodį.

Ligoninės direktorius Algimantas Liausėdas sakė, kad šįkart virusą į vieną skyrių, kuriame iš viso įsikūrę 40 pacientų, greičiausiai užnešė vienintelė iš visų darbuotojų skiepytis atsisakiusi valytoja.

Direktorius neatmeta, kad užsikrėtusiųjų gali ir padaugėti. „Koronos“ dar neprigriebti šio skyriaus ligoniai izoliuoti, jiems neleidžiama išeiti iš gyvenamųjų patalpų.

Protrūkiai niekaip nesibaigia

Panevėžio visuomenės sveikatos centro vadovas Eugenijus Vilčinskas informavo apie didžiausius infekcijos židinius apskrities įstaigose ir įmonėse.

Su protrūkiais Panevėžio ligoninės Gastroenterologijos skyriuje siejami 35 susirgimai, Neurologijos II skyriuje – 19, Kardiologijos skyriuje – 10.

„Covidu“ serga jau 9 įmonės „Panevėžio butų ūkis“ darbuotojai, 8 bendrovės „Dominari“ darbininkai, 3 Panevėžio jaunuolių dienos centro ugdytiniai ir 4 jų šeimų nariai.

Šeštadienį rašėme, kad su protrūkiu Biržų bendrovėje „Valdaura“ siejami 8 susirgimai. Šiuos duomenis mums pateikė Panevėžio visuomenės sveikatos centras. Pirmadienį „Valdauros“ vadovas Valdemaras Kirstukas teigė, kad jų įmonėje pastarąsias 2 savaites sergančių „covidu“ nėra, o anksčiau sirgę darbuotojai jau grįžo į darbą.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e