Egidijus Dragūnas – Grupė SEL. Po nakties areštinėje pateikus įtarimus atlikėjui gresia iki 3 metų nelaisvės

Naujausios žinios

Pirmadienio vakarą Delfi pranešė, jog po pasipriešinimo policijos pareigūnams Vilniuje antrankiais surakintas ir į areštinę išgabentas atlikėjas Egidijus Dragūnas. Kitos dienos popietę, apklausus jį ir pateikus įtarimus, grupės SEL lyderis bus paleistas namo.

Antradienį apie pietus į Vilniaus areštinę, kurioje laikomas E. Dragūnas, atvyko garsus advokatas Adomas Liutvinskas. Susirinkusiems žurnalistams jis jokios informacijos neteikė ir užėjo į pastatą pasakęs tik tiek, jog šiandien atlikėjas bus paleistas į laisvę.

Minimas advokatas E. Dragūnui jau yra padėjęs ir ankstesnėse bėdose su policija. A. Liutvinskas dainininką gynė praėjusių metų byloje, kurioje atlikėjas buvo kaltinamas pareigūno įžeidimu bei pažeminimu.

Areštinėje Selą jau aplankė ir jo sužadėtinė Kotryna Kozlovaitė.

Po E. Dragūno apklausos su žurnalistais bendravęs advokatas teigė, jog kol kas nėra aišku, kada Selas galės vykti namo. Netrukus jis vyks priduoti kraujo tyrimams, nes po sulaikymo tai nebuvo padaryta. Bus tikrinama, ar atlikėjas nevartojo alkoholio bei svaigalų.

Advokato teigimu, E. Dragūnas jaučiasi nekaip, kaltina pareigūnus dėl netinkamo elgesio.

„Kalbame, šnekame, aiškinamės. Kiek truks, sunku pasakyti. Važiuosime dar kraujo duomenis pateikti. Apklausa dar vyksta šiuo metu“, – išėjęs iš policijos komisariato kalbėjo dainininko advokatas.

Pasiteiravus, kodėl prireikė kraujo tyrimo, pašnekovas nedaugžodžiavo: „Toks priimtas sprendimas“.

Perklausus, ar gali būti, kad bus tiriama, ar E. Dragūnas vartojo psichotropinių medžiagų, advokatas atsakė: „Ko gero. Nors vakar jis sakė norėjęs duoti kraujo, bet jo neėmė“.

Kaip jaučiasi pats Egidijus?

„Žmogus jaučiasi visiškai normaliai, kadangi jis yra visiškai niekuo dėtas. Kai pareigūnai elgiasi taip, kaip neturėtų yra blogai. Jam su pareigūnais „pasiseka“, – ironiškai kalbėjo advokatas. – Kiek aš girdėjau iš Egidijaus, tai pareigūnai elgėsi neteisingai“.

Dainininkas, pašnekovo teigimu, visgi naktį policijos komisariate praleido ne itin gerai.

„Sakė, kad nekaip. Tokiose vietose – nekaip“, – patikslino jis.

Grįžus prie pagrindinės temos, kodėl E. Dragūnas apskritai buvo sustabdytas, advokatas perpasakojo dainininko žodžius.

„Rankose laikė mobiliojo ryšio telefoną. Taip buvo rašoma. Pats Egidijus sako, kad gal ir laikė, gal ir ne. Sakė, kad gal tuo metu galėjo laikyti ir piniginę. Pamatė, kad prasilenkė su ekipažu ir suprato, kad jį iškart stabdys. Jie apsisuko ir stabdė, o jis sako iškart sustojęs. Atėjo pareigūnas be kaukės. Egidijus atidarė langą, pasakė, kad užsidėtų kaukę. <…> [Pareigūnas] kišo ranką, laužė, stumdėsi, o kitas, atėjęs iš kitos pusės, pradėjo jį smaugti“, – tikino pašnekovas.

Advokatas tiki, kad jei pareigūnams būtų įkliuvęs kitas pilietis, o ne E. Dragūnas, esą skandalo būtų buvę galima išvengti.

„Nieko nebūtų buvę. Patikrino blaivumą – blaivas. Sako, kad pareigūnas patyrė fizinį skausmą. Griūk negyvas, ar ne? Jam su pareigūnais tikrai nesiseka“, – pakartojo A. Liutvinskas.

Tuo tarpu buvęs Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas feisbuke pasidalinęs Delfi straipsniu apie E. Dragūno sulaikymą teigė, jog pareigūnai puikiai atliko savo darbą.

Rugpjūčio 31 d. apie 17 val. 15 min. Vilniuje, Upės g., policijos pareigūnai sustabdė automobilį „Bentley“, kurį vairavo Egidijus Dragūnas.

Kadangi Selas nevykdė teisėtų reikalavimų bei priešindamasis rankomis ir kojomis sulaikomas sudavė keletą smūgių policijos pareigūnams, vyras uždarytas į areštinę. Ten jis išbuvo iki kitos dienos popietės.

Dabar atlikėjui gresia baudžiamoji atsakomybė, pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 286 str. Tai yra už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui.

Už šį nusižengimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Su pačiu E. Dragūnu susisiekti nei pirmadienį, nei antradienį nepavyko, jis į skambučius neatsiliepia.

Apie 21 val. vakaro prie Upės gatvėje palikto atlikėjo automobilio atskubėjo E. Dragūno sužadėtinė Kotryna Kozlovaitė ir įsėdusi į “Bentley” nuvažiavo.

Panašus incidentas su pareigūnais E. Dragūnui nutiko ir beveik lygiai prieš metus – 2019-ųjų rugsėjo 6 dieną, kuomet atlikėjas nesustojo stabdomas ir pasipriešino policijos pareigūnams. Kaip teigė pats E. Dragūnas, jis buvo tik ką atgavęs vairuotojo pažymėjimą ir jį stabdančių pareigūnų nepastebėjo. Dainininkas tikino, kad vairuodamas „Lamborghini“ negalėjęs pastebėti pareigūnų dėl pernelyg mažo galinio automobilio lango. Pareigūnai jį pasivijo jo namo kieme. Vėliau kilo konfliktas, kurio metu, kaip teigiama, buvo pasipriešinta. Paklaustas apie konfliktą, E. Dragūnas paaiškino: „Buvau savo kieme, mane griebė už rankų“.

Pažymima, kad atlikėjas buvo blaivus – alkotesteris parodė nulius.

Kaip Delfi informavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, E. Dragūnui surašyti du administracinių nusižengimų protokolai: už pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą ir įžeidinėjimą bei už nepaklusimą policijos pareigūno reikalavimui sustabdyti transporto priemonę. Už pastarąjį nusižengimą numatyta griežta atsakomybė: bauda nuo 850 iki 1200 eurų ir teisės vairuoti atėmimas 3-5 metams. Be to, Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad nepaklususio reikalavimui sustoti vairuotojo transporto priemonė gali būti konfiskuota.

Atlikėjo pavardė nuskambėjo ir praėjusių metų vasarą, kuomet į SEL lyderio namų duris Vilniuje pasibeldė pareigūnai ir ėmė atlikinėti kratas.

Krata E. Dragūno namuose buvo atliekama dar prieš dvejus metus pradėtame ikiteisminiame tyrime – tuo metu atlikėjui buvo pareikšti įtarimai dėl esą neteisėto praturtėjimo, kai pas SEL lyderį buvo rasta ir paimta beveik 90 tūkst. eurų.

Dar anksčiau į nemalonumus su policija populiarus atlikėjas įsivėlė 2019 metų sausio pabaigoje. Tą kartą E. Dragūnas buvo sulaikytas už vairo neturėdamas teisės vairuoti.

Žinomą vyrą sulaikiusių policijos pareigūnų teigimu, vairuojantį E. Dragūną jie pastebėjo apie 16:30 val ir žinodami, kad jis neturi teisės vairuoti, pradėjo vytis. Kadangi pareigūnams teko apsukti automobilį, E. Dragūnas tiesiog paliko savo vairuojamą automobilį ir pabėgo.

Kiek vėliau atlikėjas grįžo su draugu ir tikino, kad vairavo ne jis, o bičiulis, nors pareigūnai aiškiai matė, kad prie vairo sėdėjo būtent dainininkas.

Primename, kad 2018 metų vasarą Egidijui Dragūnui nuspręsta atimti teisę vairuoti metams ir skirti 300 eurų baudą.

Atlikėjas 2018 m. vasarą buvo sulaikytas kai važiavo Šilutės plentu ir vairavo kabrioletą. Šaltiniai tuomet tvirtino, kad tąkart jam buvo nustatytas 0,71 (kitų šaltinių teigimu, alkotesteris parodė 0,78 promiles) promilės girtumas.

Šaltinis: delfi.lt


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapįTikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e