Įspėjimas jums ir artimiesiems! Labai svarbi ir naudinga informacija automobilių savininkams

Naujausios žinios

Automobilyje, stovinčiame pavėsyje, dienos bėgyje uždarytais langais gali būti 400-800 mg benzolo. Jei jūs pastatėte mašiną saulėje aukštesnėje nei +16 laipsnų temperatūroje, benzolo lygis siekia 2000-4000 mg, tai yra 40 kartų virš leidžiamo lygio.

Žmonės, įlipę į mašiną su uždarytais langais, įkvepia didelį kiekį benzolo.

Benzolas – tai toksinas, kuris pažeidžia inkstus, kaulus ir kepenis. Dar blogiau, organizmui labai sunku pašalinti šią toksinę medžiagą. Automobilio eksploatacijos instrukcijoje pasakyta, kad prieš įjungiant kondicionierių reikia atidaryti langus 2 min, bet nepasakyta kam, tik duota užuomina apie geresnį automobilio našumą.

Tyrimų duomenimis, prieš kondicionieriui imant vėsinti orą, jis išmeta visą plastike įkaitintą karštą orą, turintį benzolo – toksino, sukeliančio vėžį ( reikia laiko, kad pajustumėte įkaitinto plastiko kvapą mašinoje). Todėl svarbu tuo įsitikinti ir palikti langus atvirus kelioms minutėms.

Nejunkite kondicionieriaus vos užvedę mašiną!

Prieš tai būtina atidaryti langus kelioms minutėms, o paskui įjungti kondicionierių. Palaikykite langus atvirus dar kelias papildomas minutes po automobilio užvedimo. Daugelis benzine esančių nesurištų angliavandenilių ( ypač aromatinių, tokių kaip benzolas), o taip pat įvairūs priedai yra kancerogenai.
Ši informacija turi būti perduota žmonėms, kuriems jūs neabejingi.

Informacija šiame straipsnyje pagrįsta nepatvirtintais šaltiniais iš interneto, neturi tikslo klaidinti skaitytojų ir yra išskirtinai pramoginio pobūdžio.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e