Koronavirusas jau pasiekė Lietuvą: pirmasis atvejis diagnozuotas Kaune

Naujausios žinios

Lietuvoje naktį iš ketvirtadienio į penktadienį patvirtintas pirmasis koronaviruso atvejis. Jis diagnozuotas 39 metų moteriai, atskridusiai iš Veronos į Kauną. Šią informaciją patvirtino Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga 3 valandą nakties netikėtai Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje.

„Kiek žinau, skrydis yra į Kauną, ne į Vilnių. Tiesiog informacija yra atėjusi prieš valandą“, – 3 val. ryto surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Daugiau informacijos suteiks ryte

Premjero Sauliaus Skvernelio patarėjas Skirmantas Malinauskas įvardijo, kad koronvirusu užsikrėtusi yra moteris, o daugiau informacijos jis žadėjo suteikti ryte.

„Mes patikiname, kad visuomenė gali jaustis visiškai saugi. Yra visiškai kontroliojamas atvejis. Šitoje vietoje specialistai daro savo darbą. Daugiau detalių sužinosite ryte, kuo bus proga įsitikinti“, – sakė S.Malinauskas.

Jis teigė, kad penktadienį ryte vėl rinksis Ekstremalių situacijų komisija, kuri spręs dėl tolimesnių veiksmų.

A.Veryga siūlė nepanikuoti

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga tvirtino, kad panikuoti neverta.

„Mes buvome žadėję, kad sužinosite iš mūsų. Prisiminkite iš vakar tas istorijas, kad yra slepiami atvejai. Mes savo pažadą vykdome. Jūs sužinote iš karto. Pirma, aišku, sužinojo laboratorijos vadovas, tada aš, o dabar, kai jau visas veiksmas yra aktyvuotas, galime jums pranešti.

(…) Tai nereiškia, kad reikia kelti pulti panikuoti. Tai reiškia, kad mechanizmai, kurie buvo numatyti, ir stebėsena visų atvykstančių iš rizikos regionų, yra suveikusi. Panikuoti tikrai nereikia. Žmonės turi eiti į darbą, niekur nereikia slėptis ir bėgioti.

Tai yra tiesiog virusinis susirgimas ir panikos nereikia kelti. Mes informuojame, kad nebūtų panikos, ir atvirai sakome, kiek galime“, – paryčiais surengtoje spaudos konferencijoje sakė A.Veryga.

Sveikatos apsaugos ministras pridūrė, kad koronavirusu serganti moteris keliavo su bendradarbiais, o užsienyje lankėsi dėl konferencijos. „Visi šitie dalykai dabar yra aiškinami. Kontaktai artimi yra tikrinami ir tikrai jūs tą informaciją gausite“, – tikino A.Veryga.

Bendrauja su šeima

S.Malinauskas pridūrė, kad yra bendraujama su koronavirusu užsikrėtusios moters šeima, o daugiau informacijos yra neatkleidžiama, kad būtų lengviau tirti atvejį.

„Kol kas jums reikia žinoti, kad Lietuva jau yra šalis, kur toks atvejis jau yra užfiksuotas“, – surengtoje spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Daugiau informacijos jis žadėjo pateikti 9 val. ryto surengtoje spaudos konferencijoje.

Iki vasario 27 dienos popietės Lietuvoje buvo atlikti 59 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. Visi jie neigiami.

Paskelbė ekstermalią situaciją

Primename, kad koronavirusas, vėliau gavęs pavadinimą COVID-19, prasidėjo Uhane 2019 metų gruodžio pabaigoje. Vėliau jis išplito į Aziją, JAV, pasiekė Prancūziją ir apėmė kitas šalis.

Ilgą laiką Lietuvoje koronaviruso nebuvo. Buvo keletas įtarimų, kad Lietuvos gyventojai užsikrėtė grėsminguoju virusu, bet nė vienas jų nepasitvirtino.

Vis dėlto dėl koronaviruso vasario 26 dieną Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą šalyje paskelbti ekstremalią padėtį.

Šis žingsnis buvo orientuotas į prevenciją – geresnį pasirengimą pavojingam koronavirusui.

Aiškinta, kad šis sprendimas leis veiksmingiau vykdyti su prevencija susijusias procedūras.

Taip pat buvo nuspręsta sukurti valstybės lygio operacijų centrą, skirtą tiek koordinuoti pasirengimui koronavirusui, tiek rekomendacijoms dėl papildomų priemonių ir sprendimams, susijusiems su visuomenės informavimu, kad jis būtų tinkamas ir operatyvus.

Virusas gali būti perduotas ir besimptomiu laikotarpiu


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Inkubacinis koronaviruso laikotarpis gali trukti iki 2 savaičių, o kai kuriais atvejais tęstis net ir iki mėnesio.

Koronavirusas gali būti perduotas ir besimptominiu periodu, tai yra žmogus, nežinodamas, kad užsikrėtė, gali virusą platinti kitiems.

Koronaviruso simptomai yra tokie pat, kaip paprasto gripo, įskaitant sausą kosulį, karščiavimą ir apsunkintą kvėpavimą.

Šiuo metu žinoma, kad pirmose ligos stadijose koronavirusas daugiau randamas nosiaryklėje, o vėlesnėse stadijose nosiaryklėje jo gali nebebūti, bet jis gali būti randamas išmatose. Tai yra, toliau pažeidžiamas žarnynas ir virusas dauginasi ten.

Vaistų nuo koronaviruso nėra

Kaip sakė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) direktorius profesorius Saulius Čaplinskas, efektyvių antivirusinių vaistų prieš koronavirusą kol kas nėra. Vis dar nesukurti ir skiepai.

„Dabar gydytojai padeda ligoniui tik pačiam pasveikti“, – lankydamasis „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Reporteris“ kalbėjo S.Čaplinskas.

Profesorius pridūrė, kad sunkiausiai šiuo virusu serga ir miršta silpniausi – senjorai ir turintys lėtinių bei chroninių ligų. Jiems ši liga ypač pavojinga.

Norint apsisaugoti nuo koronaviruso, ypač keliaujant po šalis, kuriose ši liga ypač išplitusi, reikėtų neužmiršti elementarių saugumo taisyklių: pirmiausia vengti lankytis ten, kur gali būti sergantys žmonės.

Taip pat reikėtų vengti būti arti gyvūnų, valgyti tik gerai termiškai apdorotą maistą, paisyti kosulio ir čiaudulio etiketo ir laikytis rankų higienos – stengtis jas kuo dažniau plauti, geriausiai – ūkišku muilu.

Šaltinis


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e