Mirusiuosius nuo koronaviruso tiriantis vokiečių profesorius pateikė netikėtą išvadą

Naujausios žinios

Vokiečių profesorius Klausas Püschelis, Hamburgo teismo medicinos vyriausiasis gydytojas, atlieka mirusiųjų nuo COVID-19 viruso obdukcijas. Jo teigimu, visos jo iki šiol ištirtos viruso aukos sirgo sudėtingomis ligomis, tad traktuoti, jog virusas pareikalavo jų gyvybių esą nėra visiškai teisinga. Pasak profesorius, koronavirusas tebuvo paskutinis lašas.

„Šis virusas smarkiai pakeitė mūsų visų gyvenimą. Ir tai nulemia ne tiek pavojus, kurį kelia virusas. Astronominė žala ekonomikai, kuri kyla dabar, yra nepalyginamai didesnė už pavojų, kurį kelia virusas. Aš esu įsitikinęs, kad mirštamumas nuo koronaviruso bendrame metų mirštamumo kontekste nelabai išsiskirtų“, – vokiečių portalui focus.de sakė K. Püschelis.

Profesorius su savo bendradarbiais dabar atlieka mirusiųjų nuo koronaviruso panatominius tyrimus.

„Mes norime pasimokyti iš mirusiųjų, kad galėtume padėti gyviesiems. Mes bandome suprasti, nuo ko iš tikrųjų mirė visos tos COVID-19 aukos, kad gautume žinių, kaip reikia gydyti susirgusius žmones. Mes atliekame tikslius tyrimus ir žiūrime, kaip virusas pažeidė širdį, plaučius ar kitus vidaus organus“, – aiškino profesorius.

Mokslininkai jau padarė pirmąsias išvadas, kurios skamba labai netikėtai: iki šiol Hamburge nuo viruso nemirė nė vienas juo susirgęs žmogus. Profesoriaus nuomone, visi viruso aukoms priskiriami žmonės mirė nuo jau turėtų ligų, o visą pasaulį parklupdžiusi liga jų sveikatos istorijoje tebuvo paskutinis lašas.

„Visi, kuriuos mes iki šiol ištyrėme, sirgo vėžiu, lėtine plaučių liga, buvo stipriai rūkantys, turėjo didelį antsvorį, sirgo diabetu arba širdies ir kraujagyslių ligomis“, – sako profesorius.

Hamburge nuo COVID-19 viruso mirė ir pirmoji šimtametė. Ar tai irgi buvo paskutinis lašas? „Taip, pats paskutinis“, – pabrėžia profesorius.

K. Püschelis nori nuraminti žmones: „Dėl per stipraus susikoncentravimo į mažą neigiamų baigčių dalį, stiprėja baimė, kuri labai išvargina“, – sako profesorius.

Šiame regione, anot jo, nereikia bijoti mirties dėl epidemijos. „COVID-19 yra tik išimtinais atvejais mirtina liga, dažniausiai tai būna nepavojinga virusinė infekcija.“

Pasaulis pametė galvą dėl to, kad virusas labai sparčiai plinta, nes nėra imuninės apsaugos. „Bet Vokietijos situacija geresnė nei Italijos. Mes turime gerą sveikatos apsaugos sistemą. Ir aš esu įsitikinęs, kad pavyks pandemiją suvaldyti“, – teigia teismo medicinos ekspertas.

Ar politinė reakcija į COVID-19 epidemiją buvo netinkama? Profesorius K. Püschelis taip atsako į šį portalo Focus.de klausimą: „Džiaugiuosi, kad man nereikia priimti politinių sprendimų. Bet kaip gydytojas sakau, kad aš jų vietoje priimčiau kitus sprendimus.“


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e