Naujas koronaviruso „rekordas“ Lietuvoje – serga didžiausias skaičius. Kas laukia mūsų toliau?

Naujausios žinios

Lietuvoje per antradienį buvo patvirtinti 32 nauji koronaviruso atvejai, iš viso šiuo metu Lietuvoje šia infekcija serga 1056 asmenys. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorius Mindaugas Stankūnas pranešė, kad tai yra didžiausias sergančiųjų skaičius Lietuvoje nuo pat pandemijos pradžios.

„1056 aktyvūs COVID–19 atvejai Lietuvoje. Tai yra kol kas didžiausias sergančiųjų skaičius mūsų šalyje. Priminsiu, kad iki šios dienos aktyvių atvejų arba sergančiųjų „rekordas“ buvo pasiektas balandžio 20 dieną, kai turėjome 1048 atvejus“, – feisbuke trečiadienį rašė M. Stankūnas.

LSMU profesorius prieš keletą dienų pastebėjo, kad naujų koronavirusų susirgimų kreivė plokštėja.

„Pirmojo COVID-19 piko metu buvo jau kalambūru tapęs posakis „kreivė plokštėja“. Atrodo, kad paskutinėmis rugpjūčio dienomis pašėlusiu greičiu augęs koronaviruso infekcijos atvejų skaičius Lietuvoje bus „sulėtinęs apsukas“, – socialiniame tinkle rašė profesorius.

Delfi primena, kad per praėjusią parą patvirtinti 32 nauji koronaviruso atvejai, bendras susirgimų skaičius Lietuvoje siekia 3163, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasveikusiais laikomi 2008 sirgusieji.

Izoliacijoje šiuo metu yra 6867 asmenys.

Nuo koronaviruso mirė iš viso 86 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 sirgusiųjų.

Nuo birželio mėnesio Lietuvoje registruota 214 įvežtinių atvejų.

Per praėjusią parą laboratorijose ištirta 5303 ėminiai, bendras ištirtų ėminių skaičius siekia 676,6 tūkstančius.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 32 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. 14 iš jų registruota Vilniaus, 7 Klaipėdos, 6 Kauno, 3 Šiaulių, po 1 – Alytaus ir Tauragės apskrityse.

Po kontakto su sergančiaisiais, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 27 žmonės. 3 asmenų užsikrėtimo aplinkybių specialistams nustatyti nepavyko. Be to, per praėjusią parą registruoti 2 įvežtiniai atvejai.

Įvežtiniai atvejai – iš Ukrainos ir Prancūzijos. 1-asis įvežtinis atvejis registruotas Klaipėdos apskrityje. Koronavirusas patvirtintas asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Prancūzijos. Tuo metu, Šiaulių apskrityje koronavirusas patvirtintas žmogui, į Lietuvą parvykusiam iš Ukrainos.

2 praėjusią parą patvirtini koronaviruso atvejai siejami su židiniu Šiauliuose veikiančioje siuvimo įmonėje. Infekcija patvirtina vienam darbuotojui ir vienam susijusiam asmeniui. Iš viso su šiuo protrūkiu dabar siejama 15 koronaviruso atvejų.

4 nauji koronaviruso atvejai siejami su židiniu viename odontologijos kabinete Klaipėdos apskrityje, Gargžduose. Vienas iš šių asmenų, kaip jau skelbta antradienį, lanko lopšelį-darželį „Gintarėlis”. Darželyje jis paskutinį kartą buvo rugsėjo 2 d. Nustatyti 24 didelės rizikos sąlytį turėję asmenys. 3 Vilniaus apskrityje patvirtini koronaviruso atvejai siejami su vienu susibūrimu Trakuose, kur dalyvavo COVID-19 sergantis asmuo. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami 4 atvejai.

2 antradienį patvirtinti koronviruso atvejai siejami su asmenine švente Trakų rajone. Vertinama, jog su protrūkiu šiuo metu iš viso siejama 12 susirgimų.

Dar 1 atvejis, nustatytas Vilniaus apskrityje, siejamas su rugpjūčio 15-16 d. Prienų rajone vykusiu „PravalFestu”. Antradienį COVID-19 patvirtinta šio renginio dalyviui. Iš viso su šiuo renginiu dabar siejama 20 atvejų.

1 atvejis, nustatytas Tauragės apskrityje, yra siejamas su protrūkiu viename iš kariuomenės dalinių. Iš viso su šiuo židiniu siejami 36 susirgimai, įskaitant patvirtintą praėjusią parą.

Dar 1 naujas koronaviruso atvejis siejamas su židiniu „Klaipėdos energijoje”. Asmuo nėra darbuotojas. Vertinama, jog su protrūkiu šiuo metu yra susiję 4 COVID-19 atvejai.

Taip pat Kauno apskrityje koronavirusas patvirtintas dviem asmenims, dirbantiems LSMU Kauno ligoninėje. Asmenys yra sveikatos priežiūros specialistai. Be to, Vilniaus apskrityje patvirtinti 2 atvejai, dabartiniu vertinimu, siejami su rugpjūčio mėnesį Palangoje vykusiomis veteranų krepšinio varžybomis. Vertinama, kad šiuo metu yra susiję 3 atvejai. Dar 9 asmenys, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, tačiau šie atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, nepriskiriami infekcijos židiniams. 3 asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios. Epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė 3 asmenys (2 Vilniaus, 1 Klaipėdos apskrityse). Kaip jau skelbta antradienį, vienas iš šių asmenų yra vaikas, lankantis Klaipėdos „Versmės” progimnazija. Nustatyta, kad didelės rizikos sąlytį turėjo 30 bendraklasių.

NVSC informuoja, kad Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinti 3163 COVID-19 ligos atvejai, tebeserga 1056 asmenys, 2008 – pasveiko.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e