Koronaviruso „pranašystė“: aptikta 2008-jų knygos ištrauka apstulbino internautus

Naujausios žinios

Ar įmanoma, kad dar 2008 m. ekstrasense pavadinusiai Sylviai Browne vienoje savo knygų pavyko išpranašauti 2020 m. pasaulį užklupusią Covid-19 pandemiją? Kovo pradžioje internautai socialiniuose tinkluose ėmė dalintis S. Browne knygos ištrauka ir domisi, kiek pranašystėje gali būti tiesos.

Vienas faktų tikrinimo portalo snopes.com skaitytojas pasiteiravo, ar S. Browne tikrai išprognozavo pandemiją savo 2008 m. išleistoje knygoje „Dienų pabaiga“ (ang. „End of Days“), todėl portalas nutarė pasiaiškinti, kiek tiesos šioj pranašystėje.

S. Browne mirė 2013-aisiais. Moteris pagarsėjo savo teiginiais, kad gali nuspėti ateitį ir geba bendrauti su dvasių pasauliu. Tačiau ji taip pat susilaukė nemažai kritikos už tai, kad gedintiems dingusių tėvų vaikams teikė melagingą informaciją.

Savo knygoje S. Browne aptakiai rašė, kad 2020-aisiais pasaulį užklups kvėpavimo takų liga. Tiksli knygos ištrauka skamba taip:

„Maždaug 2020 metais sunki, į plaučių uždegimą panaši liga išplis po pasaulį, pažeisdama plaučius, bronchus ir atsispirdama visiems gydymo būdams. Kur kas keisčiau už pačią ligą bus tai, kad ji savaime išnyks taip pat greitai, kaip atsirado, tačiau grįš po dešimtmečio, o tada išnyks visiškai“.

Tiesa, šią pranašystę S. Browne parašė praėjus visai nedaug laiko po to, kai 2003-aisiais dalis pasaulio kovojo su kita kvėpavimo takų liga SARS. 

Taip pat sunku teigti, kad pranašystėje liga visiškai teisingai pavadinama „sunkia“, nes daliai užsikrėtusiųjų Covid-19 pasireiškia be simptomų arba jie perserga lengva ligos forma. Tiesa, pasaulyje nuo Covid-19 jau mirė daugiau nei 82 tūkst. žmonių.

Taip pat negalima sakyti, kad autorė buvo visiškai teisi, sakydama, kad liga keista, mat koronavirusines infekcijos pasaulyje nėra naujos, nors Covid-19 yra nauja viruso forma. Būtent dėl pastarosios priežasties pasaulyje dar neatrasta prieš virusą veiksminga vakcina.

Be abejo, nėra ir jokių įrodymų, kad Covid-19 „staiga išnyks visiškai“. Dalis sveikatos specialistų prognozuoja, kad Covid-19 ilgainiui gali tapti sezoniniu virusu.

Todėl vadinamoji S. Browne pranašystė yra faktų ir spėjimų mišinys – autorei pavyko atspėti, kad pandemija pasaulį užklups 2020 metais, tačiau snopes.com mano, kad tai tebuvo sėkmingas spėjimas, nes kvėpavimo takus pažeidžiantys virusai pasaulį užklupo jau ne kartą iki šiol.

Šaltinis: tv3.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e