KOŠMARAS: Nelegalai parodė savo tikrąjį veidą

Naujausios žinios

Kai pirmieji nelegalai kirto Lietuvos sieną, visuomenę buvo bandoma įtikinti, kad tai – tiesiog nelaimingi, nuo karo bėgantys ir saugumo ieškantys asmenys. Tą patį „Vakaro žinių” žurnalistui teigė ir Baltarusijos pasienio užkardoje buvę irakiečiai. Praėjo tik savaitė ir nelegalai parodė savo tikrąjį veidą.

Nepaisant politikų su Vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite priešakyje, teigimu, kad apgyvendinti dideles grupes nelegalų miestelių centruose yra visiškai saugu, o vietos gyventojų ramybe turėtų užtikrinti papildomos policijos pajėgos, netruko paaiškėti, kad taip nėra.

Tiksliau, didelės policijos pajėgos į Dieveniškes buvo nusiųstos dar praėjusį penktadienį, tačiau ne tam, kad gintų Lietuvos gyventojus, o kad, esant reikalui, padėtų miestelyje įkurti 500 nelegalų. Kol kas šis planas nepavyko, bet valdantieji, tikėtina, jį dar puoselėja.

O štai tokio pat teisėsaugos desanto, pirmadienį vykstančio į Alytaus rajone esančią Verebiejų gyvenvietę pastebėti neteko, nors čia gausesnės policijos pareigos yra ypač reikalingos. Reikalas tas, kad keli sulaikyti ir buvusios mokyklos patalpose apgyvendinti nelegalai iš Irako, reikalaudami sau daugiau teisių, nusprendė nebepriimti jiems nemokamai tiekiamo maisto. Maisto jie neleido perduoti ir kartu gyvenantiems vaikams.

Kaip taikliai pastebėjo socialiniame tinkle įkelto vaizdo įrašo autorius, „nelegalai afrikiečiai ir musulmonai jau nebesišlapina į maisto indus. Tiesiog per tvorą išmeta, jiems atnešta maistą, varto stalus, kelia neramumus”.

Pasak Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Virgilijaus Pranskevičiaus, pastate, kuriame apgyvendinti nelegalai, jau užsikimšusi kanalizacija, tačiau tvarkyti jos niekas nesiveržia, nes tai nėra saugu.

Komentuodamas situaciją Verebiejuose, kitas socialinių tinklų vartotojas atkreipė dėmesį į tai, kad nelegalų Lietuvoje dar tik 2 500, o jau prasideda neramumai ir retoriškai teiravosi, kas bus, kai jų bus keleriopai daugiau. Liūdna, tačiau taip tikrai nutiks, nes akivaizdu, kad dabartinė šalies Vyriausybė operatyviai reaguoti į problemą nesugeba….

Šaltinis: respublika.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e