Norvegai siūlo neskubėti skiepyti nuo COVID-19. Kodėl?

Naujausios žinios

Norvegai pranešė, kad skiepyti nuo COVID-19 labai senus ir nepagydomai sergančius žmones gali būti pernelyg rizikinga, kuomet 23 žmonės mirė, pakankamai greitai po to, kai buvo paskiepyti pirmąja skiepų doze, rašo „Bloomberg“.

Iš šių mirusiųjų asmenų 13-ai buvo atlikta autopsija, kurios rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad įprasti šalutiniai poveikiai seniems, silpniems žmonėms galėjo sukelti sunkias reakcijas, paskelbė Norvegijos vaistų agentūra.

„Patiems pažeidžiamiausiems net palyginti švelnūs vakcinos sukelti šalutiniai poveikiai gali turėti rimtų pasekmių, – informavo Norvegijos visuomenės sveikatos institutas. – Tiems, kuriems ir taip tikėtina labai trumpa gyvenimo trukmė, vakcinos nauda gali būti maža arba nereikšminga“.

Norvegijoje kol kas bent viena doze paskiepyta apie 33 tūkst. žmonių, pirmenybę teikiant tiems, kuriems susidūrimas su virusu keltų didžiausią riziką, įskaitant pagyvenusius. Dauguma įskiepytų dozių yra „BioNTech“ ir „Pfizer“. Taip pat pradėjo būti leidžiama „Moderna“ vakcina.

Šaltinis: delfi.lt


TikrojiLietuva.net

Komentarai

Pasidalinti Facebook'e