Geros žinios: Vyriausybė nesiėmė griežtinti karantino

Naujausios žinios

Ministrų kabinetas trečiadienio posėdyje nesiėmė keisti karantino reikalavimų. Šie klausimai į darbotvarkę, tikėtina, grįš kitą savaitę, kuomet bus sprendžiama dėl karantino pratęsimo.

Ministrės pirmininkės patarėja Živilė Gudlevičienė trečiadienį LRT radijui sakė, kad Vyriausybė trečiadienį turėtų svarstyti lokalių karantinų įvedimą, nes epidemiologinė situacija šalyje negerėja.

Vis dėlto šis klausimas į posėdžio darbotvarkę neįtrauktas.

Karantinas Lietuvoje galioja iki kovo 31 dienos. 

Neatmeta karantino griežtinimo

Portalas tv3.lt primena, kad antradienį ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė paskelbė apie du Pietų Afrikos Covid-19 atmainos atvejus Lietuvoje.

„Turiu apgailestaudama pasakyti, kad atvejų labai daug, jų skaičius yra stipriai padidėjęs. Buvo nustatyta ir Pietų Afrikos Respublikos viruso atmaina Lietuvoje. Kas reiškia ne tik spartesnį plitimą, bet gali reikšti ir tam tikrų iššūkių vakcinacijai“, – antradienį Seime susirinkusiems žurnalistams sakė premjerė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovės teigimu, ministrų kabinetas karantino atlaisvinimų tikrai nesvarstys, tačiau neatmetama galimybė, kad gali tekti svarstyti naujus sugriežtinimus.

Pasak I. Šimonytės, skirtingoms savivaldybėms gali būti taikomi skirtingi karantino ribojimai. Vyriausybės vadovė pastebėjo, kad Vilniaus savivaldybė šią savaitę gali iš „raudonosios“ savivaldybės tapti „juodąja“ ne tik pagal teigiamų testų skaičių, bet ir pagal atvejų skaičių.

„Kalbėti apie kažkokius labai didelius laisvinimus be adekvačių kontrolės priemonių dabar aš tikrai nematau jokio pagrindo“, – kalbėjo I. Šimonytė.

Ji tvirtino dar negalinti pasakyti, koks karantino režimas bus taikomas per Velykas, tačiau aišku, kad didelių švenčių negalima planuoti.

„Kalbėti apie didelius judėjimus, didelius susibūrimus, dideles šventes per Velykas tikrai nematau jokio pagrindo, nes po praėjusių metų Vėlinių turėjome labai spartų atvejų kilimą. Tikrai nenorėtume tokios situacijos pamatyti, juoba, kad ir dabar jau atvejų kilimas, deja, yra labai spartus“, – sakė I. Šimonytė.

Pietų Afrikoje identifikuotas naujojo koronaviruso variantas, anot kai kurių mokslininkų, gali būti ne toks jautrus COVID-19 vakcinoms.

Iki šiol Lietuvoje nustatyta, kad sparčiai plinta britiškoji koronaviruso atmaina, kuri yra labiau užkrečiama ir nuo jos dažniau mirštama.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e