Koronaviruso sprogimas Lietuvoje: nauju rekordu tapo net 172 atvejai ir dvi mirtis. Situacija labai sudėtinga

Naujausios žinios

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 172 užsikrėtimai koronavirusu. Iš viso šalyje jau užfiksuota 4965 atvejų. Šiuo metu serga 2378 žmonių. Nuo koronaviruso mirė ir vienas pacientas. Vidurdienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) pranešė, kad mirė dar vienas pacientas. Iš viso Lietuvoje mirė 94 žmonės.

Mirusysis priklausė 80-89 metų amžiaus grupei, turėjo gretutinių susirgimų.

Koronavirusinė infekcija asmeniui buvo patvirtinta rugsėjo 24 d. Nustatyta, kad mirusysis užsikrėtė po kontakto su sergančiuoju COVID-19 liga.  

Lietuvoje koronavirusu sirgo, bet dėl kitų priežasčių mirė 19 žmonių. Šis skaičius per praėjusią parą nepakito.

Nuo ketvirtadienio pasveiko 42 žmonės. Iš viso pasveikusių – 2466.

Šiuo metu izoliacijoje – 26 602 asmenys.

Tarp naujausių atvejų – 4 įvežtiniai. Nuo birželio 1-osios užfiksuoti 278 tokie atvejai.

Per praėjusią parą buvo ištirti 6424 ėminiai.

Iki šiol ištirti 788384 ėminiai. Iš 172 naujų koronaviruso atvejų 34 patvirtinti Raseinių rajone esančiuose Blinstrubiškių socialinės globos namuose, penktadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Blinstrubiškių socialinės globos namuose patvirtinti 34 nauji atvejai, iš jų – 31 globotinis ir 3 darbuotojai. Asmenys, NVSC nurodymu, buvo tirti profilaktiškai. Jie ir toliau yra reguliariai testuojami. Pirminė hipotezė – infekcija išplito dėl besimptomių atvejų darbuotojų tarpe“, – BNS penktadienį komentavo NVSC atstovė Austina Vžesniauskaitė.

Anot jos iš viso šiuose globos namuose gyvena apie 200 žmonių. Koronavirusas kol kas nustatytas 11 darbuotojų ir 40 globotinių. Taip pat patvirtinti keturi antriniai atvejai.

„Iš viso šiame židinyje yra patvirtinti 55 susirgimai. Didžioji dauguma užsikrėtusių globotinių jokių simptomų nejaučia. Tie, kurie juos jaučia, bus pervežti į ligoninę“, – sakė A. Vžesniauskaitė.

NVSC duomenimis, Raseinių rajone per praėjusią parą iš viso patvirtinti 49 atvejai.

Su Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos Gylių skyriumi siejamas vienas per naujas atvejis. Viso šiame protrūkyje nustatyti trys atvejai.

Po vieną antrinį atvejį nustatyta Raseinių kultūros centro (iš viso keturi atvejai) ir Raseinių savivaldybės (iš viso 46 atvejai) židiniuose.

Septyni nauji atvejai siejami su Kauno vyriausiojo policijos komisariato protrūkiu, vienas iš jų – antrinis. Iš viso šiame židinyje patvirtinta 11 atvejų.

Su protrūkiu Erudito licėjuje siejami trys atvejai. Iš viso čia užsikrėtė 15 žmonių.

Du atvejai nustatyti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų akių ligų dienos chirurgijos centro darbuotojams.

Kaune vienas antrinis atvejis nustatytas statybos darbus vykdančios įmonės protrūkyje. Šiuo metu čia serga trys žmonės.

Šiaulių apskrityje 16 atvejų yra siejami su Radviliškio ligoninės protrūkiu. Iš viso čia užsikrėtė 155 asmenys.

Trys antriniai atvejai yra susiję su Šiaulių Respublikine ligonine, iš viso – 56.

Du nauji atvejai siejami su protrūkiu Kuršėnų ligoninėje, iš viso – aštuoni. Be to, dar penki žmonės susirgo Kelmės pieninės židinyje. Su šiuo protrūkiu jau siejamas 21 atvejis.

Du antriniai atvejai registruoti Šiaulių GMP protrūkyje, su kuriuo iš viso siejami aštuoni susirgimai.

Vilniaus apskrityje trys antriniai atvejai patvirtinti ansamblio „Lietuva“ protrūkyje. Šiame protrūkyje jau užfiksuoti 39 atvejai.

Keturi nauji susirgimai nustatyti šokių studijos „Šokio harmonija“ židinyje. Iš jų trys atvejai taip pat siejami su protrūkiu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente. Su šokio studija sieja 13 susirgimų.

Trys nauji atvejai nustatyti pučiamųjų orkestre „Trimitas“.

Du nauji susirgimai Vilniuje yra siejami su protrūkiu tarp ledo ritulininkų. Be to, keturi atvejai šiame protrūkyje yra patvirtinti ir Klaipėdos apskrityje. Iš viso su šiuo židiniu siejama 11 atvejų.

Taip pat Klaipėdos apskrityje vienas atvejis siejamas su reabilitacijos centro-viešbučio „Palangos Linas“ protrūkiu.

Alytaus apskrityje keturi susirgimai patvirtinti Druskininkų savivaldybės darbuotojams. Iš viso šiame protrūkyje nustatyti šeši atvejai.

Praėjusią parą nuo koronaviruso mirė Respublikinės Panevėžio ligoninės pacientas iš Utenos apskrities. NVSC teigimu, jis priklausė rizikos grupei dėl amžiaus ir kitų susirgimų.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, iš viso užsikrėtė 144 asmenys, iš jų 95 siejami su židiniais.

Be to, kol kas 24 žmonių užsikrėtimo aplinkybių NVSC specialistams kol kas nustatyti nepavyko.

Ligoninėse dėl koronaviruso gydomi 135 žmonės, aštuoni iš jų – reanimacijoje

Šalies ligoninėse nuo koronaviruso šiuo metu gydomi 135 žmonės, aštuoni iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

Apie tai penktadienį BNS informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Justina Petravičienė.

Jos teigimu, dirbtinė plaučių ventiliacija taikoma keturiems žmonėms, su deguonies kaukėmis gydomi 42 asmenys.

Šiaulių regionas įtrauktas į Vokietijos paveiktų vietų sąrašą

Vokietijos Sveikatos ministerija įtraukė Šiaulių regioną į koronaviruso paveiktų vietų sąrašą, atsižvelgdama į padidėjusį susirgimų skaičių šiame regione.

Kiti Lietuvos regionai į rizikingų vietų sąrašą nėra įtraukti, tad izoliacija ir kitos viruso valdymo priemonės nebus taikomos.

Pagal Vokietijoje nustatytą tvarką, žmogus, atvykęs iš Šiaulių regiono, turės registruotis vietos sveikatos institucijoje ir izoliuotis 14 dienų pagal atskirose Vokietijos žemėse nustatytą tvarką.

Sveikatos apsaugos ministerija parengė rekomendacijas gydymo įstaigoms

Atsižvelgdama į epidemiologinę situaciją šalyje ir padidintą riziką medicinos darbuotojams užsikrėsti koronaviruso infekcija, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paskelbė rekomendacijas gydymo įstaigoms dėl asmeninės apsaugos ir medicinos priemonių (prietaisų) rezervo sudarymo.

Nepertraukiamos veiklos užtikrinimui gydymo įstaigoms rekomenduojama sukaupti ir laikyti apsaugos priemonių atsargas ne trumpesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui.

Nacionalinis visuomenės centras davė nurodymą išsitirti 283 Raseinių gyventojams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) trečiadienį išsitirti dėl koronaviruso infekcijos  nurodė 283 Raseinių miesto ir rajono gyventojams, turėjusiems tiek didelės rizikos, tiek mažos rizikos sąlytį.

Visi šie asmenys registruojami tyrimui mobiliame punkte.

Atlikus epidemiologinę diagnostiką, nustatyta, kad 29 žmonės turėjo didelės rizikos sąlytį šeimose. Tai reiškia, kad koronavirusas patvirtintas jų artimiesiems.

SAM pateikė paaiškinimą, kada asmuo laikomas pasveikusiu

Sulaukus klausimų dėl išgijimo nuo koronaviruso, SAM informuoja, kada šalies gyventojai, kuriems buvo diagnozuotas koronavirusas, laikomi pasveikusiais.

Žmogus laikomas pasveikusiu, kai du kartus iš eilės ne trumpesniu kaip 24 val. intervalu buvo paimti tepinėliai iš nosiaryklės ir nei vienu atveju infekcija nebuvo aptikta.

Pirmas tepinėlis pacientui gali būti imamas tik praėjus 14 dienų nuo koronaviruso diagnozavimo dienos.

Tais atvejais, kai pacientas karščiuoja, tepinėlis gali būti imamas ne anksčiau kaip po 3 dienų pasibaigus karščiavimui.

Atnaujinta registracija į mobiliuosius punktus

Trečiadienį vakare laikinai sustabdyta registracija į mobiliuosius punktus, kuriuose atliekami tyrimai dėl koronaviruso, nuo ketvirtadienio ryto tęsiama įprasta tvarka, sako Karštosios koronaviruso linijos atstovė.

„Šiandien nuo aštuonių ryto planuojame dirbti tokiais pačiais terminais, kaip ir būdavo visą laiką“, – ketvirtadienio rytą LRT radijui sakė Karštosios linijos atstovė Irina Belukhina.

Koroanvirusas plinta policijoje

Koronavirusu šiuo metu yra užsikrėtę per 30 policijos pareigūnų, dar apie 80 yra saviizoliacijoje, sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Blogiausia situacija yra Šiaulių apskrityje ir Raseiniuose konkrečiai (…) Šiaip bendrai policijoje yra apie 80 pareigūnų, kurie yra saviizoliacijoje ir trisdešimt keli, kurie serga koronavirusu“, – ketvirtadienį LRT radijui sakė ministrė.

R. Tamašunienės teigimu, tam, kad būtų išvengiama viruso plitimo, imtasi papildomų priemonių, sudaromi budinčiųjų pareigūnų grafikai, mažinamas tarpusavio kontaktų skaičius.

Šaltinis: lrytas.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e