Į Seimą bus galima patekti tik su galimybių pasu, tačiau patiems Seimo nariams tai negalios

Naujausios žinios

Į Seimą darbuotojams ir lankytojams nuo rugpjūčio 23 dienos bus galima įeiti tik su galimybių pasu ar neigiamu koronaviruso testu, o Seimo nariams bus taikoma išimtis, patvirtino Seimo valdyba.

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen per Seimo valdybos posėdį penktadienį sakė, kad reikalavimas dėl galimybių paso Seimo nariams yra rekomendacinis, nes valdyba neturi įgaliojimų parlamentarams užverti durų į jų darbo vietą.

„Seimo nariams galiotų rekomendacija turėti galimybių pasą. Šis sprendimas suformuluotas remiantis Seimo Teisės departamento pateikta išvada, kad ne Seimo valdybos kompetencija yra priimti tokį sprendimą dėl Seimo narių“, – sakė parlamento vadovė.

Socialdemokratas Julius Sabatauskas laikėsi pozicijos, kad tokiu sprendimu parlamentarams bus nustatomos privilegijos ir taip „pasėjamas teisinis nihilizmas“.

„Seimo narys, jei jis nesilaiko rekomendacijų, jis vis tiek būtų įleidžiamas, ir mes pasėjame teisinį nihilizmą. Kai yra saugaus eismo taisyklės, kuriose ribojamas greitis, tai ką – Seimo nariams negalioja? Galioja visiems vienodai. Į tuos pačius renginius, kur Vyriausybės nutarimais nustatomas reikalavimas turėti galimybių pasą, ar Seimo nariams negalioja? Aš manau, kad mes turime rodyti pavydį, o ne atvirkščiai, susikurti sau privilegijas nustatant, kad mums reikalavimų nėra, tik rekomendacijos“, – kalbėjo J. Sabatauskas.

V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad, pagal Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadą, tokia tvarka dėl Seimo narių galėtų būti nustatoma tik pakeitus Seimo statutą.

Seimo darbuotojai jau šiuo metu į Seimą gali patekti tik būdami pasiskiepiję, persirgę koronavirusu arba pateikę neigiamą testą, kitiems gali būti sudaromos galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Lankytojams iki šiol tokie reikalavimai netaikomi.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e