Mirė tą pačią dieną, kai pasiskiepijo

Naujausios žinios

Lietuvoje nuo koronaviruso pasiskiepyti ryžosi dar tik pusė gyventojų. Valdžia grasinimais ketina priversti skiepytis ir kitus. Tačiau iki šiol neaišku, koks gali būti ilgalaikis skiepų poveikis sveikatai. Neskelbiama ir kiek žmonių po skiepų mirė. Neseniai Jungtinėje Karalystėje užgeso jauno lietuvio Tomo gyvybė. Savo namuose vyras mirė grįžęs po vakcinacijos nuo koronaviruso. Mirties priežasties medikai nenustatė, todėl artimieji svarsto, ar Tomas dar būtų gyvas, jeigu nebūtų pasiskiepijęs.

Pirmieji atvejai, kai po skiepo nuo koronaviruso mirė keli žmonės, Lietuvoje fiksuoti dar metų pradžioje. Tiesa, valdžios institucijos vieningai tikina, kad mirtys su skiepu nesiejamos. Tad oficialiai nėra žmonių, kurie mirė dėl skiepo. Oficialiai ir vos 41-erių lietuvos pilietis Tomas Tamašauskas Jungtinėje Karalystėje mirė ne nuo skiepo. Jauno vyro mirties liudijime mirties priežasties laukelyje – tuščia.

Mirties priežasties nėra

Tik sekmadienį Lietuvoje buvo surengtos Tomo laidotuvės, nors mirtis jį ištiko prieš kelias savaites. Apie devynerius metus Tomas gyveno ir dirbo Mančesteryje. Tą lemtingą dieną vyras turėjo laisvadienį, kadangi ėjo vakcinuotis nuo koronaviruso. Tomą po trijų dienų namuose rado jo vadovė, sunerimusi, kad šis nepasirodė darbe. Ji iškvietė buto savininkus, kurie atrakino duris, tačiau Tomui jau nebuvo galima padėti. Artimieji mano, kad greičiausiai Tomas mirė tą patį vakarą po vakcinacijos. Galbūt praėjus 7-9 valandoms po skiepo, nes į artimųjų skambučius neatsakė, tą patį vakarą neatrašė ir į kaimyno žinutes.

Tomas mirė taip ir nespėjęs sukurti šeimos, susilaukti vaikų. Gedintys giminaičiai buvo šokiruoti pamatę jo mirties liudijimą. Laukelyje, kur turėtų būti įrašyta mirties priežastis, – tuščia. Pamatęs tokį dokumentą, Tomo vyresnysis brolis Gvidas nuoskaudą išreiškė socialiniame tinkle. „Jis buvo jūsų brolis, kovos brolis, mano kraujo brolis. Jis žuvo nuo nematomo priešo paleistos klastingos, Lietuvą išdavusių šiukšlių, parsidavusių už kruvinus eurus bei lietuvių genocidą, sukuriant šalyje dirbtiną Tautos išnaikinimą, eutanazinės kulkos”, – rašė jis, pasidalinęs brolio mirties liudijimo kopija. Po šito jis sulaukė priešiškų komentarų ir žinučių, kuriose buvo išvadintas „antivakseriu”.

Su „Vakaro žiniomis” pabendrauti sutikusi Tomo sesuo Sigita sako, kad brolio mirtis šeimai buvo labai netikėta. Ji svarsto, galbūt, jeigu ne skiepas nuo koronaviruso – brolis vis dar būtų gyvas ir sveikas. „Dalinamės šia informacija, nes norime įspėti kitus žmones ir parodyti, ką galbūt gali padaryti mums brukami skiepai. Žmonės turėtų žinoti, kas vyksta pasaulyje”, – sakė Sigita.

Planavo grįžti į Lietuvą

Ji sutiko papasakoti apie šiuo metu Jungtinėje Karalystėje vykdomą ikiteisminį tyrimą, kurio metu bus siekiama išsiaiškinti, kodėl medikai taip ir nesugebėjo nustatyti Tomo mirties priežasties. Brolio gedinti moteris pasakoja, kad Tomas nesiskundė sveikata, neturėjo lėtinių ligų, dėl kurių jį būtų galėjusi ištikti staigi mirtis. „Gerdavo tik vaistus nuo kraujospūdžio. Galėjo pasireikšti ir alerginė reakcija po skiepo. Tomas buvo rastas kraujo klane. Galbūt susidarė koks krešulys. Dabar galime tik spėlioti, kas nutiko, nes ekspertizės metu nebuvo nustatyta mirties priežastis.

Mums buvo aiškinta, kad Anglijoje tai normalu – dažnai nenustatoma mirties priežastis. Anglijoje visas šias tris savaites skambinau visiems ekspertams, kuriuos tik galėjau surasti. Ieškojau, kas galėtų privačiai atlikti antrą ekspertizę mirties priežasčiai nustatyti. Vos tik specialistai išgirsdavo, kad žmogus mirė tą pačią dieną po skiepo, atkirsdavo, kad neturi laiko priimti užsakymo”, – pasakojo Tomo sesuo.

Sigita sako, jog šioje istorijoje skaudžiausia tai, jog devynerius metus užsienyje pragyvenęs brolis planavo grįžti gyventi į Lietuvą. Skiepas turėjo būti bilietas lengvesniam grįžimui, tačiau atnešė ne naują pradžią, o mirtį. „Jis skiepijosi tam, kad galėtų lengviau grįžti į Lietuvą ir grįžus jam nereikėtų karantinuotis. Nesimatėm pusantrų metų, čia jau ieškojome jam darbo, laukėme grįžtant. Tomo kaimynas skiepijosi „AstraZeneca” vakcina. Manau, kad ir brolis skiepijosi ta pačia vakcina. Tačiau tikimės, kad daugiau informacijos paaiškės, kai baigsis visi tyrimai. Nors nenustebčiau, jeigu būtų oficialiai nustatyta, kad skiepas su mirtimi nesusijęs. Manau, tokių žmonių yra daugiau, tik niekas to neviešina, apie tai nekalba. Paskelbiama, jog sustojo širdis, gal kokia liga pražudė ar kita priežastis. Bet jeigu žmogus nebūtų pasiskiepijęs, ar jis vis tiek būtų miręs? Iki šiol neskelbiama, kiek žmonių mirė, kurie buvo paskiepyti”, – svarsto Sigita.


Patogiausias būdas sužinoti ir pamatyti daugiau turinio - sekti mūsų „Facebook“ puslapį


Dvi netektys per tris mėnesius

Tomo gedintys artimieji nė neslepia, kad valdžios nuolat girdima skiepų propaganda juos pykdo. Jokie valdžios sprendimai nepriverstų šių žmonių skiepytis. Dar daugiau – prieš kelis mėnesius Sigita su broliais neteko mamos, kuri mirė Kauno medikų rankose. „Kiekvienas žmogus turi turėti teisę apsispręsti, skiepytis ar ne. Aš tikiu, kad tas virusas yra, bet nemanau, kad nuo jo miršta tiek žmonių, kiek mums skelbiama.

Neseniai mūsų mama mirė ne nuo ligos, o buvo nugydyta. Tiksliau, gydytojai dirbo savo darbą, bet ji nebuvo slaugoma, nebuvo net kam pamaitinti. Atvežėme maistą, bet paaiškėjo, kad personalas beveik neužeina pas ligonius. Mama norėjo, kad paskambinčiau į ligoninę ir paprašyčiau, jog personalas jai atneštų maisto. Už tai buvau apšaukta, kodėl atvežėm maisto, jeigu jie neturi, kas jį sumaitintų. Greitai mama ėmė silpti ir galiausiai iškeliavo.

Kai mama mirė, mums buvo grąžintas visas mamai vežtas maistas. Vadinasi, slaugės maisto jai nedavė, todėl mama telefonu vis kartodavo, kad yra alkana.

Per tris mėnesius palaidojome du brangiausius mums žmones. Tai yra nepakeliama. Matant, kas darosi ir kaip kovojama su šia pandemija, imu manyti, kad tos priemonės mus visus pribaigs. Nebijau pasakyti, jog mes esame prieš skiepus ir tai, kas vyksta. Neįsivaizduoju, kaip reikėtų gyventi mano sūnui, jeigu pasiskiepyčiau ir mirčiau?” – susigraudinusi kalbėjo Sigita.

Šaltinis: respublika.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e