Dulkys: skaičiai kelia nerimą, turime stabdyti ateinančią bangą. Artimiausios trys savaitės Lietuvai bus tikras išbandymas

Naujausios žinios

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pirmadienį paskiepytas nuo COVID-19. Kaip ir šalies vadovai – prezidentas, premjerė ir Seimo pirmininkė – A. Dulkys paskiepytas „AstraZenecos“ vakcina.

Ministrui vakcina suleista popiet Naujojoje Vilnioje esančioje poliklinikoje. A. Dulkys, kaip ir šalies vadovai, pasiskiepyti galėjo, nes įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro įsakymas. Juo į prioritetų eilę įtraukti prezidentas, Seimo nariai, ministrai bei premjerė. Anksčiau į prioritetines grupes buvo įtraukti medikai, pedagogai, senjorai.

Po skiepo ministras sakė besijaučiantis puikiai. A. Dulkys kalbėjo, kad skiepai nuo COVID-19, kaip ir pats virusas, taps žmonių gyvenimo dalimi.

Komentuodamas COVID-19 situaciją Lietuvoje ministras kalbėjo, kad dalyje šalies pastebima vis daugiau užsikrėtimo atvejų, todėl artimiausiu laikotarpiu situacija gali tapti vis sudėtingesnė.

 Arūnas Dulkys skiepijamas nuo COVID-19

„Artimiausios trys savaitės Lietuvai bus išbandymas. Dviejuose trečdaliuose ES valstybių šiuo metu didėja sergamumas, dviejuose trečdaliuose Lietuvos savivaldybių pradėjo augti skaičiai. Vilniaus regione jau seniau tai matėme, sugrįžome į ligoninių pilnėjimą.https://9a5bf37d8f17a807580761622c721a32.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-37/html/container.html

Vilniaus regione, Marijampolėje mūsų sekoskaitos tyrimai rodo britiškojo štamo paplitimą. Tai labai pavojinga. Artimiausios dvi–trys savaitės mums yra labai svarbios, kad mėgintume sustabdyti tą galima bangą, kuri, deja, nuvilnijo per kitas valstybes“, – komentavo A. Dulkys.

 Arūnas Dulkys skiepijamas nuo COVID-19

Ministras toliau ragino žmones, kuriems šiuo metu priklauso skiepas, vakcinuotis, taip pat visus gyventojus testuotis, taip siekiant užkirsti kelią virusui plisti.

A. Dulkys taip pat teigė, kad jo netekina tai, jog savaitgaliais visoje šalyje vakcinuojama tik keliolika ar keliasdešimt žmonių. Ministras teigė, kad artimiausiu metu bus kalbamasi su savivaldybių atstovais ir siekiama, kad skiepytis žmonės galėtų ir šeštadieniais.

Žurnalistams A. Dulkys taip pat kalbėjo, kad per šią savaitę Lietuvos vakcinavimo punktuose turi atsirasti apie 90 tūkst. vakcinų. Anot ministro, šiuo metu šalis turi apie 40 tūkst. „AstraZenecos“ vakcinų, šią savaitę taip pat bus gauta apie 40 tūkst. „Pfizer-BioNTech“ vakcinų, taip pat daugiau nei 10 tūkst. „Modernos“ dozių.

„AstraZenecos“ vakcinos tiekimas kovo mėnesį sumažintas beveik 40 proc. Ta žinia atitolina norą pradėti masinį vakcinavimą. Šią savaitę planuojame atnaujinti vakcinavimo planą, grafiką, sudėdami visas žinias į vieną vietą iš gamintojų, ką mes turime“, – sakė A. Dulkys.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Portalas LRT.lt primena, kad Lietuvoje praėjusią savaitę buvo laikinai sustabdytas skiepijimas vakcina „AstraZeneca“. Tokį patį žingsnį buvo žengusios ir kai kurios kitos Europos Sąjungos valstybės, tačiau Europos vaistų agentūra dar kartą patvirtino, kad ši vakcina yra saugi.

Šaltinis: lrt.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e