Iškritusio 5-mečio berniuko kaimynai sukrėsti: prie namo išvydo gulintį dejuojantį mažylį

Naujausios žinios

Nelaimė Jonavoje – šiąnakt iš ketvirto aukšto iškrito 5 metų berniukas. Medikus ir policiją iškvietė kaimynai, išgirdę vaiko riksmą ir bumbtelėjimą. Mažylis vienas buvo naktį paliktas namuose, o pabudęs ieškojo mamos. Motina, nors ir blaivi, namo grįžo tik po policijos skambučio.

Dar du sužaloti vaikai pateko į Vilniaus ligoninę, vienas iškrito pro antro aukšto langą, kitas kūdikis, neturintis nė mėnesio, vonioje išslydo tėvui iš rankų. 

Jonavos Chemikų gatvės daugiabučio gyventojus po vidurnakčio pažadino vaiko riksmas ir įtartinas garsas. Žmonės prie namo išvydo gulintį dejuojantį mažylį, kaip mat kvietė medikus ir policiją. Kaimynai sukrėsti. 

„Tas berniukas… Toks gražus, Dievuliau“, – sako kaimynai.

„Buvo greitoji pagalba stotelėj, stovėjo dvi mašinos. Jo, lakstė ir mums baladojo, mes visi buvom susikėlę, klausė, ar čia gyvena 5 metų vaikas“, –  pasakoja kiti.

Pareigūnai naktį apklausinėję kaimynus, sužinojo, kad mažylis su mama gyvena 4 aukšte. Tačiau buto durų nieks neatidarė, vėliau juos atrakino kaimynė, bet viduje buvo tuščia, tik praviras balkono langas išdavė tragedija vos nepasibaigusio įvykio aplinkybes.

„Pareigūnai nuvykę rado iškritusį mažametį asmenį. – Ar namuose tuo metu kažkas buvo? – Pirminiais duomenimis, namuose nieko nebuvo“, – aiškina prokuroras Tomas Šiulys. 

Mažylis buvo vienas

Aiškėja, kad vos 5 mažylis naktį buvo paliktas vienas bute. Jis miegojo, o pabudęs pasigedo mamos ir jos ieškojo.  Apsirengė lauko drabužius ir greičiausiai persisvėrė pro šį įstiklinto balkono langą, o tada ir bumbtelėjo žemėn.

Nors tiesiai po balkonu yra laiptai ir turėklai, laimė, vaikas nukrito šalia ant sniego. Mažylis buvo praradęs sąmonę, jis nuvežtas į Kauno klinikas, ten atsigavo. Medikai sako, stebuklas, kad po kryčio iš tokio aukščio vaikas liko gyvas. 

„Mažametis šiuo metu vis dar yra gydomas Kauno klinikose Vaikų ligų klinikoje. Jo gyvybei pavojus negresia“, – pasakoja Kauno klinikų atstovė Ieva Jankauskienė. 


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Namus radę tuščius pareigūnai prisiskambino mamai, ši netrukus sugrįžo namo, pasiteisino, kad neva trumpam buvo išvykusi iki degalinės. 

„Pirminiais duomenimis, mama buvo blaivi, daugiau kitų duomenų atskleist negaliu“, – teigia prokuroras. 

Tiriama, ar 25-erių moteris nebuvo apsvaigusi nuo narkotikų. Dėl įvykio policija pradėjo tyrimą. 

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal BK 137 straipsnio 1 dalį, dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo“, – sako T. Šiulys. 

Buvo patekusi į tarnybų akiratį

Aiškėja, kad ši jauna moteris dėl sūnelio nepriežiūros prieš pora metų buvo patekusi į tarnybų akiratį, tačiau su ja užmegzti ryšio nepavyko. 

Mūsų centro specialistai gavo žinią, kad vaikas galimai netinkamai prižiūrimas, dėl netvarkos pagrinde, bandėm susisiekti tiek su mama, su šeima, apie mėnesį, bandėm lankytis namuose, turėjom kelis telefonus, bet negalėjom prisiskambinti, – kalba Jonavos socialinių paslaugų centro direktorė Valentina Demidenko. 

Priekaištų jaunai mamai, atsikrausčiusiai gyventi į senelės butą, turėję ir kaimynai. 

„Močiutė slaugos namuose, o jinai… ai pas ją, ten didelė nepriežiūra, daug nekalbėsiu“, – kalba kaimynai.

„Jinai jauna tokia, lankydavosi tokie visokie asmenys“, – pridūria kiti.

Jonaviškė anksčiau yra teista, tačiau už ką teisėsauga nedetalizuoja. Moteris kol kas nesulaikyta. Jai gresia kalėjimas iki trejų metų, o pasveikusiu mažyliu greičiausiai laikinai rūpinsis globėjai.

Nukentėjo dar du mažamečiai

Dar du vaikai į ligoninę paguldyti ir Vilniuje. Vienas trejų metų mažylis trečiadienio pavakare iškrito pro antro aukšto langą Lentvaryje. 

„Kai susisiekė skyriaus specialistai, tai mama pasakė, kad yra prie vaiko, vaikas reanimacijoje gydomas yra“, – teigia Vilniaus vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovė Lina Baranauskienė. 

Ligoninėje atsidūrė ir nė mėnesio neturintis kūdikis. Kaip rašoma policijos suvestinėje, naktį jis vonioje išslydo tėvui iš rankų. 

„Nei buvęs socialinės rizikos šeimų apskaitoje, nei gauta pranešimų apie tose šeimose pažeidžiamas vaiko teises, nebuvo žinomos šeimos“, – sako L. Baranauskienė. 

Policija ir dėl abiejų šių atvejų pradėjo ikiteisminius tyrimus.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e