Italijoje 10 tūkstančių eurų bauda arba 12 mėnesių kalėjimo už išmestą gyvūną. Ar reikėtų to ir Lietuvoje?

Naujausios žinios

Italijoje, kaip ir kitose civilizuotose valstybėse, šalies valdžia rodo nemenką rūpinimąsi benamiais gyvūnais. Didelį šios problemos sprendimo pasisiekimą galima sieti su plataus masto propaganda dėl etiško elgesio su gyvūnais. Jau pradinėje mokykloje vaikams vedamos gerumo ir elgesio su gyvūnais pamokos, kurias organizuoja gyvūnų apsaugos organizacijos. Darbas prieglaudoje laikomas prestižiniu, kaip ir gyvūnų paėmimas iš prieglaudos.

Norėdama sumažinti benamių gyvūnų skaičių, šalies valdžia nusprendė sugriežtinti bausmę nevykusiems šeimininkams.

Italijos piliečiai, išdrįsę išmesti augintinį į gatvę, gauna teisingą bausmę. Tai gali būti 10 000 eurų bauda, lygtinė bausmė arba 1 metų areštas.

Italijos teisės aktai taip pat numato bausmę tiems, kas partrenkė gyvūną gatvėje (nesvarbu, laukinį ar naminį) ir paliko jį be pagalbos. Dabar, eismo įvykio su gyvūnu atveju, vairuotojas privalo iškviesti gyvūnų policiją.

Visoje Italijoje veikia taip vadinamas „žaliasis numeris”, kuriuo paskambinus, galima padėti į bėdą patekusiam gyvūnui, ar tai būtų šeimininko išmestas šuo, ar transporto priemonės partrenktas laukinis gyvūnas.

Socialinių programų dėl gyvūnų apsaugos ir veikiančių įstatymų dėka, benamių gyvūnų skaičius Italijoje mažėja kasmet.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e