DĖMESIO! Vyriausybė nusprendė, kad judėjimo tarp savivaldybių ribojimai pratęsiami iki sausio 31 d. 24 val.

Naujausios žinios

Sekmadienį į posėdį susirinkusi Vyriausybė nusprendė iki sausio 31 d. pratęsti dar prieš Kalėdas įvestus judėjimo apribojimus tarp savivaldybių. Sausio 17 d. Vyriausybė planuoja dar vieną posėdį, kuriame, išklausiusi ekspertų, spręs, ar ribojimai pasiteisina. Posėdyje sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys taip pat pristatė naujausią koronaviruso situaciją Lietuvoje.

Atsitraukti negalima „Dabartiniai skaičiai rodo, kad atsitraukimas tam tikra prasme būtų nusikalstamas, nes atsakomybė didžiulė, skaičiai auga, situacija tikrai negerėja taip, kad mes galėtume sakyti, kad viskas yra padaryta“, – posėdyje sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Policijos departamentas ir socialiniai partneriai yra pasiruošę“, – pridūrė ji.

Ribojimas pratęstas su sąlyga sprendimą peržiūrėti po dviejų savaičių, sausio 17 dieną, atsižvelgiant į naujausius sergamumo ir mirčių nuo koronaviruso infekcijos šalyje duomenis ir tendencijas.

Viltis – vakcinos, bet jų sausį bus nedaug Premjerė Ingrida Šimonytė pabrėžė, kad siekiant peržiūrėti ribojimus, ypač svarbi bus vakcinavimo situacija. „Turime vakar pristatytus siūlymus dėl testavimo strategijų, kurios galėtų leisti pakeisti bent dalį karantino apribojimų kai būsime tam pasiruošę, galėtume pakeisti apribojimus tam tikroms veikloms ar tam tikrose institucijose.

Žinoma, vakcinavimas yra kritiškai svarbus“, – kalbėjo ji.

Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio duomenimis, sausio mėnesį skiepijimas nuo koronaviruso turėtų tapti reguliarus, todėl tikimasi, kad situacija pagerės ir ribojimus bus galima peržiūrėti.

„Šiandien laukiame galutinių patvirtinimų, jei jis bus, reiškia kitą savaitę mūsų laukia dar papildoma vakcinų siunta, kitą savaitę atsinaujintų vakcinavimo procesas.

Turime žinių, kad jis nuo sausio turėtų būti pakankamai reguliarus, nors ir nedideliais kiekiais, tai reiškia per sausio mėnesį turime galimybę sustiprinti mūsų fronto liniją, bent jau medikų bendruomenę, slaugos namus“, – posėdyje teigė A.Dulkys.

„Susitelkus sausio mėnesį yra daug galimybių pamatyti pozityvius ženklus, ir tada sausio viduryje (ribojimus – BNS) dar kartą persvarstyti“, – pridūrė jis.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Analitikas: situacija dar negerėja Vyriausybės kanceliarijos duomenimis, šventinę savaitę koronaviruso užsikrėtimų atvejų skaičius krito, bet krito ir testavimo apimtys, tuo metu teigiamų tyrimų proporcija nuo visų atliktų tyrimų šiek tiek išaugo.

„Situacija tikrai nėra gerėjanti, jei išimtume profilaktinius tyrimus, kur daromi besimptomiai ir žiūrėtume tik į mobilius punktus, matome, kad teigiamų tyrimų procentas netgi kilo. Neturime drastiško kilimo, bet apie leidimąsi dar kalbėti tikrai yra anksti“, – posėdyje sakė Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupės projektų vadovas Aistis Šimaitis.

Pasak jo, taip pat pastebima, kad šiek tiek mažėja lengva forma sergančių pacientų skaičius ligoninėse, tačiau daugėja gulinčiųjų reanimacijoje, daugėja ir mirčių.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, žmonių judėjimas be rimtos priežasties tarp savivaldybių apribotas gruodžio viduryje, jis galiojo iki sekmadienio, 21 valandos.

Kontrolės metu savaitgalį prieš Kalėdas, taip pat Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiais apsukta kelios dešimtys tūkstančių automobilių.

Sekmadienį Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija pasiūlė pratęsti judėjimo kontrolę tarp šalies savivaldybių iki sausio 31 dienos, BNS pranešė Vidaus reikalų ministerijos atstovė.

„Siūloma pratęsti judėjimo apribojimus tarp savivaldybių iki sausio 31 dienos, bet sausio 17 dieną bus peržiūrimi rezultatai, sergamumo, mirčių duomenys ir visa kita, tai būtų su galimybe atšaukti apribojimus“, – BNS sakė Lina Laurinaitytė-Grigienė.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, žmonių judėjimas be rimtos priežasties tarp savivaldybių apribotas gruodžio viduryje, kol kas jis galioja iki sekmadienio 21 valandos.

Kontrolės metu savaitgalį prieš Kalėdas, taip pat Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiais jau apsukta kelios dešimtys tūkstančių automobilių.

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija gali rekomenduoti Vyriausybei priimti sprendimus dėl pandemijos valdymo.

Komisiją sudaro visi ministrai, taip pat kai kurių institucijų vadovai.

Šaltinis: 15min.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e