Lietuva grįžta Prie privalomo Kaukių Devėjimo

Naujausios žinios

Pirmadienį posėdžiavęs COVID-19 komitetas nusprendė siūlyti trečiadienį Vyriausybei priimti sprendimą dėl privalomo kaukių dėvėjimo uždarose viešose vietose – viešajame transporte, parduotuvėse, galbūt, kavinėse.

„Mes matome, kad tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, susirgimų skaičius deja didėja. Siekdami apsaugoti Lietuvos žmones nuo pavojingo viruso, siekdami nesuardyti ekonomikos, siekdami, kad mūsų žmonės neprarastų darbo vietų, siūlysime trečiadienio posėdyje pataisyti nutarimą, ir įvesti keletą papildomų nedidelių reikalavimų viešose uždarose vietose dėvėti kaukes, ir laikytis kitų saugos reikalavimų – atstumų vienas nuo kito.

Tikimės, kad tuomet susirgimų skaičius Lietuvoje nedidės“, – po posėdžio sakė sveikatos apsaugos ministrą pavaduojantis teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Ministras patikslino, kad nurodymas dėvėti kaukes bus privalomo pobūdžio. Kol kas bus siūloma dėvėti kaukes tik uždarose patalpose – viešajame transporte, prekybos centruose, parduotuvėse, kur yra didesnis žmonių kiekis, galbūt ir kavinėse.

„Mes matome tendenciją – susirgimų skaičius didėja tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungos šalyse, tiek kitose pasaulio šalyse, todėl nėra reikalo laukti. Bet trečiadienio posėdyje bus diskutuojama ir dar dėl vieno papildomo kriterijaus, kada reikia dėvėti kaukes, įvedimo.

Kalbu apie tai, kai nenustatytas susirgimo šaltinis. (…) Jeigu tokių atvejų Lietuvoje daugės, ir pasieks tam tikrą ribą, (…) tuomet būtų privalomai įvestas kaukių dėvėjimas“, – sakė E. Jankevičius.

Sprendimas bus priiminėjamas trečiadienį. Pasak ministro, jis įsigalios arba jau tą patį trečiadienį, arba nuo ketvirtadienio.

Keisis tvarka dėl patekimo pas gydytojus

Pasak ministro, per posėdį kalbėta ne tik apie kaukių dėvėjimą.

„Mes matome, kad mums reikia didinti sveikatos paslaugų prieinamumą savivaldybėse. Buvo priimti labai teigiami ir geri sprendimai pavasarį, bet mes matome, kad pacientai labai nori patekti pas gydytoją, ir tam tikromis aplinkybėmis paslaugų teikimas stringa.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Todėl mes Vyriausybės posėdyje keisime nutarimą, ir nebebus prioritetas teikiamas nuotolinei konsultacijai.

Žmonės galės patekti į įstaigą greičiau. Tik antrinė ir vėlesnė konsultacija galės vykti nuotoliniu būdu“, – sakė E. Jankevičius.

COVID-19 komiteto nariai tikisi, kad tas nuims įtampas savivaldybėse, ir žmonės paprasčiau pateks pas gydytojus.

Pasak ministro, taip pat planuojama peržiūrėti reikalavimus įstaigoms dėl infekcijų kontrolėms.

Ilgesnį laiką tarp pacientų vizitų siūloma įpareigoti palikti tik tarp karščiuojančių pacientų.

Sergamumo rodiklis išaugo

Penktadienio duomenimis, Lietuvos sergamumo rodiklis 3,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

„Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad jau bent aštuonias dienas turėjome tą sergamumo rodiklį už keturiolika dienų, kuris yra didesnis nei 3 atvejai, ir šios dienos duomenimis jis jau siekia 4,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų per keturiolika dienų“, – sakė Lietuvos vyriausioji epidemiologė Loreta Ašoklienė.

Situacija kaimyninėje Lenkijoje kol kas ypatingo nerimo nekelia. Penktadienio duomenimis, šioje šalyje sergamumo rodiklis buvo šiek tiek daugiau negu 12 atvejų 100 tūkst. gyventojų per keturiolika dienų.

„Pažiūrėjus į Lenkijos kreivę nėra taip, kad ji būtų (…) staigiai kylanti. Ji yra pakankamai pastovi, todėl prognozuoti, kad artimiausiu metu ji gali perkopti 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų, rizikinga. Panašu, kad jie stabiliai laikosi 11, 12, 13 atvejų 100 tūkst. gyventojų ribose“, – sakė L. Ašoklienė.

Šalies vyriausioji epidemiologė taip pat priminė, kad nuo penktadienio COVID-19 paveiktų šalių sąrašas išsiplėtė. Dabar paveiktomis šalimis laikomos tos, kuriose sergamumo rodiklis yra pasiekęs 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Į tokių šalių sąrašą jau pakliūna vienuolika šalių.

„Pagal sergamumo rodiklius prie to sąrašo artėja Jungtinė Karalystė, Prancūzija, Slovėnija, Lenkija, kur sergamumo rodikliai jau yra virš 10 atvejų 100 tūkst. gyventojų“, – sakė L. Ašoklienė.


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e