Kebabai – mirtinai pavojingas maistas.

Naujausios žinios

Vienas populiariausių greito maisto patiekalų Vakarų šalyse taip pat sėkmingai įsitvirtinęs ir Lietuvoje – kebabas, pasirodo, yra mirtinai pavojingas. Dietologai ištyrė ir nustatė, kad šis greitai pagaminamas patiekalas turi tiek druskos, riebalų ir cheminių medžiagų, kad viršija normalią dienos normą net keliasdešimt kartų.

Britanijoje be tradicinių gruzdintų bulvyčių ir žuvies tešloje greito maisto užkandinėse karaliauja kebabai. Ir nors kai kurie literatūros šaltiniai tvirtina, o kebabus gaminančių įstaigų savininkai skuba patvirtinti, kad kebabas – pakankamai sveikas ir sotus rytiečių maistas, medikai įrodė, kad tai – netiesa. Kebabai – tikrų tikriausi žudikai. Bent jau tie, kuriuos parduoda Vakarų valstybių užkandinėse, rašo „The Dailymail“.

Tyrimai atskleidė, jog vidutinio dydžio kebabas su vištienos krūtinėle turi daugiau nei tūkstantį kilokalorijų, o tai yra pusė visos rekomenduojamos dienos normos. Druskos kiekis, aptinkamas viename kebabe sudaro apie 98 procentus reikiamo dienos kiekio, o sveikatai pavojingų sočiųjų riebalų šiame patiekale yra net pusantro karto daugiau, nei žmogus gali suvartoti per dieną.

Kai kurių tipiškų kebabų maistinė ir cheminė sudėtis pribloškė tyrimus atlikusios mitybos specialistus. Tipiškas jautienos kebabas turėjo net 1990 kilokalorijų, kas yra dienos energijos norma moteriai. Riebalų kiekis siekė 346 procentus, o druskos net 277 procentus rekomenduojamo dienos kiekio.

Pasirodo, kažkada rytiečių išrastas pakankamai sveikas ir sotus maistas, atkeliavęs į Vakarų valstybes, gerokai išsigimė ir tapo tikra grėsme žmonių sveikatai ir mitybos įpročiams. Anot specialistų, tokios sudėties maistas gali negrįžtamai pažeisti kepenis bei sukelti kai kurias kraujagyslių ligas.

Dėl to, jog kebabai gerokai pakito, kalti ir patys atvykėliai iš Rytų arba jų palikuonys, kurie savo užkandinėse siūlo įvairių rūšių „originalių“ kebabų. Tradiciškai šiam patiekalui paruošti gali būti naudojama vos kelių rūšių mėsa, dažniausiai jautiena arba ėriena, tačiau kiauliena yra tikras tabu. Tačiau po patikros paaiškėjo, kad daugelyje greito maisto kavinių kebabai yra gaminami maišant jautieną su kiauliena. Taip net patys musulmonai, kurie negali valgyti kiaulienos dėl religinių įsitikinimų, nežinodami ją valgo.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e