Ką veiks jūsų katė, jei mirsite?

Naujausios žinios

Kolorado Mesos universiteto ekspertai išsiaiškino, kad katės neprieštarauja sustingusių žmonių lavonams . Juos ypač traukia oda ir riebalinis audinys. Tyrėjai aprašė savo pastebėjimus žurnalo „Journal of Forensic Sciences“ straipsnyje.

Kolorado valstijoje yra vienas iš vadinamųjų „lavonų fermų“ – specialios laboratorijos, kuriose žmonių palaikai suyra prižiūrimi mokslininkų gamtoje. Tyrimo medžiaga – iš anksto paveldėti kūnai arba lavonai, atiduoti mirusiojo artimiesiems tirti.

Fermą juosia trijų metrų aukščio tvora su spygliuota viela, apsaugančia lavonus nuo laukinių gyvūnų. Tačiau kartais jie vis tiek pasirenka kelią į jos teritoriją.

Tyrinėdami vaizdus iš apsaugos kamerų, tyrėjai rado ant jų dvi benamius katinus. Gyvūnai valgė lavonus.

Fotografijos nustebino tyrėjus – katės yra žinomos kaip plėšrūnai, o ne kaip keršytojai. Tačiau šios katės reguliariai grįždavo į fermą valgyti lavonų.

Kas nustebino, nepaisant plataus daugiau nei 40 kūnų „meniu“, katės pasirinko vieną sau ir naktimis nugirsdavo. Jie pradėjo tai daryti, kai lavonas buvo palyginti šviežias, ir ėjo pas jį daugiau nei mėnesį. Abi katės valgydavo kūną iki kaulo.

„Katės yra labai išrankūs valgytojai“, – sakė Sarah Garcia, viena iš darbo autorių. „Radę maistą, kuris jiems patinka, jie grįš prie jo“.

Viena katė pasirinko 70 metų vyro kūną, kitos – 79 metų moters kūną. Kaip paaiškėjo, gyvūnai renkasi minkštus audinius, ypač pečius ir dilbius. Viena iš kačių labiau susidomėjo pasirinkto lavono kairiąja dalimi ir pasiekė pilvo ertmę.

Šis požiūris į lavonų valgymą labiau būdingas lūšims ir kitoms didelėms katėms, teigia mokslininkai: naminės katės dažniausiai kreipia dėmesį į veido audinius.

„Bet kuris koroneris ar teismo medicinos žinovas papasakos apie atvejus, kai naminiai gyvūnai glostė savo šeimininkų lavonus“, – sako antropologijos profesorė Melissa Connor.

Taigi, kad šunų savininkai nebūtų pernelyg arogantiški, verta paminėti, kad ankstesniuose tyrimuose buvo aprašyti naminiai šunys, taip pat žiurkėnas ir paukštis, kurie iš dalies valgė savo mirusius savininkus.

Šaltinis


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapįTikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e