Kas nutiktų Žemei, jei kiltų branduolinis karas?

Naujausios žinios

Mokslininkai sukūrė kompiuterinį modelį, kuris atskleidė, kas ištiktų mūsų planetą, jeigu kiltų branduolinis karas. Pasaulinis badas, atšalimas, ozono sluoksnio nykimas… pasak mokslininkų, būtent tai užkluptų visus po branduolinio konflikto išlikusius Žemės gyventojus. Tikimasi, kad šis tyrimas ateityje atgrasys bet kurią tautą naudoti tokio tipo masinio naikinimo ginklus.

Šios pasekmės buvo išdėstytos moksliniame darbe pavadinimu: „Daugiametės regioninio atominio konflikto pasekmės: pasaulinis atšalimas ir precedento neturintis ozono praretėjimas“. Jame mokslininkai, kaip pavyzdį pasitelkė įsivaizduojamo atominio karo tarp Indijos ir Pakistano scenarijų, kurio metu kiekviena pusė susprogdina po penkiasdešimt ginklų. Jų visų bendra masė siektų apie 15 000 tonų. Tada naudojami kompiuterinius modelius jie galėjo išnagrinėti poveikį regiono aplinkai bei visos planetos klimatui.

Šimto (maždaug tokio pat dydžio, kaip sprogusių Hirosimoje ir Nagasakyje) branduolinių ginklų panaudojimo rezultatas būtų penkių megatonų suodžių išmetimas į atmosferą. Šie visiškai uždengtų saulę ir daugelis jų įkvėpusių žmonių mirtų iškart. Po juodo anglies lietaus ir mirtinų orų frontų susidūrimų Žemės temperatūra pradėtų kristi. Po metų ji sumažėtų 1°C, o po penkerių – nukristų iki 1,5°C žemiau dabartinės temperatūros.

Vis dėlto, mokslininkai iškelia versiją, kad po konflikto praėjus 20 metų prasidėtų nežymus atšilimas (iki 0,5°C žemiau šiandieninės temperatūros). Tačiau atsirastų didžiulis (nuo 20 iki 50 proc.) ozono sluoksnio nuostolis ir tai pasiektų „žmonijos istorijoje precedento neturintį lygį“.

Staigus temperatūros kritimas atneštų žudančius šalčius bei sausrą, kas sutrumpintų vegetacijos laikotarpį nuo 10 iki 40 dienų. Tai sukeltų maisto trūkumą ir masinį badą visame pasaulyje.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e