Ingrida Šimonytė: nėra jokių galimybių atšaukti karantiną kovo 1 d.

Naujausios žinios

Nors Valstybės ekstremalių situacijų komisija (VESK) žadėjo Vyriausybei siūlyti iš dalies atlaisvinti judėjimo tarp savivaldybių ribojimus, ministrų kabinetas trečiadienį šio klausimo nesiėmė svarstyti. Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė Vyriausybės posėdyje kalbėjo, jog tikimasi, kad kitą savaitę bus galima atlaisvinti visų didžiųjų miestų ir jų žiedinių savivaldybių judėjimą.

Po pirmadienio VESK posėdžio jai pirmininkaujanti vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kalbėjo, kad siūlys Vyriausybei trečiadienį svarstyti galimybę atlaisvinti judėjimą tarp Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinių savivaldybių.

„Bendri gerėjantys skaičiai leidžia pradėti diskusiją apie judėjimo atlaisvinimus. Vidaus reikalų ministerija siūlo palaipsniui atlaisvinti judėjimą tarp miestų ir jų žiedinių savivaldybių. Pradėti siūlytume nuo trijų mažesniųjų – Alytaus, Šiaulių ir Panevėžio miestų bei jų žiedinių savivaldybių“, – pirmadienį skelbė ministrė.

Šimonytė: jei viskas seksis gerai, galbūt galėsime kalbėti apie scenarijų „C2“

Visgi trečiadienį paaiškėjo, kad ministrų kabinetas šio klausimo svarstyti nesiėmė. Vyriausybės posėdyje premjerė I. Šimonytė kalbėjo, kad kitą savaitę reikės priimti puokštę sprendimų dėl karantino priemonių atlaisvinimo ar griežtinimo, nes pagal galiojantį Vyriausybės nutarimą karantinas truks iki vasario 28-osios.

Tiesa, tikėtina, kad karantinas bus dar pratęstas, nes, kaip sakė ministrė pirmininkė, vargu ar galima tikėtis, kad sergamumo rodiklis šalyje kristų iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų – tik esant tokiam rodikliui būtų galima kalbėti apie karantino režimo atšaukimą. Šiuo metu Lietuvos sergamumo COVID-19 rodiklis siekia 251,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

„Akivaizdu, kad visiškai atšaukti karantino kovo 1 dieną neturėsime jokių galimybių“, – sakė I. Šimonytė, teigdama, kad situacija tikrai nebus tokia gera, kad būtų galima atsisakyti karantino režimo.

„Kitos savaitės trečiadienį turėsime spręsti, kokius ribojimus reikėtų pratęsti, o kurių jau galima atsisakyti. Jei viskas seksis gerai, galbūt galėsime kalbėti apie scenarijų „C2“, jei dinamika išsilaikys palanki. Tuomet veiklų, apie kurių vienokį ar kitokį atlaisvinimą galėtume kalbėti, bus daugiau nei tik vienas klausimas“, – posėdyje sakė premjerė I. Šimonytė.

Prakalbo apie lūkesčius

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas trečiadienio posėdyje teigė, kad po žinios apie VESK siūlymą dėl judėjimo atlaisvinimo buvo sukelti visuomenės lūkesčiai.

„Kaip mes traktuojame VESK sprendimą? Aš pats esu ir A. Bilotaitė ten yra, kolektyviai kalbėjome apie tai, bet šiandien apsisprendžiame kitaip“, – kalbėjo S. Gentvilas.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Ministrė pirmininkė teigė, kad kitą savaitę galbūt jau bus galima priimti sprendimą ne tik dėl trijų miestų ir jų žiedinių savivaldybių, bet ir dėl visų didžiųjų miestų ir jų žiedinių savivaldybių.

Karantinas Vilniuje

„Tuomet nedalinsime tų porcijų į tai, kad kiekvieną savaitę viską kažką kaitaliojame, o tiesiog priimsime nuoseklų sprendimą nediskriminuodami didesnių miestų ir jų žiedinių savivaldybių, ypač jei per šią savaitę išsilygins epidemiologinė situacija.

Yra kai kur miesto ir rajono situacija tokia pati, bet yra kai kur miesto situacija blogesnė arba atvirkščiai, rajono situacija blogesnė. Labai tikiuosi, kad per šią savaitę, padidinus testavimo apimtis, bus pasiektas tolygesnis vaizdas. Siūlyčiau laikytis nuosekliai šiokio tokio harmonizavimo“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.

Dėl kaukių dėvėjimo klausys ekspertų

Premjerė po Vyriausybės posėdžio surengtoje spaudos konferencijoje taip pat kalbėjo apie apsauginių kaukių dėvėjimą atvirose erdvėse. I. Šimonytė teigė, kad ministrų kabinetas dar nėra apsisprendęs, kaip ir kada galėtų būti keičiamos kaukių dėvėjimo sąlygos. Tiesa, premjerė tvirtino, kad visi sprendimai bus priimami atsižvelgiant į ekspertų rekomendacijas.

„Nė kiek neabejoju, kad profesorės Kalėdienės vadovaujama grupė pateiks siūlymus ekspertų tarybai, kokie gali būti pakeitimai ir kokiomis sąlygomis, bet pirmiausia kalbame apie atviras erdves, tikrai ne apie uždaras. Jeigu tokią rekomendaciją gausime apie tai, kad laisvinimas galėtų būti ankstesniame scenarijuje, tikrai Vyriausybė šituo klausimu pasikliaus tuo, ką pasiūlys ekspertai“, – komentavo I. Šimonytė.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e