Įspėja Lietuvos gyventojus: į sutuoktinio giminaičio laidotuves vykstančias marčias ir žentus policija gali apgręžti

Naujausios žinios

Į sutuoktinio artimo giminaičio laidotuves kitoje savivaldybėje vykti draudžiama, tačiau policijos pareigūnai gali taikyti protingumo kriterijus ar remtis kitais karantino nutarimo punktais, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija.

„Taip, pastebėjote tikriausiai spragą, kuri buvo pražiūrėta. (…) Tačiau lygiai taip pat nutarime yra kitas punktas, kuris sako, kad savivaldybę galima palikti dėl kitų svarbių priežasčių. Tai ar artimojo giminaičio mirtis nėra tokia priežastis? Tai tikriausiai atsakymas, kad yra“, – BNS pirmadienį sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, į laidotuves kitoje savivaldybėje vykti galima tik dėl „artimųjų giminaičių mirties“.

Kaip informuoja Policijos departamentas, „Civilinis kodeksas numato, kad artimaisiais giminaičiais pripažįstami tiesiosios linijos giminaičiai iki antrojo laipsnio imtinai (tėvai ir vaikai, seneliai ir vaikaičiai) ir šoninės linijos antrojo laipsnio giminaičiai (broliai ir seserys)“.

„(…) mirus Vardenio Pavardenio mamai ir laidotuvėms vykstant kitoje savivaldybėje, jis ir (ar) jo vaikai vykti gali, o jo sutuoktinė – ne“, – rašoma Policijos departamento interneto svetainėje.

A. Šuksta teigė, kad minėta formuluote nutarime yra nuo gruodžio mėnesio, tačiau dėl to „niekam neiškilo kliūčių“. Ji pridūrė sulaukusi Policijos departamento patikinimo, kad „atsižvelgiama į kiekvieną atvejį ir niekas neapgręžia šeimos nario“.

Kaip BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, šiuo metu tokias situacijas poste pareigūnai vertina individualiai, „atsižvelgdami į protingumo kriterijus“.

„Jeigu važiuoja šeima ir sako, kad sutuoktinei tikrai būtina vykti, tai pareigūnas ir priima tą sprendimą. (…) Jei važiuoja dar giminių prisisodinę, tai tada turbūt sakom, kad važiuoti gali tik artimas žmogus, kuris turi teisę“, – komentavo jis.

R. Matonis taip pat teigė neturintis informacijos apie atvejus, kad į laidotuves kitoje savivaldybėje nebūtų praleistas sutuoktinis.

Be kita ko, policijos atstovas pridūrė, kad su Sveikatos apsaugos ministerija spręs, kaip šią teisinę spragą panaikinti.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e