Gydytojos persekiotojams – dar sunkesnė amžina našta: moteris buvo nėščia

Naujausios žinios

Lankstytis aukštesnes pareigas užimantiems nesutikusios gydytojos 36 metų Lauros Šilinskytės persekiotojus užguls dviguba našta. Paaiškėjo, kad apie šeimą ir vaikus svajojusi medikė savo gyvybės siūlą nutraukė būdama nėščia.

Šią žinią portalo lrytas.lt žurnalistui patvirtino velionės brolis Artūras Šilinskis: „Mes bendravome labai artimai, bet nieko nežinojome, kol nepamatėme mirties liudijimo. Manau, kad apie ankstyvą nėštumą nežinojo ir Laura, kuri tikrai būtų pasidalijusi šia žinia.“

A.Šilinskis patvirtino, kad darbą mylėjusi sesuo dažnai pasakojo apie darbovietėje vykstančias intrigas. Tiesa, namiškiams paliktame laiške ji nemini savo persekiotojų – jie yra įvardinti kitur.

„Lauros persekiotojų ir jiems taip elgtis leidusių asmenų skaičius yra didesnis,“ – prasitarė A.Šilinskis. Sesers užrašus peržiūrėjęs šiaulietis rado ir paskutinį kolegoms išsiųstą elektroninį laišką. Dviem vadovaujančias pareigas užimantiems ligoninės darbuotojams (pavardės redakcijai žinomos. – Aut. past.)

L.Šilinskytė gegužės 7-osios ankstų rytą 6.11 val. pasiuntė tokią žinią: „Sveiki, Aš jums atleidžiu už tai, ką padarėte man. Tai lieka jūsų pačių sąžinės reikalas. Pagarbiai, Laura“.

A.Šilinskis sakė, kad sesuo apie darbe patiriamą persekiojimą yra rašiusi ir Sveikatos apsaugos ministerijai, ir Respublikinės Šiaulių ligoninės administracijai, ir Valstybinei darbo inspekcijai, ir Darbo ginčų komisijai.

Tiesa, apčiuopiamos pagalbos ji nesulaukė. Vyriškis pasakojo, kad  sesuo buvo labai tvirto charakterio, o artimiesiems ji neatrodė psichologiškai išvargusi.

Juolab kad prieš pat atleidimą, kuris įvyko gegužės 6-ąją, ji grįžo pailsėjusi ir linksma iš atostogų Madeiros saloje.  Kartu su seserimi atostogavusi gydytoja planavo savaitgalį susitikti su visais namiškiais, padalinti lauktuves.

„Šeima nežinojo, kad Laurą atleido iš darbo. Ji išvažiavo į namus Kaune mums nieko nepasakiusi. Atleidimo ji nesitikėjo, nes nepadarė nieko blogo ir žinojo savo teises“, – pasakojo A.Šilinskis, su namiškiais sesers ėmęs ieškoti, kai ji neatsiliepė į telefono skambučius.

Gedintį šiaulietį pribloškė darbdavio elgesys: ne vienerius metus Respublikinėje Šiaulių ligoninėje dirbusios anesteziologės – reanimatologės artimieji nesulaukė net užuojautos.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Administracijos atstovai nepasirodė ir laidotuvėse. Ligoninėje net nebuvo leista laikytis ilgamečių tradicijų pagerbiant išėjusius Anapilin.

Apstulbintiems medikams buvo paaiškinta, kad pirmajame aukšte padėti velionės nuotrauką, nekrologą ir uždegti žvakeles – nevalia, nes to nerekomenduoja psichiatrai ir psichologai.

Toks elgesys įpyko dalį kolektyvo – laidotuvių dieną prie ligoninės buvo surengta nebylaus protesto akcija.

Ašaras braukdami medikai ir miestiečiai ėjo prie centrinio ligoninės pastato ir degė žvakutes, o po to kaip tylus priekaištas išsirikiavo aikštelėje priešais administracijos darbuotojų langus. 

„Žinau, kad laukia ilga kova. Bet kovosime ir nenuleisime rankų, nes mes visa šeima esame tokio paties charakterio – negalime užsimerkti prieš neteisybę,“, – kalbėjo A.Šilinskis.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e