Juodos dėmelės ant vištų kiaušinių, į kurias mažai kas kreipia dėmesį. Niekada neperku tokių kiaušinių ir jums nepatariu…

Naujausios žinios

Nustatyti vištos kiaušinio kokybę galima pagal lukšto išorę. Jei ant lukšto yra juodų taškelių, tokio produkto geriau nepirkti. Ką gali pasakyti tokie defektai?

Bakterinis užkratas
Juodos dėmės ir taškai ant lukšto susidaro kiaušinyje esant bakterijų. Bakterijos persiduoda nuo sergančios vištos. Višta, dedanti tokius kiaušinius, gali sirgti salmonelioze, kas labai pavojinga. Šis susirgimas gali persiduoti žmogui ir sukelti nemalonias pasekmes.

Mažas naudingųjų medžiagų kiekis
Lukštas juodomis dėmėmis gali būti padengtas kiaušiniui stokojant aminorūgščių ir vitaminų. Tokie kiaušiniai neatneš organizmui jokios naudos, juos deda ligoti ar silpni paukščiai. Atskirti tokį kiaušinį nuo normalaus galima pagal išvaizdą ir skonines savybes.

Pasibaigęs tinkamumo terminas
Tamsios dėmės ant lukšto yra pradinė kiaušinių gedimo stadija. Tokio produkto geriau nevartoti maistui, juk jo tinkamumo laikas jau praėjo. Sugedusiame kiaušinyje prasideda bakterijų dauginimosi procesas, dėl ko lukštas pasidengia dėmėmis. Kiaušinio kvapas gali būti įprastas, tačiau tai nereiškia, kad jis šviežias.

Kaip atskirti blogą produktą nuo šviežio
Kiaušinių šviežumą galima lengvai patikrinti namų sąlygomis. Pakanka panardinti produktą kuriam laikui į šaltą vandenį. Jei kiaušinis šviežias, jis gulės horizontaliai, bet jei kiaušinis atsistojo vertikaliai ar išvis iškilo, reiškia, produktas ne pirmo šviežumo.
Galima papurtyti kiaušinį, jei jūs išgirsite skysčio judėjimą lukšto viduje – produktas sugedęs.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e