Išgirdę, kas gresia, kaltinamieji 15-metės iš Šiaulių nukankinimu neteko amo: aukos artimiesiems – tikras smūgis

Naujausios žinios

Atgaila – tik apsimestinė, o prisipažinimai – nenuoširdūs. Taip per baigiamąją kalbą Šiaulių apygardos teisme kalbėjo bausmes už nužudymą teisiamų jaunuolių trijulei pasiūliusi prokurorė Jūratė Tamašauskienė.

Viena labiausiai patyrusių Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorių pasiūlė visiems trim itin žiauriu nužudymu kaltinamiems šiauliečiams griežčiausias bausmes: 23 metų Edviną Braziulį ir 18 metų Osvaldą Žvirgždą įkalinti 20, o penkiolikametę Indrę (vardas pakeistas. – Red.) – 10 metų.

Ketvirtą teisiamąjį 21 metų Edviną Žvirgždą, kuris kaltinamas sunkaus nusikaltimo slėpimu, o motina paprašė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, prokurorė pasiūlė nubausti 9 mėnesių laisvės atėmimo bausme, o jos vykdymą atidėti 2 metams.   

Atgaila neįtikino prokurorės

Prokurorė J.Tamašauskienė pažymėjo, kad lengvinančiųjų aplinkybių nenustatyta, o kaltę sunkinančių – visas pluoštas. Mat šiauliečiai šį kraupų tyčinį nusikaltimą padarė būdami apsvaigę nuo kvaišalų, veikė grupėje, auką kankino ir nužudė itin žiauriai.

Prokurorė baigiamojoje kalboje neįvardijo vieno konkretaus motyvo, nes jų nebuvo nustatyta, o minėtos įvairios smulkmenos – asmeniniai nesutarimai, apkalbos. Be to, nė vienas iš teisiamųjų neįvardintas iniciatoriumi, todėl visi kankinimų ir žudynių dalyviai pripažinti atlikę vienodus vaidmenis. 

Pažymėta, kad visi teisiamųjų suole atsidūrę jaunuoliai ne kartą keitė parodymus, bandė sumenkinti savo tikrąjį vaidmenį.

Pasiūlė sumažinti ieškinius

Be to, valstybės kaltintoja teismo paprašė mažinti byloje nužudytosios artimųjų pareikštus civilinius ieškinius. Ji pažymėjo, kad paauglė nė vienam nerūpėjo, o namiškiai net nesirūpino jos laidotuvėmis. 

Todėl J.Tamašauskienė paprašė teismo tik kraujo, o ne artimu ryšiu sietų šeimos narių pareikštus 15-20 tūkstančių eurų ieškinius mažinti, o nužudytosios laidotuvėmis pasirūpinusios globos įstaigos ieškinį tenkinti visiškai. 


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Tam prieštaravo abu trumpas baigiamąsias pasakę nukentėjusiųjų gynėjai. Vienas advokatas pažymėjo, kad mažamečiai brolis ir sesuo patys tikrai negalėjo pasirūpinti nužudytosios laidotuvėmis, o ryšį palaikė artimą.

Teisiamieji prarado amą 

Prokurorės pasiūlytos bausmės akivaizdžiai pribloškė teisiamuosius. Per teismą laisvėje esantis E.Žvirgždas sėdėjo nuleidęs galvą, o suimtas jaunėlis brolis O.Žvirgždas neteko amo. Ryškiai išsidažiusi nepilnametė teisiamoji per prokurorės kalbą padėjo galvą motinai ant peties.

Ketvirtas teisiamasis E.Braziulis yra suimtas, bet serga sunkia užkrečiamosios ligos forma ir yra įkalinimo įstaigos ligoninėje. Dėl ankstesnių teistumų recidyvistu pripažintas šiaulietis sutiko būti nuotoliniu bylos dalyviu, bet savo kalbą panoro išsakyti po mėnesio vyksiančiame posėdyje.

Ne vieną kartą per posėdį garsiai nuomonę reiškęs E.Braziulis šįsyk irgi tylėjo – prokurorės kalbos klausėsi be žodžių.

Patys iškvietė pareigūnus

Per ikiteisminį tyrimą ir teisme nustatyta, kad pernai liepos 4-osios vakarą Žvirgždų šeimai iš miesto savivaldybės siuteiktame socialiniame būste buvo itin žiauriai nužudyta penkiolikametė. Kelias valandas trukusioje egzekucijoje dalyvavo E.Braziulis, tuometė jo mylimoji Indrė ir O.Žvirgždas.

Nenustatytomis psichotropinėmis medžiagomis apsivaiginusi kompanija iš penkiolikametės atėmė jos mobiliojo ryšio telefoną, liepė parašyti raštelį, kad telefoną sudaužė ir save susižalojo pati. Kumščiais talžytą, spardytą, mediniu kuolu daužytą auką budeliai dusino ir pagalve.

Per egzekucijos įkarštį sugrįžęs E.Žvirgždas joje nedalyvavo, bet padėjo išvalyti butą ir išnešti į kilimą suvyniotus palaikus. Aukos kūną numetus prie šiukšlių konteinerių, Indrė paskambino pagalbos telefonu ir pranešė, kad pamatė įtartiną ryšulį.

 15-metės nužudymu Šiauliuose kaltinamiems jaunuoliams siūloma skirti nuo 10 iki 20 metų nelaisvės.<br> G.Šiupario nuotr.

Bute – iškalbingi įkalčiai

Apsvaigusi kompanija liko kieme ir atvykus policijos ekipažams. Jaunuoliai dalijo interviu žurnalistams, piktinosi „žiauriais žmonėmis“.

Pirmas apie nusikaltimą pradėti pasakoti O.Žvirgždas, kurį policijos pareigūnas palydėjo į butą pasiimti asmens dokumento.

Pareigūnas atkreipė dėmesį, kad prie kūno buvo „Samsung“ televizoriaus naudotojo instrukcija, o bute – toks pat neseniai išpakuotas televizorius. Be to, bute buvo ir aukos telefonas su ranka rašytu rašteliu.   

Siūlo galą užčiuopę kriminalistai tą pačią naktį sulaikė visus keturis įtariamuosius.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e