Turėti sesę nuostabu ir labai naudinga: Kodėl sesuo mūsų gyvenime – tikra likimo dovana.

Naujausios žinios

Ne paslaptis, kad kartais sesuo gali būti tikra rakštimi. Turintys sesių puikiai supranta, apie ką kalbu. Kartais sesuo gali beprotiškai jus erzinti ir nervinti, bet taip pat ji gali būti pačiu mylimiausiu sutvėrimu.

Kartais jūs ir sesuo – mirtini priešai, o po kokių dešimties minučių – jau geriausi draugai. Tokie gali būti ir brolių santykiai, bet kalbant apie seseris – taip nutinka dažniau.

Mūsų broliai ir seserys – tai žmonės, su kuriais mes praleidžiame didžiąją savo gyvenimo dalį. Ir nors tarpusavio santykiai ne visada yra idealūs ir visiškai neatitinka vaikų auklėjimo žurnalų viršelių, jų buvimas teigiamai veikia jūsų tolesnį gyvenimą ir būsimus santykius.

Tai nuostabu – žinoti, kad dienos pabaigoje galima pasidalinti su seserimi įspūdžiais, kartu pasijuokti iš to, kas nutiko, pakritikuoti–pagailėti–palaikyti. Tai iš tikrųjų neįkainojamas palaikymas.

Neseniai mokslininkų atlikti tyrimai patvirtino, kad sesuo – tai tikra likimo dovana. Tai labai palengvins jūsų tolesnį gyvenimą ir padės vystyti labai naudingus įgūdžius.

Sesuo padeda jums vystyti būtinus socialinius įgūdžius. Juk komunikacija – tai bet kokių santykių pagrindas, nesvarbu ar kalbame apie darbą, mokslus ar romantiškus santykius. Nuo to priklauso jūsų gebėjimas tinkamai vesti derybas, reikšti jausmus arba eiti į kompromisą. Net jei įvyks konfliktas, jūs jau turėsite patirties, kaip jį išspręsti.

Taigi, 5 priežastys, kodėl turėti sesę nuostabu ir labai naudinga:

1. Sesers meilė stiprina psichikos sveikatą.

Pavyzdžiui, ji stiprina jūsų savivertę. Jūs jaučiatės geriau, labiau pasitikite savimi.

Seserys linkusios motiniškai elgtis su savo broliais ir seserimis. Ir nesvarbu ar būsite vyresniu broliu ar ką tik gimusią sesutę.

Šis „moteriškas“ rūpinimasis būdingas visoms mergaitėms ir moterims. Jis suteikia kitam žmogui jausmą, kad jį myli, vertina, kažkuria prasme net saugo ir globoja. Seserys iš tikrųjų prisideda prie savo brolių ir seserų psichikos sveikatos gerinimo. Jos yra šeimos branduolys, vienijantis visus aplink, net kai šalia nėra tėvų. Kartu palaikomi šeimos saitai, saugoma dvasinė šiluma ir giminystės jausmas.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


2. Sesuo moko užjausti.

Žmonės, augantys su seserimis yra kur kas geresni ir jautresni. Juk seserims priskiriami tokie socialinio elgesio bruožai kaip išmintis įvertinant situaciją ir problemų sprendimas, atidumas, atvirumas.

Jos daro įtaką kitiems šeimos nariams ne mažiau nei tėvai. Jos išskiria ir nuramina besimušančius, taiko juos, moko atleisti ir draugauti. Juk seserys supranta nesutarimų laikinumą, todėl negali pakęsti, kai kas nors pyksta arba nekalba. Seserys supranta, kad kai nėra sutarimo ir vienybės, santykiai atsiduria pavojuje.

3. Sesuo moko spręsti konfliktus.

Pirmiausia sesuo moko konfliktų sprendimo meno. Ji daro tai pasitelkdama empatiją, kuri leidžia suprasti kitą žmogų, jo pretenzijas, nuoskaudas ir kt.

Sesuo supranta, kad svarbiausia – pažvelgti į situaciją kito žmogaus akimis ir tik tada daryti išvadas, ką nors sakyti arba priimti galutinį sprendimą.

Sesuo moko jus bendrauti su šeimos nariais ir tai daro taip sumaniai ir įtikinamai, kad jums nesunku įgytas žinias pritaikyti ne tik šeimoje, bet ir bendraujant su kitais žmonėmis.

4. Sesuo moko komunikavimo meno.

Mergaitėms sesuo – didžiulis privalumas, bet dar didesnis – berniukams, kuriems nusišypsojo laimė augti su seserimis. Jie turi galimybę kuo geriau išmokti komunikavimo meno, juk vyrų ir moterų komunikavimo būdai iš esmės skiriasi.

Gyvenimas su seserimi leidžia jiems geriau suprasti moteris ir lengviau „iššifruoti“, ką jos nori pasakyti.

5. Sesers meilė padeda tapti nepriklausomam.

Gyvenime visko nutinka, ir mums ne visada lengva įsitvirtinti ir apginti save ir savo nuomonę. Ir čia mums be galo svarbus kitų žmonių palaikymas.

Seserys, pačios to neįtardamos, padeda išmokti kovoti už tai, kuo jos tiki, nes joms pačioms nebuvo lengva įsitvirtinti mūsų patriarchaliniame pasaulyje. Ši patirtis – neįkainojama, ir jos mielai dalijasi ja su broliais ir seserimis.

Ar jūs mylite savo seserį? Ar vertinate tai, ką turite? Tai tikra dovana, kurią verta branginti. Visą šios dovanos didumą geriausiai suprasite po daug metų. Galbūt, kai jau augs jūsų pačių dukterys ir sūnūs. Ir istorija pasikartos…


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e