Lietuvoje sparčiai plinta gripas: mirė jau 6 žmonės

Naujausios žinios
Atvežami pirmieji pacientai (nuotr. stop kadras)

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) praneša, kad Lietuvoje bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis per savaitę padidėjo nuo 77,0 iki 79,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Lietuvoje kovo 2–8 d. daugiausiai sergančiųjų užregistruota Alytaus apskrityje, mažiausiai – Tauragės.

Gripu praėjusią savaitę susirgo 1531 Lietuvos gyventojas, prieš savaitę – 1494.  Pirmąją kalendorinio pavasario savaitę šalies ligoninėse dėl gripo buvo paguldyti 125 asmenys, tarp jų 81 vaikas. Intensyvios terapijos skyriuje buvo gydomi 6 asmenys, tarp jų 1 vaikas.

Šį gripo sezoną (2019–2020 m.)  dėl gripo ir jo sukeltų komplikacijų mirė 6 asmenys.

Sergamumas gripu padidėjo

Gripo sezono metu NVSC specialistai pataria laikytis šių profilaktikos priemonių:

Kosėdami ar čiaudėdami  užsidenkite burną ir nosį servetėle, jei jos neturite – uždenkite burną alkūne, o ne savo rankomis.

Kruopščiai plaukite rankas su muilu ir vandeniu muiluodami jas 20–40 sekundžių arba naudokite rankų dezinfekcijos priemones alkoholio pagrindu.

Stenkitės neliesti akių, nosies ir burnos.

Dažnai vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas, ypač ten, kur lankosi daugiau žmonių.

Venkite kontakto su sergančiaisiais.

Pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), nedelskite ir kreipkitės į savo šeimos gydytoją.

Šaltinis


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e