Kauno klinikų gydytoja: persirgusiems COVID-19 skiepytis nėra būtina

Naujausios žinios

Persirgusiems COVID-19 liga ir įgijusiems imunitetą žmonėms skiepytis nėra būtina, sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytoja Ieva Bajoriūnienė.

„Jei jis (žmogus – BNS) sirgo liga, tai skiepai nėra būtini“, – trečiadienį sakė imunologė.

Ji taip pat teigė, kad dalis skiepytis ketinančių žmonių gali būti jau persirgę šia liga to nežinodami, tačiau dėl to „jokio pavojaus arba pašalinių reakcijų nebuvo pastebėta klinikinių tyrimų metu“.

Europos Komisija pirmadienį suteikė oficialų leidimą platinti Europos Sąjungoje bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtą vakciną nuo pandeminio koronaviruso. Šiuo metu tai yra vienintelė vakcina, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje.

Lietuvoje skiepijimą planuojama pradėti sekmadienį. I. Bajoriūnienės teigimu, šių įmonių vakcinos yra skirtos tik suaugusiems žmonėms.

„Kitaip tariant, žmonėms nuo 16 metų. Kol kas turime tokius duomenis“, – kalbėjo ji.

Paklausta, ar skiepytis galima nėščiosioms, gydytoja teigė, kad su žmonėmis tokie tyrimai nebuvo atliekami, todėl kiekvienas atvejis yra individualus.

„Galima pasakyti tiek, kad tyrimuose su gyvūnais nepastebėta šalutinių reiškinių, kurie stebimi tokiu laikotarpiu.

Kiekvienu atveju turėtų būti sprendžiama individualiai, nes duomenų apie tai nėra“, – sakė imunologė.

Anot medikės, jei žmogus žino, kad yra alergiškas, jam skiepytis nereikėtų, tačiau I. Bajoriūnienė pabrėžė, kad alerginės reakcijos yra retos.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e