Geriausiu Vilniaus policininku vadintas pareigūnas vėl dėmesio centre: feisbuke žaibišku greičiu plinta šokiruojantis video

Naujausios žinios

Sekmadienį socialiniame tinkle „Facebook“ pradėjo plisti viešai pasidalintas vaizdo įrašas, kuriame buvo užfiksuoti policijos pareigūnų Vitalijaus Vaitkevičiaus ir Livijaus Saukevičiaus veiksmai iškvietime Vilniuje.

Viešai pasidalintame vaizdo įraše rusų kalba moteris kelis kartus klausia „už ką protokolas?“ Pareigūnai atsako: „reikalavimų nevykdymas“. Nors vaizdo kokybės įrašas prastas, po vyro užduoto klausimo „kokie reikalavimai?“ pasigirsta smūgis – vienas pareigūnų trenkia teleskopine lazda žmogui ir pakeltu balsu atgal pakartoja jam pačiam užduotą klausimą.

Vyras nesipriešino, o po smūgio krito ant žemės ir susirietė. Bute esantys žmonės ėmė šaukti „už ką?“, pasigirta moters verksmas, o smūgį gavęs vyras gauna dar kelis. Vaizdo įraše matyti, kad bute – du suaugę vyrai, kurių vieną pareigūnai guldo veidu žemyn, kitas pats po smūgio nukritęs ant grindų nesikelia. Išsigandus moteris klausia „jūs normaliai jaučiatės?“.

Buvo panaudotos ir dujos

Pagal girdimus balsus, bute yra dar viena vyresnio amžiaus moteris. Viena jų rusiškai surinka, kad filmuoja. Pareigūnas jai sušunka „snimai (filmuok, – lietuviškai), pasitraukt tu“ ir į moters klausimą „ar aš priešinuosi“, ištiesia ranką į jos pusę. Iš vaizdo įrašo aiškiai nematyti, ar jis pastuma moterį, ar tik jos rankose laikomą telefoną, tačiau pareigūnas kelis kartus jai griežtai surinka „pasitraukt tu“.

Vyresnio amžiaus moteris ramiai paprašo: „Paaiškinkite man, už ką?“, tačiau pareigūnai jai liepia pasitraukti, į kalbas, bent jau vaizdo įraše, nesileidžia. Moteris dar bando apginti jos namuose esančius žmones, sako, kad kreipsis į prokuratūrą ir neleis taip elgtis su savo vaikais.

Jaunesnė moteris, kuri filmuoja, moters prašo pasitraukti, kad jos pareigūnai neužgautų. Netrukus vėl kyla sąmyšis, ji ima šaukti ir pradeda verkti, kas tiksliai įvyko gana sudėtinga suprasti, tačiau išėjusi į balkoną ji pasako „man labai degina akis, leiskite pabūti čia“ – jai pareigūnas papurškęs dujų į veidą. Dar vienas pareigūnas moterį įkalbinėja grįžti į kambarį ir priduria, kad jis nenori panaudoti jėgos, tad ji turi paklusti reikalavimui.

Bus visiems surašytos baudos

Vyresnio amžiaus moteris niekaip nesupranta sąmyšio esmės ir vis bando išsiaiškinti, kodėl visa tai vyksta.

Po gerų penkių minučių pareigūnai jau elgiasi ramiau, ir paprašo moters, kuri filmuoja, asmens dokumento ir pasiteirauja, ar jai bloga. Tuo pat metu kitas pareigūnas sulaukė vieno vyro paaiškinimo, kad jis gyvena pas draugą. Vyresnio amžiaus moteris tvirtina, kad visi tie žmonės niekur nėjo iš buto.

Moteris išėjo į laiptinę, pareigūnai liepė paimti viršutinius drabužius ir patikino, kad bus visiems surašytos baudos.

Vienas ant žemės paguldytų vaikinų pareigūnui rusų kalba teigė, kad daugiau taip nedarys ir prašė neliesti moterų. Pareigūnas vienam dar replikavo, kad nereikėjo pradžioje šokti į akis.

Policija įvykį komentuos pirmadienį

Vėlų sekmadienio vakarą Delfi susisiekė su Policijos departamento atstovu spaudai Ramūnu Matoniu, kuris įvykio ir vaizdo įrašo pakomentuoti negalėjo.

R. Matonis teigė, kad rytoj (pirmadienį), bus pakalbėta su įvykyje dalyvavusiais pareigūnais, bus pasidomėta pačiu iškvietimu bei asmenimis.

Oficialus policijos komentaras bus pateiktas išsiaiškinus įvykio aplinkybes.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e