DĖMESIO VISIEMS! I. Šimonytė: karantinas nebus atšauktas ir po vasario 28 dienos

Naujausios žinios

Komentarai(53) Dalintis(334) Karantinas nebus atšauktas ir po vasario 28 dienos, – trečiadienį pranešė ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Anot jos, kitą savaitę kartu su karantino pratęsimu bus sprendžiama, kokiomis jo sąlygomis gyvensime toliau.

„Šiandien Vyriausybė kažkokių labai gyvenimą keičiančių sprendimų nepriėmė. Kitą savaitę turime paskutinę vasario savaitę, o karantino nutarimas, kaip žinia, galioja iki vasario 28 dienos. Akivaizdu, kad atšaukti visiškai karantiną kovo 1 dieną neturėsime jokių galimybių, nes tikrai situacija nebus tokia gera“, – sakė I.Šimonytė.

Tiesa, kartu premjerė pasidžiaugė, kad Lietuvos susirgimų vidurkis jau pasiekė 250 atvejų, per pastarąsias dvi savaites fiksuojamų 100 tūkst. gyventojų. Anot I.Šimonytės, tai reiškia, kad tendencijos ir toliau išlieka gerėjančios.

„Galima tikėtis, kad kitą savaitę jau matydami labiau C2 scenarijų, kuris leidžia kalbėti apie daugiau veiklų atlaisvinimą arba tam tikrą reguliavimo sušvelninimą, turėsime svarstyti, kokiomis sąlygomis pratęsti nutarimo galiojimą, todėl visas išsamias diskusijas perkėlėme į kitą trečiadienį“, – sprendimą atidėti karantino švelninimo klausimą aiškino ji.

Ką atverti svartys kitą savaitę?

Ministrė pirmininkė pažymėjo, kad jau kitą savaitę gali būti sprendžiamas kultūros įstaigų atvėrimas. Tačiau I.Šimonytė atkreipė dėmesį, kad kultūros įstaigose, kitaip nei prekybos centruose, neretai yra sudėtingiau turėti specialias vėdinimo sistemas ar naudoti dezinfekcines priemones, nes yra tam tikri eksponatai, kuriuos reikia saugoti.

„Bet kad galėtų mažais būriais, šeimomis žmonės aplankyti kokią nors galeriją saugiai ir pasižiūrėti kokią nors parodą, apie tai, manau, jau galėsime kalbėti“, – patikino premjerė.

Taip pat, jos teigimu, bus sprendžiami ir trečiadienį atidėti klausimai, tokie, kaip vairavimo egzaminų ir praktinio vairuotojų mokymo atnaujinimas, bus diskutuojama ir apie tolesnį prekybos ploto plėtimą, judėjimo tarp žiedinių savivaldybių ribojimų švelninimą.

„Galbūt galėsime priimti tą sprendimą ne tik dėl trijų mažesniųjų žiedinių savivaldybių, bet apskritai dėl žiedinių savivaldybių. Tikiuosi, kad per šitą savaitę testavimo ir epidemiologinė situacija tarp centre esančių savivaldybių ir žiedinių savivaldybių išsilygins, nes dabar matome šiokius tokius netolygumus“, – kalbėjo I.Šimonytė.

Ministrų kabinetas trečiadienį nusprendė kol kas nesvarstyti Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisijos (VESK) siūlymų dėl judėjimo laisvinimo Alytuje, Šiauliuose ir Panevėžyje bei jų rajonuose, taip pat vairavimo egzaminų ir praktinio vairuotojų mokymo atnaujinimo klausimo.

Šie sprendimai atidėti kitai savaitei.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e