DĖMESIO: Skelbiama apie naują Ebolos protrūkį

Naujausios žinios

Vasario 14 d. Gvinėjos sveikatos apsaugos pareigūnai patvirtino, kad NʼZerekore prefektūros Gouéké bendruomenėje įsiplieskė Ebolos židinys. Nuo ligos jau mirė trys žmonės, dar keturi yra užsikrėtę. Valstybėje paskelbta epidemija, o sveikatos apsaugos tarnybos pradėjo atsekinėti kontaktus ir izoliuoti galimai sergančius asmenis.

Tai pirmieji Ebolos atvejai Gvinėjoje nuo tada, kai 2016 m. baigėsi vakarų Afriką apėmusi viruso epidemija. Ji prasidėjo dar 2013-aisiais ir Gvinėjoje nusinešė 2 544 gyvybes. Ebolos epidemijos Afrikoje metu iš viso mirė 11 325 asmenys, daugiausia Liberijoje ir Siera Leonėje.

„Patvirtinu, kad tai Ebola. Tyrimai tai patvirtina“, – „The Associated Press“ sakė Gvinėjos sveikatos apsaugos ministras Remis Lamahas.

Pirmieji Ebolos simptomai pasirodo per 2–21 d. po užsikrėtimo. Kol žmogus jų nejaučia, jis viruso neplatina. Ligos simptomai gali vyrauti nuo galvos, raumenų skausmo iki sutrikusios kepenų ir inkstų funkcijos bei kraujuojančių dantenų. Maždaug 50 proc. šia liga užsikrėtusių žmonių miršta.

Užsikrėsti galima ir nuo mirusiųjų

Visi užsikrėtę asmenys vasario 1 d. dalyvavo slaugytojos, mirusios sausio 28 d., laidotuvėse. Po jų, susirgusieji pradėjo vemti, viduriuoti, karščiuoti. Kas buvo pirminis viruso šaltinis – nežinia. Dažniausiai žmonės Ebola užsikrečia nuo gyvūnų, tiesa tradicinėse bendruomeninėse laidotuvėse dalyviai maudo mirusiojo kūną, taip virusas galėjo būti perduotas ankstyvoje protrūkio stadijoje. Tarp žmonių Ebola plinta per sergančiojo kūno skysčius arba tiesioginio kontakto su mirusiojo kūnu metu.

Kaip teigia Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), jų darbuotojai jau atvyko į židinio epicentrą ir ten padeda valdyti situaciją. Siekiant identifikuoti, kokia Ebolos atmaina plinta šįkart, mėginiai, paimti iš sergančių asmenų, buvo nusiųsti į Pasteuro institutą Senegale.

„Neramu, kad Ebola grįžo į Gvinėją, valstybę, kuri nuo šios ligos ir taip jau daug nukentėjo, – sakė PSO Afrikos regioninio biuro direktorė Matshidio Moeti, – Tačiau Gvinėjos komandos remiasi įgūdžiais ir patirtimi, kuriuos įgijo per praeitą protrūkį, ir jau dabar bando atsekti viruso kelią ir neleisti jam plisti toliau.“

Ši naujiena pasirodė praėjus savaitei, po to kai vasario 7 d. Ebolos protrūkis buvo paskelbtas Kongo Demokratinėje Respublikoje. Ebola serganti moteris į ligoninę Šiaurės Kivu provincijoje atvyko sausio 25 d. dėl kraujuojančios nosies. Prieš tai ji gydėsi dviejuose vietiniuose medicinos centruose ir ligoninėje Butembo mieste.

Ji mirė vasario 4 d., ir buvo palaidota vasario 5 d., tačiau kaip pabrėžia PSO, ji nebuvo palaidota laikantis visų saugumo reikalavimų. Tiesa, jos vyras buvo užsikrėtęs pernai kilusio Ebolos protrūkio metu, o įvairiuose kūno skysčiuose, pavyzdžiui, spermoje, virusas išlieka aktyvus net iki metų. Vasario 8-ąją Kongo Demokratinėje Respublikoje jau buvo nustatyta 117 susirgimų.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e