Mažeikių rajono savivaldybė sukelta ant kojų: nerimą kelia apie 30 iš Šiaurės Italijos parvykusių darbininkų

Naujausios žinios
Medicininė kaukė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė Lina Rimkienė tv3.lt pasakojo, kad antradienį parvažiavo apie 30 Šiaurės Italijos regione ilgą laiką dirbusių mažeikiškių. Vicemerė nusprendė tokią informaciją patikrinti ir sužinoti, ar tie asmenys save izoliavo, kaip jie jaučiasi, tačiau įmonės vadovybė apie šiuos asmenis nieko neatskleidžia.

„Mūsų žiniomis, antradienį į Mažeikius parvažiavo apie 30 Italijos Šiaurės regione ilgą laiką dirbusių mažeikiškių. Mums žinomi darbuotojai slepia įmonės duomenis. Nėra žinių ar visi grįžę yra užpildę anketas ir tinkamai užsiregistravę stebėsenai.

Kreipiausi į kelis asmenis, jie man įvardijo tos pačios įmonės pavadinimą, kuri turi darbo sutartis su Italija. Paskambinau įmonės vadovui. Jis stipriai susinervino ir atsakė, kad Mažeikiuose grįžusių nėra nei vieno. Buvo baisus nepasitenkinimas iš vadovo, kad paskambinau per šventę, kad nepateikiu pažymėjimo.

Aš jo atsiprašiau jo, jei ne čia pateikiau. Pasakiau, kad turiu patikrinti informaciją. Iškart buvo pereita į puolimą. Jis du kartus pakartojo, kad Mažeikiuose nėra nei vieno. Tačiau iš mūsų šaltinių panašu, kad jų yra nemažai. Jis man aiškino, kad patys žmonės turi anketas pildyti ir save izoliuoti. Bet jei jie neizoliuos savęs? Ką reiškia patys sau nusistatyti?

Man pasirodė, kad bent šita įmonė visiškai nesuinteresuota užkardyti viruso plitimo. Susidarė labai atsainus požiūris į aplinkinių sveikatą ir galimą viruso išplitimą.

Tai didžiulė problema – ne žaidimas ir matome iki ko Italija priėjo“, – tv3.lt kalbėjo vicemerė.

Mažeikių rajono savivaldybės vicemerė kol kas įmonės pavadinimo sakė negalinti atskleisti.

„Tai Mažeikiuose registruota įmonė, kuri dirba seniai. Daugiausiai ji dirba su užsienio valstybėmis, tarp jų ir Italija. Mane labai stipriai nustebino įmonės vadovo pozicija, nes tai labai rimta įmonė.

Tačiau tas jo susinervinimas man sukėlė labai daug pagrįstų abejonių ir papildomų klausimų. Todėl nusprendžiau įspėti ir kitus Mažeikių gyventojus, kad saugotųsi ir patys“, – teigė pašnekovė.

Ketvirtadienį ryte Mažeikių rajono savivaldybėje numatytas pasitarimas dėl šio atvejo.

„Mes manome, kad tai yra labai rimta. Manome, kad tie žmonės turi būti suregistruoti ir jie turi būti žinomi, turi būti stebimi. Todėl aiškinsimės tą atvejį, o jei prireiks, kreipsimės ir į policiją.

Jei ta įmonės slėps nuo mūsų informaciją, neteiks jos ir nedalyvaus problemos sprendime dalykiškai, tai tuoj pat kreipsimės į policiją ar prokuratūrą. Tegul jie nustato, ar jie yra stebimi, gal užsikrėtę ir viskas bus pagal tai, kaip rekomenduoja specialistai“, – sakė vicemerė.

Vicemerė L. Rimkienė kreipėsi ir į gyventojus: „Reikalinga visų jūsų pagalba – jei žinote, kad iš Italijos grįžo ten dirbęs jūsų pažįstamas asmuo ir nesilaiko vyriausybės rekomendacijų – nėra užsiregistravęs, nesilaiko karantino, blogai pasijutęs nesikreipia 112 – praneškite nurodytu telefonu apie tai patys arba rašykite asmenine žinute.

Situacija Lietuvoje darosi grėsminga. Visi šiuo metu koronaviruso nustatyti atvejai – grįžusių iš Italijos. Saugokitės patys ir saugokite savo artimuosius.

Jei patys esate grįžę iš Italijos – registruokitės ir laikykitės karantino. Jei blogai pasijutote, tai jokiu būdu neikite į polikliniką ar ligoninę. Skambinkite 112! Jus paims iš namų“, – perspėjo vicemerė.

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

Šaltinis


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e