Koronaviruso košmaras Rusijoje: šokiruojantys vaizdai perpildytoje ligoninėje žmonės guli net ant grindų

Naujausios žinios

Rusijos miesto Tomsko vienoje ligoninių – kraupūs vaizdai. Koridoriuose prigrūsta lovų, kuriose kankinasi galimai sergantieji koronavirusu, dalis ligonių priversti sėdėti ant kėdžių, o kai kas guli tiesiog ant grindų.

„Mano mama dabar ten. Lapkričio 1-ąją apie 17 valandą greitoji atvežė į 2-ąją ligoninę. Mamai 70 metų, ji darbo veteranė. Padarė kompiuterinę tomografiją – abipusė maždaug 56 proc. pneumonija, antro laipsnio plaučių hipertenzija. Pustrečios savaitės laikosi apie 39 laipsnių karščiavimas. Žmogus išsekintas, jėgų nėra. Mama 20 valandų sėdėjo koridoriuje ir laukė medicininės pagalbos“, – apie situaciją Tomsko ligoninėje portalui tv2.today pasakojo Jevgenijus.

„Mano brolis ką tik išrašytas po COVID, jį prieš pusantros savaitės taip pat atvežė su greitąja, paguldė koridoriuje greta tualeto. Davė plonytę, trumpą antklodę, visą naktį šalo. Galvojome, tai dugnas. O mano mama, nusipelnęs žmogus, viena išauginusi du sūnus, keturių anūkų močiutė, ligoninėje miegojo po lova ant grindų. Prisiskambinti kur nors karštąja linija neįmanoma. Jei prisiskambini, tiesiog atsako, kad niekuo negali padėti“, – kalbėjo Jevgenijus.

Panašių pranešimų tv2.today redakcija gavo daugybę. Susirūpinę artimųjų būkle žmonės rašė į socialinius tinklus, siuntė laiškus.

Irinos mamą į ligoninę išvežė irgi lapkričio 1-ąją. Prieš tai šeima privačiai sumokėjo ir padarė visus reikalingus tyrimus, kompiuterinę tomografiją.

„Bet mama vis tiek pateko į ligoninės paskirstymo punktą. Ten buvo ištisas srautas žmonių, kuriuos kažkodėl vežė į tą pačią vietą. Ligoniai priversti praleisti naktį ant kušetės, nors buvo ir labai sunkios būklės pacientų. Daugumai – per 70 metų“, – pasakojo Irina.

Jos šeima norėjo perduoti mamai antklodę ar pledą, bet ligoninė siuntinio nepriėmė – esą, neleidžia taisyklės. Pagal jas, daiktus pacientams galima perduoti tik nuo 16 val. iki 19 val.

„Ligoniai priimamajame dar būna neįforminti gydymo įstaigoje, o todėl jiems nepriklauso nei antklodė, nei vanduo, nei valgis. Gaunasi taip, kad sunkios būklės žmonės priversti daug laiko praleisti laukinėmis sąlygomis. Man atrodo, tai smarkiai atsiliepia sveikatai. Mūsų mama naktį beveik nemiegojo. Ryte ji negalėjo prakalbėti. Tai labai sunku, net jaunam žmogui“, – sakė Irina.

Jos mamą gydytojas apžiūrėjo tik kitą dieną, lapkričio 2-ąją: „Senoliai dažnai kenčia iki paskutiniosios, tikisi išsigydyti namuose. Bet ligoninėje gydymo iškart neskyrė, ir neaišku, kodėl. Atvežė žmogų, jis dūsta – logiška, kad jam iškart skirs deguonį ar injekciją. Bet ne. Gydymas paskirtas tik kitą dieną“.

Tomsko 2-osios ligoninės vyriausiasis gydytojas Aleksejus Michailenka aiškino, kad dauguma žmonių panikuoja ir užuot galėję gydytis namuose, prašosi paguldomi į ligoninę.

„Kalbant apie antrąją bangą, atsirado daugiau išsigandusių, panikuojančių žmonių, kurie šturmuoja ligonines, priimamuosius, poliklinikas. Ir dauguma jų po greitos apžiūros stebuklingu būdu pasveiksta“, – sakė A.Michailenka.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net
Palikti komentarą

Share on Social Media