Kodėl kategoriškai negalima palikti kroviklio rozetėje

Naujausios žinios

Visi mes kiekvieną dieną ir net po kelis kartus per dieną įkrauname savo telefonus, planšetes, nešiojamuosius kompiuterius ir kitą protingą techniką.

Todėl daugelis mūsų jau įprato neištraukti kroviklio iš rozetės išvis niekada arba tik esant būtinybei.

Juk nesinori kaskart siekti jo, kai greitai vėl reikės krauti įrenginį. Tačiau daugelis taip pat nežino, kad palikti kroviklį rozetėje ypač pavojinga.

Kai jūs paliekate kroviklį be priežiūros rozetėje, pažeidžiate saugumo techniką. Esmė tame, kad dažniausiai gaisrai namuose ir pastatuose kyla dėl trumpo sujungimo. Tam reikia tik įtampos šuolio arba sugedusio kroviklio.

Paprastas naudotojas net nežinos, kad su krovikliu kažkas ne taip. Taipogi mažai kas susimąsto apie jo originalumą, o pigus kiniškas padirbinys vargu ar gali gerai dirbti.

Aukštų įtampų katedros vadovaujantis mokslinis darbuotojas Ruslanas Borisovas papasakojo mums, kad kroviklio taip pat negalima palikti rozetėje, taip pat tai liečia ir kitus prietaisus. Geriau atjungti visą maitinimą namuose.

Jis taip pat papasakojo, kad dirbantis kroviklis veltui naudoja elektros energiją ir dar gali sukelti gaisrą įkaitęs vasaros metu.

Ypač tai liečia kaimus ir vienkiemius, kadangi pagrinde ten laidai labai seni arba, kai juos keičia, nekreipia jokio dėmesio į saugumą.

Dar reikia dėmesingai elgtis su pačiu krovikliu. Kai įrenginys įkaista darbo metu, tai normalu. Tačiau jei jis toliau kaista, net kai niekas nesikrauna, vadinasi jis sugedęs.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapįTikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e