Gurkšnis vandens kas 15 min.: ką dar būtina žinoti apie koronavirusą

Naujausios žinios

Internete sparčiai plinta Italijos gydytojos Lydia Rota Vender rekomendacijos dėl koronaviruso. Manoma, kad svarbiausia yra užkirsti kelią virusui iš nosiaryklės patekti į trachėją ir į plaučius.

Visiems naudinga žinoti

Koronavirusinė infekcija nesukelia peršalimo su sloga ar šlapio kosulio. Sausas kosulys yra naujojo viruso požymis.

Virusas neatlaiko karščio ir greitai miršta, jei yra veikiamas aukštesnės nei 26–27 laipsnių temperatūros, todėl reikėtų gausiai visą dieną vartoti karštų gėrimų, tokių kaip tinktūros, sultiniai ar tiesiog karštas vanduo. Šie karšti skysčiai virusą neutralizuoja. Venkite gerti ledinį vandenį ar gėrimus su ledukais.

Nuo čiaudinčio žmogaus virusas nepaplinta toliau kaip per 3 metrus.

Ant metalinių paviršių virusas gyvena apie 12 valandų, todėl palietus metalinius paviršius, tokius kaip duris, prietaisus, turėklus ir kt., reikia kruopščiai nusiplauti ir dezinfekuoti rankas.

Virusas gali gyventi ant drabužių ir audinių nuo 6 iki 12 valandų, paprasti plovikliai jį sunaikina, tačiau rekomenduojama, kad daiktai, kurių negalima skalbti kasdien, būtų paveikti saulės ir virusas žūtų. Virusas pirmiausia sukelia gerklės skausmą ir sausumo pojūtį. Šie simptomai gali trukti nuo 3 iki 4 dienų.

Virusas plinta per kvėpavimo takuose esančias gleives, nusileidžia į trachėją ir į plaučius, sukeldamas pneumoniją, trunkančią maždaug 5 ar 6 dienas. Pneumonija pasireiškia aukšta temperatūra ir dusuliu. Klasikinis peršalimas neturi tokios pasekmės.

Viruso perdavimas dažniausiai vyksta tiesiogiai. Palietę audinius ar medžiagas, ant kurių galėjo būti virusas, nusiplaukite rankas.

Virusas ant žmonių rankų gyvena tik apie 10 minučių, tačiau per tą laiką gali nutikti daug, jei patrinsime akis, paliesime nosį – tai leidžia virusui patekti į gerklę. Todėl būtina dažnai plaukite rankas ir dezinfekuoti.

Dezinfekuokite kompiuterio klaviatūrą, pelę, automobilio vairą. Pasirūpinkite savimi ne tik savo, bet ir kitų labui.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Įspėjimai

Naujojo koronaviruso požymiai gali neišryškėti daugelį dienų. Bet kai atsiranda karščiavimas, plaučiuose pastebima 50 % fibrozė, profilaktiniam gydymui jau per vėlu.

Taivano ekspertai kiekvieną rytą siūlo atlikti paprastą testą: giliai įkvėpkite ir 10 sekundžių sulaikykite kvėpavimą. Jei tai darote be kosulio, be sunkumų ir (arba) uždusimo jausmo ir pan., tai rodo, kad plaučiuose nėra fibrozės, ir infekcijos.

Patartina pasirūpinti, kad burna ir gerklė visada būtų šlapios. Turėtumėte gerti gurkšnį vandens bent kas 15 minučių.


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Pasidalinti Facebook'e