DĖMESIO VISIEMS: Karantinas pratęsiamas iki sausio pabaigos, įvedami griežti ribojimai. Privaloma žinoti!

Naujausios žinios

Sekmadienį vakare Vyriausybė vienbalsiai pritarė naujiems ribojimams, kurie įsigalios vos pasibaigs antradienio naktis ir prasidės trečiadienis. Tarp naujų ribojimų – draudimas išvykti iš namų, nebent reiktų dirbti, ką nors laidoti ar nusipirkti maisto. Bus draudžiamas ir ne maisto parduotuvių darbas, išskyrus prekybą internetu. Karantinas pratęsiamas iki sausio 31 d.

Nuo 2020 m. gruodžio 15 d. 24 val. iki 2021 m. sausio 3 d. 24 val. Lietuvoje ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai išvykstama dėl artimųjų giminaičių, atlikti darbo ar dėl būtinosios medicinos pagalbos, nurodoma Vyriausybės priimtame nutarime.

Jame taip pat nurodoma, kad bus draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių palikti gyvenamąją vietą kai vykstama į darbą (darbo reikalais), prekybos vietą, išskyrus, kai vykstama į darbą, prekybos vietą, į nekilnojamojo turto objektą, valdomą nuosavybės teise, laidotuves, dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų.

„Lietuvoje nėra saugios vietos“, –  posėdžio metu sakė I. Šimonytė ir pridūrė, kad geriausia dovana Kalėdoms yra žmonių gyvybė.

Santuokos ir kitos šventės, Vyriausybės nutarimu, bus galimos, jeigu jose dalyvaus tik vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariai.

Nutarime taip pat numatyta, kad apskritai bus draudžiamos daugiau nei vienos šeimos ar vieno namų ūkio kontaktai.

Nuo trečiadienio taip pat bus draudžiama daugelio parduotuvių veikla. Šis draudimas nebus taikomas tik maisto prekių parduotuvėms ir prekybai internetu. 

Taip pat bus draudžiama teikti kontaktinio pobūdžio paslaugas. Apgyvendinimo paslaugas bus galima teikti tik izoliacijos atvejais. Kitaip nei iki šiol, bus draudžiamos ir individualios (ne tik bendros) laisvalaikio, sporto rengybos, sporto klubų paslaugos.

Pradinio ugdymo paslaugos bus teikiamos tik nuotoliniu būdu. Jeigu vaikų tėvai negali dirbti nuotolinių būdu, jeigu nėra kur palikti vaikų, paslaugos bus teikiamos.

Premjerė I. Šimonytė posėdyje užsiminė, kad vaikus prižiūrintiems gyventojams, taip pat nedirbantiems dėl ppildomų ribojimų bus numatytos išmokos.

Bendrai karantinas Lietuvoje pratęsiamas iki 2021 m. sausio 31 d.

Iki tūkstančio mirčių – visai nedaug

Per praėjusią parą patvirtinta 2849 nauji koronaviruso atvejai konkretiems žmonėms. Per ją mirė dar 24 Lietuvos gyventojai.

Nuo pandemijos pradžios bendrai koronavirusas patvirtintas 93 101 žmogui. Iš viso nuo koronaviruso mirė 815 gyventojų, dar 400 užsikrėtusių mirė dėl kitų priežasčių.

Dabar Lietuvoje dėl Covid-19 dar serga 52 994 žmonės, o pasveikusių asmenų skaičius yra 38 893. Visuomenės sveikatos specialistai ragina žmones laikytis visų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių – rankų higienos, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, dėvėti asmens apaugos priemones, laikytis fizinės distancijos ir kita.

Dulkys: siūlyta priimti „rimtas nacionalinio lygio priemones“

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys šeštadienį, gruodžio 12 d., sakė, kad ekspertai dėl Covid-19 valdymo siūlė priimti „rimtas nacionalinio lygio priemones“, tačiau neatskleidė, ar sekmadienį gali būti siūlomi griežčiausi judėjimo apribojimai įvedant komendanto valandą.

„Ekspertai, panašu, mums bando parodyti ir pasakyti, kad atėjo metas rimtoms, nacionalinio lygio priemonėms, o ne lokalioms, taškinėms, kadangi mes tiesiog esame paleidę jau iš savo rankų patį valdymą“, – BNS šeštadienį sakė A. Dulkys.

Jis sakė kol kas negalintis sukonkretinti, kokius ribojimus sekmadienį svarstys Vyriausybė, tačiau pabrėžė, kad viena jų bus nukreipta į žmonių judėjimą.

„Tiesiog tai, ką mes su ekspertais aptarinėjome, nagrinėjome prie esamų skaičių, esamos situacijos, žinome, kad reikės priemonių, nukreiptų į žmonių judėjimą, reikės vidinių darbinių priemonių, susijusių su vakcinavimu, su stacionarinio gydymo įstaigų lovų, slaugos, globos įstaigų klausimais, dėl ugdymo įstaigų tarsimės. Galiu įvardinti tik šias krytis ir pasakyti, kad ekspertai labai pritaria, kad mūsų paskelbtas pagrindinis tikslas ir jo sudedamosios dalys, šita rodiklių kombinacija yra esminė, jei mes norime pajudėti iš mirties taško“, – sakė A. Dulkys.

„Pasakiau tiek, kiek galiu – rytoj renkasi Ministrų kabinetas, bus išklausyti galutiniai pasiūlymai, dar kartą bus bendraujama, visi analizuoja, galvoja (…). Aš į šitą klausimą negaliu atsakyti“, – BNS sakė A. Dulkys, paklaustas, ar bus siūloma įvesti komendanto valandą gyventojams draudžiant išeiti iš namų konkrečiomis valandomis.

Jis taip pat teigia, kad terminas, nuo kada nauji ribojimai būtų įvedami, priklausys nuo pačių priemonių.

„Man atrodo, žmonės yra įsitempę, įelektrinti ir yra labai negerai, kai priemonės atšaukinėjamos, kaitaliojamos kas keletą valandų ar dienų. Tad būtų gerai jas apgalvoti“, – tvirtino ministras.

A. Dulkio teigimu, bus siekiama kelių esminių tikslų: kad su Covid-19 užsikrėtusiais kontaktavę asmenys izoliuotųsi per dvi paras, susirgimų skaičius per parą neviršytų 200, o teigiamų testų skaičius, nemažinant jų apimčių, nesiektų 5 procentų, taip pat, kad šimtas žmonių neužkrėstų daugiau nei šimto kitų asmenų.

„Ekspertai pasakė, kad mes tikrai labai tiksliai ir aiškiai tikslus įvardinome, o žmonėms yra labai svarbu žinoti, kokį tikslą norime pasiekti, tada tampa aišku, kad juos pasiekus galima kalbėti apie atpalaidavimą ar tai, kad geriau valdome situaciją“, – teigė A. Dulkys. 

Pastarosiomis dienomis naujų susirgimų skaičius per parą perkopė 3 tūkst., registruojama po 30 mirčių. Kadenciją baigusi Sauliaus Skvernelio Vyriausybė nuo šios savaitės vidurio sugriežtino karantino sąlygas, tačiau naujoji valdžia, taip pat ir prezidentas Gitanas Nausėda, sprendimus vadina nepakankamais.

Naujoji Ingridos Šimonytės Vyriausybė sekmadienį rinkosi į pirmąjį posėdį, kuriame priimti sprendimai dėl pandemijos valdymo.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e