Kodėl žmonės, kurių namuose karaliauja betvarkė, yra geriausi? Atsakymas nustebins

Naujausios žinios

Kai buvome vaikai, kiekvienas suaugusysis vertė mus patikėti, kad nešvarus kambarys yra nešvarus protas. Ir jeigu nori sutvarkyti mintis galvoje, pirmiausia turi sutvarkyti savo aplinką.

Prisipažinsiu, aš – švaros maniakas, nes esu alergiškas dulkėms. Ir man patinka sudėti ir perdėti savo daiktus, nes niekada negaliu prisiminti, ką ir kur pasidėjau. Tačiau, kai buvau paauglys, tėvai visada skųsdavosi, kad mano kambaryje – betvarkė.

John Hatinwanger teigia, kad murzius be reikalo kaltina tinginyste. Tiesiog jiems chaosas – tai natūralus erdvės organizavimo būdas. Tačiau tai visai nereiškia, kad ir jų protas yra chaotiškas.

„Mes gyvename šabloniškame ir nuspėjamame pasaulyje… Bendruomenė nuolat siekia visada ir visur palaikyti tvarką. Tačiau tai tėra iliuzija“, – teigia jis.

Štai trys dalykai, kuriuos reikia prisiminti visada, kai jus bando apkaltinti perdėtu neorganizuotumu.

1. Nesijaudinate dėl status quo palaikymo

Tvarkingumas ir organizuotumo poreikis išduoda ne tik disciplinuotą, bet ir siaurai mąstantį žmogų. Žmonės, kurių namuose visada yra ideali tvarka, tiesiog nesuvokia, kad anksčiau ar vėliau betvarkė vis tiek grįš, ir nieko nepadarysi.

Jie ir toliau tvarkosi visur, kur atsiranda, tačiau ši jų ypatybė – tik svarbios psichologinės traumos pasekmė: šie žmonės pernelyg smarkiai laikosi to, ką turi, ir patologiškai bijo rizikuoti.

Grįžtant prie jūsų – jūs neleidžiate, kad jūsų gyvenimui vadovautų padorumas ir kiti sąlyginumai. Jūs patys žinote, kaip jums reikia gyventi, ir negalite pakęsti smulkmeniškų žmonių, kurie nieko neturi, tačiau įsivaizduoja turintys kažkokių universaliųjų gyvenimo žinių.

2. Jūsų betvarkė jus įkvepia.

Ar žinote, kad daugelis žinomų ir sėkmingų žmonių buvo labai apsileidę? Roald Dahl, Joanne Rowling ir netgi genijus Albert Einstein.

Psichologai Eric Abrahamson ir David Friedman šiai temai skyrė visą knygą – „A Perfect Mess: The Hidden Benefits of Disorder“. Dirbdami prie jos, jie priėjo prie nemažai išvadų, ir jomis norime su jumis pasidalyti.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


„Nešvarus stalas nereiškia, kad prie jo dirbantis žmogus tingus ir atsipalaidavęs. Tai reiškia, kad šis žmogus apsikrovęs darbais ir svarbiomis mintimis. Jo reikalai jam atrodo svarbesni, nei būtinybė sutvarkyti stalą.“

„Griežtai tariant, visi kūrybingi žmonės yra linkę į betvarkę. Vienareikšmiškai čia yra kažkokia priklausomybė. Betvarkėje geriau dėliojasi mintys.“

Minesotos universiteto Verslo mokyklos profesorė Kethleen Vohs taip pat studijavo šį fenomeną. Ir ji patvirtino, kad betvarkė ir chaosas aplinkoje keistai padeda iškelti bet kurio žmogaus kūrybinį potencialą.

„Netvarkinga aplinka įkvepia savaime. Ji padeda pažvelgti į save ir savo problemas kitu kampu. O gerai organizuota aplinka reiškia, kad jos savininkas pirmiausia galvoja apie saugumą.“

3. Esate drąsus ir spontaniškas žmogus.

„Šie žmonės visada plaukia prieš srovę ir juda priešinga kryptimi nei visa minia“, – teigia J. Hatinwanger.

Užuot švaistęs savo laiką smulkiems ir bereikšmiams reikalams, jūs susikaupiate į bendrą paveikslą. Skirtingai nuo švaros mėgėjų, jūsų tipo žmonės moka taip gerai susikoncentruoti į svarbius reikalus, kad kaipmat pamiršta apie viską aplinkui!

Be to, yra duomenų, kad žmonės, kurie nemėgsta tvarkytis, yra labiau verslūs ir lengviau prisiima riziką.

Ne, nepagalvokite: neturime nieko prieš tvarkymąsi! Tiesiog norime pasakyti, kad chaose taip pat nėra nieko blogo. Negalite pykti ant tų, kurių negalite priversti tvarkytis. Semkitės iš jų įkvėpimo! Jie, kaip ir jūs, mėgsta švarą, tačiau būtent dabar jie turi svarbesnių reikalų!

Mums atrodo, kad šį straipsnį reikia parodyti visiems dėl tvarkos pamišusiems žmonėms!

Tarp tvarkos ir chaoso turi būti balansas. Negalvokite, kad vienas yra būtinai geriau už kitą!

Turite tokių draugų? pasidalinkite su jais.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e