Išvykusi atostogų į Turkiją kaunietė pakraupo pamačiusi, ką daro lietuviai: „Man tiesiog labai gėda už jus“

Naujausios žinios

„Noriu pasidalinti dar karštutėliais, neatvėsusiais įspūdžiais iš pastarosios mūsų šeimos kelionės į Turkiją. Kaip ir daugelis lietuvių, su mokine dukra, kuriai ką tik buvo rudens atostogos, išvykome pailsėti ten, kur šilta ir gera. Taigi, septynias dienas praleidome Turkijoje. Viskas lyg ir būtų gerai, bet negaliu nuslėpti svetimos gėdos jausmo, kuris apimdavo pamačius kitus lietuvius“, – tv3.lt atsiųstame laiške rašo Viktorija iš Kauno.

Ne kartą esu girdėjusi ir pati savo akimis mačiusi, kaip iš kitų atostogautojų ypač išsiskiria rusai, nes jie garsiai kalba, jų manieros, elgesys traukia dėmesį, o ir alkoholį ypač mėgsta, tad ir žodynėlis greitai tampa prikaustantis.

Taip pat dažnai akys krypsta ir į pačius pietiečius – jų tradicijos ir įpročiai kiek kitokie, todėl, neslėpkime, smalsu apžiūrėti.

Vis dėlto per šias atostogas baisiausia, kas galėjo būti, tai buvo lietuviai! Taip, teisingai supratote, mūsų tautiečių elgesys mane vertė iš batų.

Kiekvieną kartą, kai ateidavome pusryčiauti, pietauti arba vakarieniauti į mūsų viešbučio restoraną, aš tiesiog netekdavau žado – lietuviai, kaip kokie apsirijėliai, ant stalų susikraudavo kilogramus maisto! Jei ima duonos, tai paims 10 riekelių ir dar atskirai batono, sviesto – gabalais! Jei kiaušinių pusryčiams, tai iškart 8, nors net neįmanoma tiek suvalgyti. Man kyla tik vienas klausimas jūs ir namie šitaip elgiatės???

To jau per daug

O geriausia buvo šeima su mažu berniuku. Ta mama, turbūt, labai pergyveno, kad jos sūneliui neliks ko valgyti, tai išsyk sugriebdavo visus blynelius nuo padėklo, kiek tik būdavo atnešta. O tai kur dar gėrimai! Tam sūneliui ji atnešė vienu kartu 3 stiklines sulčių – ar išprotėjo? Jam net viena stiklinė sulčių buvo sunkiai įveikiama. Stengiausi nežiūrėti akis įbedusi, bet, dievaži, to jau per daug!

Ir aš čia rašau ne todėl, kad bijočiau, jog man būtų nelikę, bet kur jūsų etiketas? Ar jis pradingsta vos įsigijus „viskas įskaičiuota“ kelionę? O gal jo ir su žiburiu nerastume?

Jūs gerkit tuos gėrimus, valgykit kiek telpa, juk to ir važiavote, bet ne iš karto! Įsidėkit simboliškai maisto į lėkštutę, baigsite valgyti ir vėl ateikite pasiimti. Patikėkite, taip dar smagiau – gali paragauti įvairių patiekalų, neapsunkini skrandžių, o ir maisto tikrai visiems užteks.

Na, kam tiek krauti kepsnių, mėsos gabalų, salotų, jeigu pusę atiduodate išmesti? Gi tiek jau čia kalbama apie maisto tausojimą, o jūs patys ką darote??? Tiesiog buvo labai didelė gėda žiūrėti į mūsų lietuvaičius.

Autorius: skaitytoja Viktorija


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e