SVARBI ŽINIA: Pagaliau nuo pirmadienio duris atvers šios veiklos

Naujausios žinios

Siekdama užtikrinti lygiavertes veiklos sąlygas smulkiam ir vidutiniam verslui, kuriam karantino ribojimai turi didžiausią neigiamą poveikį, šiandien LR Vyriausybė pritarė sveikatos apsaugos, ekonomikos ir inovacijų ministerijų teikiamiems siūlymams atlaisvinti ribojimus kai kurioms ne maisto prekių parduotuvėms bei paslaugų teikėjams. Jiems su tam tikrais apribojimais leista pradėti vykdyti veiklą nuo vasario 15 dienos.

„Yra pozityvių pandemijos požymių, bet vis dar yra trapi situacija. Matome aplinkinių šalių patirtis, tačiau pats faktas, kad jau galime šiandien kalbėti apie dalinius atlaisvinimus, yra visų žmonių sąmoningo elgesio rezultatas. Sergamumo rodiklis per 14 dienų siekia 314 atvejų 100 tūkst. gyventojų, teigiamų atvejų skaičius nuo visų atliekamų tyrimų vis dar didelis“, – sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Duris atvers tik kai kurios parduotuvės

Nutarta leisti vykdyti veiklą parduotuvėms, kioskams ir paviljonams (išskyrus kioskus ir paviljonus, esančius turgavietėse), vykdantiems veiklą patalpose, kurių bendras prekybos plotas (neįskaitomas administracinių, san. mazgų plotas) neviršija 300 m2 ir turintiems tiesioginį įėjimą iš lauko arba atskirą įėjimą, kuriuo naudojasi tik tos parduotuvės klientai.

Atitinkamai nustatyta, kad turės būti užtikrinamas ne mažiau kaip 20 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Nuspręsta leisti prekybą gėlėmis parduotuvėse, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose.

Atsižvelgiant į mažesnę viruso plitimo riziką atvirose vietose, leidžiama vykdyti ne maisto prekių prekybą lauko sąlygomis nuo laikinų prekybos įrenginių, prekybą pagal ne prekybos patalpose sudaromas sutartis (išnešiojamoji prekyba). Atitinkamai nustatoma, kad turės būti užtikrinamas ne mažiau kaip 20 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.

Veiklą galės vykdyti ir paslaugų teikėjai

Atsižvelgiant į institucijas pasiekiančią informaciją, jog dalis paslaugų, įskaitant grožio paslaugas, šiuo metu dažnai vykdomos šešėlyje nors ir yra draudžiamos, taip pat į tai, kad minėtų paslaugų teikimo metu galima sumažinti viruso plitimo riziką, jei tinkamai naudojamos asmens apsaugos priemonės, laikomasi saugaus atstumo, užtikrinamas dezinfekcinių priemonių naudojimas ir/ar ribojami paslaugų gavėjų srautai, profilaktinis testavimas bei tinkama kontrolė, nutarta leisti teikti minėtas individualias paslaugas, kurių metu yra ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tik tarp vieno paslaugos teikėjo ir vieno paslaugos gavėjo, užtikrinant didesnį paslaugos teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui arba užtikrinant, kad vienu metu būtų aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas paslaugos gavėjas.

Teikiant paslaugas, kurių trukmė iki 15 minučių, paslaugos gavėjui turi būti užtikrinimas 10 m 2 plotas , o paslaugų, kurios trunka ilgiau nei 15 minučių, atveju nustatyta – 20 m 2 paslaugos teikimo plotą, arba jei patalpos plotas, kurioje teikiama paslauga konkrečiam paslaugos gavėjui yra mažesnis nei 20 m2 , vienu metu turi būti aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas paslaugos gavėjas ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinos visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygos.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Galimos individualios treniruotės

Šiandien nutarta leisti individualius (vienam paslaugos gavėjui) fizinio aktyvumo užsiėmimus lauke, teikiamus fizinio aktyvumo ar sporto specialisto, instruktoriaus ar fizinio aktyvumo ar sporto specialisto paslaugų teikėjo, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi, būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

Rekomenduojamas nuolatinis testavimas

Asmenims, dirbantiems paslaugų ir (ar) prekybos vietose, kurių veikla iki šiol buvo draudžiama, turintiems tiesioginį (nuolatinį ar laikiną) kontaktą su kitais asmenimis, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu bus sudaryta galimybė atlikti profilaktinį vienkartinį tyrimą. Jie turi užsiregistruoti mobiliajame punkte ir atlikti PGR testą.

Pasak Ekonomikos ir inovacijų ministrės A. Armonaitės, artimiausiu metu bus sudarytos galimybės darbdaviams kreiptis dėl dalinio testavimo išlaidų kompensavimo. Už kiekvieną profilaktinį darbuotojo tyrimą įstaiga galės gauti iki 12 eurų siekiančią kompensaciją (likusią tyrimo kainos dalį turės dengti darbdavys, įmonė).


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e